Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Hakkında Tek bir soru ?

arda46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.facebook.com
arkadaşlar herkestemi böyle bilmiyorum ama photosop'ta seri bi şekilde çalışma yaparken yazı yazmam gerektiginde Text tool seçtiğimde 15-20 sn donuyor photoshop bekleki text tool'u alsın eline buda sinir ediyor insanı bu neden olabilir sizce ?
Bilgisayarın fontlarını sildim geri yükledim gene yok cs3-cs4- serilerinde yapıyor bunu 7.0 da böyle bişey olmuyor acilen yardimlarinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu problem benide sinir ediyor sanırım bir bug. Malasef ben bir çaresini bulamadım. Temp leri silmek, ram leri boşaltmak hepsi nafile :).
Bilen birisi çıkarsa konunun takipçisiyim..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Benim PC çok dolunca oluyor... Diğer zamanlar iyi... Olsun canı sağolsun Photoshop'un. O kadar yardımcı oluyor bize bir 15-20 sn çok mu? :D

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar herkestemi böyle bilmiyorum ama photosop'ta seri bi şekilde çalışma yaparken yazı yazmam gerektiginde Text tool seçtiğimde 15-20 sn donuyor photoshop bekleki text tool'u alsın eline buda sinir ediyor insanı bu neden olabilir sizce ?
Bilgisayarın fontlarını sildim geri yükledim gene yok cs3-cs4- serilerinde yapıyor bunu 7.0 da böyle bişey olmuyor acilen yardimlarinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Sisteminizdeki font miktarı ne kadar?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
benim de aynı şey yaşıyorum... fontlar çok fazla olunca öyle sıkıntı var...

çünkü sadece photoshop programda değil illustrator program da aynı şey yapıyor...

indesign da aynı şey yapıyor

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
vala bin küsür font var öyle fontları tek tek seçemiyorum 2 cd var bende onları takıyorum kopyala yapıştır mantıgıyla yolluyorum klasöre hepsini

her ne kadar adobe yüklenirken font klasörünü tarasada, program başladıktan sonra text tool açılırken (ilkez diil ser sefreinde) font klsörünü tekrar tarama yapar... Yani 2000 küsür fontu tekrar tekrar belleğe alır. buda sistemizin performansına göre belli süreler alabilir...
text tool olabildiğince az kullanırsınız...
Bu işin Ram, İşlemci ve Ekran kartı hızıyla fazla ilgisi yok, sadece Harddisk iniz dönüş hızıyla ilgili, sizde muhtemelen çok diskli 7200rpm hardisk vardır. İmkan durumuna göre 10000rpm hızlı çift yada tek katmanlı harddisk işi hızlandıracaktır. Western Digital bu konuda oldukça hızlı harddisklere sahip (15000rpm)

Benim bildiğim vede tecrübe edebildiğim kadarıyla böyle, iyi çalışmalar...