Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EyLemce

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar bende psd fonlara resimlerimi aktaramıyorum resimlerim fonlara göre ya büyük yada ufak geliyor uygun olarak boşluklara yerleştiremiyorum resimleri fonlara eklemenin tekniğini anlatabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop ta sadece bir resim tarayabiliyorum . Ama öğrenmeyi çok istiyorum.. Ve bu yüzden bu siteye üye oldum. İnanılmaz açıklayıcı bilgiler var çok şey öğrenebilirim. Fakat arkadaşlar ilk olarak nerden nasıl başlıyacağımı bilemiyorum. Bana ilk olarak nereden başlayabileceğimi söylermisiniz.
İlk önce kısayolları ezberleyerek sağlam bir temel atmış olursunuz.İleride photoshop daha hızlı bir şekilde kullanımanıza çok büyük faydası dokunacaktır...

Merhaba arkadaşlar bende psd fonlara resimlerimi aktaramıyorum resimlerim fonlara göre ya büyük yada ufak geliyor uygun olarak boşluklara yerleştiremiyorum resimleri fonlara eklemenin tekniğini anlatabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

klavyeden "v" tuşuna basınız ve mouse e bir kere tıklayarak diğer resimin yada fotoğrafın üstüne bırakınız . Arka planını ilk önce dekupe edersenız daha hoş görüntüler elde edersiniz. Dekupe, Foto montaj , Manipülasyon teknikleriyle ilgili ilerliyen zamanlarda dersler ve anlatımlar yapacağız biraz takip ediniz.

Saygılarımla...

lord_lion

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop dersleri ayrıntılı bir döküman nereden bulabilirz arkadaşlar.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop dersleri ayrıntılı bir döküman nereden bulabilirz arkadaşlar.

İstediğiniz konuyu sorabilirsiniz. Size en kısa zamanda yardımcı oluruz. Derslerimiz photoshop bölümü ve alakalı programlar kategorisinde detaylı bir şekilde veriliyor...

ermavi

🌱Yeni Üye🌱
fotoyu karakaleme çevirme çalışmasında neon lights sekmesi aktif değil tıklıyorum resimde hiç bir değişiklik olmuyor yardımcı olurmusunuz

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Artistic - Neon Glow efektinden mi sözediyorsunuz?

medula

🌱Yeni Üye🌱
yenı başlayanlar için bir yol haritası:(

öncelikle hepinize kolay gelsin..
arkadaşlar ben photoshop u kendi kendime öğrenmeye calısıyorum bılıyorum içerik olarak derya deniz bir program bisürü öğrenılmesı gereken yerler var ve muhakkak iyice öğrenılmesı ıstenıyorsa bı kursa gıtmekte fayda var ancak benım şu an böyle bir imkanım yok malesef:( ama benım asıl amacım corel draw da yada ın desıgn da calısmak ama öncelıklı olarak sanırım bıraz photoshop un temelını bılmem gerekıyo.bunun ıcın photoshop CS öğrenıyorum dıe bı program var elımde.ve photoshopun CS sürümü var elımde,ayrıca burdakı anlatılan derslere de bakıyorum ancak böle napcagını şasırmıs biri olarak oraya buraya saldırıp duruyorum ve sanki yerımde sayıyomus gıbı hıssedıyorum:(
ben öncelıkle kısayolları falan öğrenmeye calısıyorum bı yandan da menulerdekı yazan seceneklerın anlamlarını ne işe yaradıklarını öğrenmeye calısıyorum ama kendı kendıme calısmalar yaparken ınanın bazen cok zorlanıyorum.acaba siz profesyonel kullanıcılar olarak bu işe ilk başladıgınızda programın neresınden başlayarak öğrenmeye başladınız?bana bu konuda bir yol gösterırsenız cok sevınırım:) ancak en bastada söledıgım gıbı amacım photoshopta profesyonel olmak deıl corel drawa geçiş yapacak kadar bilgi sahıbı olmak;)

şimdiden teşekkürler herkese...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hiç bir şey bilmiyorsanız, forumda ki photoshop konuları okuyunuz. Orada anlatılanları uygulamaya çalışın. Eliniz alışmaya başlar. İlk okuduğunuz da hiç bir şey ifade etmeyen terimler zamanla mana kazanmaya başlayacaktır.

İlk önerim benim bu.

Takıldığın yerde photoshop soru ve sorunlarınız bölümün de bizlere danışabilirsiniz. Kolay gelsin.

medula

🌱Yeni Üye🌱
tşk ederım cvbınız ıcın..burdakı anlatılanları okuyorum sureklı zaten uygulamaya da calısıyorum ama bazen öyle basit noktalarda tıkanıp kalıyorum ki inanın burda sormaya bile cekınıyorum:) olabıldıgınce kendı kendıme çözümlemeye çalışıyorum ama mesela şimdi aklıma gelen bir soru bu layer olayında render die bişii var ama ben onu bulamıyorum nerde oldugunu??benım kulladıgım sürümden mı kaynaklanıo acaba?ben PS CS kullanıorum su an.ondakı karsılıgı ne?yardımlarınız ıcın şimdiden teşekkürler;)

Son düzenleme:

ermavi

🌱Yeni Üye🌱
hayır dostum actiondaki neon lights sekmesi hani renkli fotoğrafı karakaleme çeviren bir çalışma varya bu sitede gösterilen ondan bahsediyorum

jale

🌱Yeni Üye🌱
Konu bahsedildimi bilmiyorum baktım fakat bulamadım. Bahsedildiyse özür dileyerek sorumu sormak istiyorum.
Bir broşür hazırlamaya çalışıyorum. kooperatif broşürü Broşür 3e katlamalı olucak içinde resimlerden oluşucak.Resimler hazır fakat biraz kötü bunları genel olarak ps de nasıl düzeltebilirim. Düzeltikten sonra corel de çalışıcam çünkü Ps bilgim çok çok az.

Ayrıca resimlerin kenarlarına bu siteden öğrendiğim kadarıyla feather efekti uyguladım. Fakat corele hangi formatta almalıyım birde Corelde açınca zeminin üzerine geldiğinde resim backgroundunda beyaz bir kare çıkıyor onu nasıl yok edebilirm.Yardım edermisiniz.Teşekkür ederim. Biraz fazla soru sordum sanırım

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
corele tiff veya psd olarak çağırabilirsin...

jale

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim arkadaşım. Diğer sorduğum sorularda beni bilgilendirebilecekmisin peki

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
image - adjustments menüsündeki fonksiyonları kullanabilirsin. (Curves, Brightness/Contrast, Levels vs.)

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
photoshopta çiçek resimlerinde sorunum var

arkadaşlar bir takvim için çiçek resimleri kullanmam gerekiyor bu resimleri 300 dpi de ve 6x6,5 boyutunda kullanacagım. buraya kadar bi sorun yok. fakat cmyk yapınca matlaşıyor.ayrıca corele jpeg olarak mı impot etmeliyim başka bi formatta mı gitmsi gerekiyor onu da tam olarak bilmiyorum. netliğinin bozulmaması için ne yapmalıyım şimdiden teşekürler

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
cmyk modunda resimlerin matlaşması normaldir. Sonuçta RGB ve CMYK renk kipleri birbirinden çok farklıdır. Corel e aktarmaya gelince Tiff veya psd olarak import edebilirsin...

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
peki corelde resimleri baskıya yollamadan önce "convert to bitmap" yapmalı mıyım.texi seçip convert to curves yapıyorum fotograflara da mutlaka c.bitmap yapmalıyım galiba degil mi .ilk kez fotograflı bir çalışma yollayacagım matbaya teşekürler

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
peki corelde resimleri baskıya yollamadan önce "convert to bitmap" yapmalı mıyım.texi seçip convert to curves yapıyorum fotograflara da mutlaka c.bitmap yapmalıyım galiba degil mi .ilk kez fotograflı bir çalışma yollayacagım matbaya teşekürler

hayır böle birşeye gerek yok. sadece resimlerinizin çözününürlüğününü baskıya uygun olup olmadığını ve renk modunun CMYK olduğuna emin olmanız yeterlidir.

AYDA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim üzerinde bulunan bir objeyi arka fonu bozmadan nasıl çoğaltabilirim aynı fon üzerinde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...