Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

violet

🌱Yeni Üye🌱
Tamam o zaman o şekilde deneyeyim.
Tekrar teşekkür ederim.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Aslında şöyle birşey
54197169uq4.jpg

Bunda da yazı şişenin arkasında başarılı bir şekilde durmuş :D
Sorum bunu nasıl yapabilirim normalde silgiyle çevresini siliyordum oluyodu bitiyodu :)
Fakat bunda farklı birşey var çözemediğim umarım anlatabilmişimdir

Bu uygulama için maske kullanmalısınız. Gri tonlarda uygulama yapmanız cam etkisini daha gerçekçi kılacaktır. Bu topikte bile maskeyle ilgili birşey ler var. Forumda mask-maske diye arama yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

kimob

🌱Yeni Üye🌱
quick mask sorunu

merhaba,
çok yeni bir CS2 kullanıcısıyım. benim sorunum aslında forum üyeleri tarafından daha önce de dile getirilmiş ancak önerilen hiçbir çözüm benim işime yaramadı.

sorun şu: quick mask ile birkaç fotoğrafta değişiklik yapmaya çalışıyorum. bunun nasıl yapılacağını ilk öğrendiğim gün hiçbir sorun yaşamadan değişiklikleri yaptım. birkaç gün sonra tekrar denediğimde sorun çıkarmaya başladı ve o zamandan beri de düzeltemedim. qm modunda seçmek istediğim kısımları boyayıp daha sonra standart moda geçtiğimde boyadığım alanları seçmek yerine tüm resmi seçiyor ve "no pixels are more than 50% selected. the selection edges will not be visible" uyarısı veriyor. forumda feather ve opacity gibi ayarları sıfır olarak ayarlamak ya da "transparency-gamut" ayarlarındaki "use video alpha" seçeneği işaretli ise işareti kaldırmak gibi çözümler önerilmiş fakat benim durumumda hiçbiri sorunu çözmedi. Dikkatimi çeken garip bir şey var. Bu sorun ilk başta ortada yokken photoshop ayarlarında hiçbir değişiklik yapmamış olmama rağmen birden bire ortaya çıktı. Quick mask ın düzgün olarak çalıştığı son seferden bu hatayı aldığım zamana kadar bilgisayarımda yaptığım tek değişiklik "acrobat 8.0 pro"yu yüklemekti. Bu program cs2 nin default kaydetme ayarlarını değiştirmiş (bir dosya kaydetmek istediğimde otomatik olarak pdf olarak kaydetme eğiliminde photoshop). bu çok uzun ve bir çok arkadaşa saçma gelecek bir soru olabilir ama sorunun çözümü acrobatla ilgili bir ayarda olabilir mi?.. değilse nedir?.. teşekkürler.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Sözünü ettiğiniz uyarı seçim feather değerinden küçükse yapılır. Feather değeriniz sıfır olsun. Bir de öyle deneyin.

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshop ta yazıyı bir ucu dar bir ucu geniş nasıl yapılıyor..yardım lutfen..
daha önce yapmıstım ama unutmusum p.shop u ..
sımdıden tesekkurler

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
sımdıden tesekkurler

yazı yazdığınız zaman Type Tool araç seçili olduğu zaman Photoshop programda üste olan menü de Text Warp komutu var... text üzerine istediğiniz şekli verebilirsiniz

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
sımdıden tesekkurler

edit / transform / perspective seçin ve oluşan noktalardan ayarlarınızı yapın... böylece yazınızın istediğiniz kenarı küçülecek diğer tarafı büyük kalacaktır...
NOT: yazınız mutlaka layer olmalı... text halindeyken perspective veremezsiniz...

perspectiveep5.jpg

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cok tesekkur ederım AMBROSİA.. verdıgınız bılgıler için sagolun...

tesekkur ederım kasta...

xsent

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar henuz yeni uyeyım konuyu nereye acacagımı bulamadım umarım dogru yerdır benım sorunum alttakı fotoda sutunlar dolap kenaları gıbı duz olan yerlerın kırılması bunu ps de nasıl duzeltırım bı bılgısı olan varsa lutfen yardım edermısınız?

tip1banyodlpar0.jpg

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Doğru renkleri kullanarak "P" pentool ile kenarların üzerinden yeniden geçmeniz mümkün. Biraz ince ve hassas çalışmalısınız.Mümkün olduğunca uçtan shift tuşuna basarak çalışın.

xsent

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim oyle yapıcam artık birazcık uğraşıcaz:D

kimob

🌱Yeni Üye🌱
quick mask sorunu (devam ediyor)

merhaba,
çok yeni bir CS2 kullanıcısıyım. benim sorunum aslında forum üyeleri tarafından daha önce de dile getirilmiş ancak önerilen hiçbir çözüm benim işime yaramadı.

sorun şu: quick mask ile birkaç fotoğrafta değişiklik yapmaya çalışıyorum. bunun nasıl yapılacağını ilk öğrendiğim gün hiçbir sorun yaşamadan değişiklikleri yaptım. birkaç gün sonra tekrar denediğimde sorun çıkarmaya başladı ve o zamandan beri de düzeltemedim. qm modunda seçmek istediğim kısımları boyayıp daha sonra standart moda geçtiğimde boyadığım alanları seçmek yerine tüm resmi seçiyor ve "no pixels are more than 50% selected. the selection edges will not be visible" uyarısı veriyor. forumda feather ve opacity gibi ayarları sıfır olarak ayarlamak ya da "transparency-gamut" ayarlarındaki "use video alpha" seçeneği işaretli ise işareti kaldırmak gibi çözümler önerilmiş fakat benim durumumda hiçbiri sorunu çözmedi. Dikkatimi çeken garip bir şey var. Bu sorun ilk başta ortada yokken photoshop ayarlarında hiçbir değişiklik yapmamış olmama rağmen birden bire ortaya çıktı. Quick mask ın düzgün olarak çalıştığı son seferden bu hatayı aldığım zamana kadar bilgisayarımda yaptığım tek değişiklik "acrobat 8.0 pro"yu yüklemekti. Bu program cs2 nin default kaydetme ayarlarını değiştirmiş (bir dosya kaydetmek istediğimde otomatik olarak pdf olarak kaydetme eğiliminde photoshop). bu çok uzun ve bir çok arkadaşa saçma gelecek bir soru olabilir ama sorunun çözümü acrobatla ilgili bir ayarda olabilir mi?.. değilse nedir?.. teşekkürler.

feather zaten "0"..:(

mtaks

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba,
benim cs3 master collection yükleme ile ilgili bir sorunum var. Daha önce bilgisayarıma cs3 master yüklemiştim yalnız yüklediğim kısıtlamalı yani 30 günlüktü 30 gün dolduktan sonra doğal olarak programları kullanamadım bende master collection un tamamını bilgisayarımdan temizledi fakat iki eklentiyi temizleyemedim şimdi başka kaynaklardan tekrar cs3 master collection u yüklemeye çalışıyorum yükleme bitene kadar herşey normal programların hepsi yükleniyor fakat programları açtığımda 30 gün doldu uyarısı geliyor halbuki yeni yüklediğim kısıtlamalı değil bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevirim.
herkese kolay gelsin

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Arkadaşlar merhaba,
benim cs3 master collection yükleme ile ilgili bir sorunum var. Daha önce bilgisayarıma cs3 master yüklemiştim yalnız yüklediğim kısıtlamalı yani 30 günlüktü 30 gün dolduktan sonra doğal olarak programları kullanamadım bende master collection un tamamını bilgisayarımdan temizledi fakat iki eklentiyi temizleyemedim şimdi başka kaynaklardan tekrar cs3 master collection u yüklemeye çalışıyorum yükleme bitene kadar herşey normal programların hepsi yükleniyor fakat programları açtığımda 30 gün doldu uyarısı geliyor halbuki yeni yüklediğim kısıtlamalı değil bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevirim.
herkese kolay gelsin

Size tavsiyem orjinalini almanız. Aklınıza gelen diğer şeyler için forum kurallarını okuyun :)

mtaks

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Türkiye'deki tüm tasarımcıların yaptığı gibi diyosun yani 3000 küsür dolar veriiimmm alliimm :)
Buda güzel bi çözüm ama epey bi beklemem lazım bunun için

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Yardım Pls

Arkadaşlar merhaba yeni aldığım pc ye photoshop cs3 yükledim.Yanlız ufak bi problemim var çözemedim.İmage size ölçüler her defasında inches olarak çıkıyor cm çeviriyorum ama tekrar inches oluyor bunu nasıl duzeltebilirim surekli cm de kalması için yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi Çalışmalar

with0ut'

🌱Yeni Üye🌱
Ya Ben cs4 de yazı sorunu

Ya cs4 de en buyuk yazı boyutu 72 ama 72 yazınca yazı kucucuk gorunuyo sayfa 500x500. nasıl degıstırecem ne yapacam?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar merhaba yeni aldığım pc ye photoshop cs3 yükledim.Yanlız ufak bi problemim var çözemedim.İmage size ölçüler her defasında inches olarak çıkıyor cm çeviriyorum ama tekrar inches oluyor bunu nasıl duzeltebilirim surekli cm de kalması için yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi Çalışmalar

Ctrl + k ya bastığınızda aşşagıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. O çıkan ayarlarda Units & Rulers e tıkladığınızda aynı gösterdiğim gibi bir görüntü çıkması gerekiyor. Buradan istediğiniz ayarları yaparak stabil olarak default ayarlarınızı ayarlıyabilirsiniz...

Ya cs4 de en buyuk yazı boyutu 72 ama 72 yazınca yazı kucucuk gorunuyo sayfa 500x500. nasıl degıstırecem ne yapacam?

Sayfanın Resolution ayarlarında sorun olmasın ? Resolution u kaç açıyorsunuz ?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑

bunun için Type Tool seçtiğiniz zaman resimdeki kırmızı alanı üzerine tıkladığınız zaman istediğiniz rakam yazabilirsiniz

11pv8.png

sol_ak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
soru

bir resmi printscreen yaptım ps ye kopyaladım. ps de jpeg şeklinde kayıt yaptığımda renkler daha parlak,daha canlı oluyor yani orjinal renkler olmuyor. bunun SEBEbi nedir ? nasıl halledebilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...