Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop ile 3D logo denemem...! Kiralık Sunucu

Hassen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Daha önce bu tür çalışmaları corel ile yapardım dün biraz zorlamasına rağmen psd ile yaptım, dikkatimi çeken renk tonu olarak psd daha üstün, yorumlarınızı bekliyorum ....

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öncelikle bazı hataları düzeltelim:
1. Birşeyi "Corel" ile yapamazsınız. Zira Corel bir çok farklı yazılıma imza atmış bir yazılım şirketinin adı olup, sizin daha önceden bu işi yaptığınız programda muhtemelen bu şirketin ürettiği "Draw" isimli programdır. Ama piyasada herkes corel dediği için biz onun adını corel zannederiz. Doğrusu Corel Draw olacaktır.
2. Birşeyi "PSD" ile de yapamazsınız. Zira PSD Adobe Photoshop programının kaydettiği proje dosyalarının uzantısına denir ve açılımı da "Photo Shop Document"tir. PS ile veya Photoshop ile yaparım demek daha doğru olacaktır.

Ayrıca renk tonu olarak ikisinin birbirine bir üstünlüğü bulunmamakla birlikte bu iki programdan birisi vektör tabanlı birisi de pixel (bitmap) tabanlı olduğundan birbiri ile kıyaslamaktan ziyade nasıl bir arada kullanabileceğinizi keşfetmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Logoya gelince:
Bir K harfi görüyorum ama o zaman S harfi nerede diye düşünüyorum.
Ayrıca eğer ofset olacak basılacaksa çok fazla renkli bir çalışma olmıuş.
Yeşil zeminden arındırılmış olanı kullanmakta fayda var.
Tipografi hoşuma gitti. Sunulan hizmete uyduğunu düşünüyorum. Ancak yine iki renk olmaması ofset baskı açısından faydalı olur.

Kolay gelsin...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
tonlama olsun kalibrasyon olsun... word bile corelden başarılı bence XD

Hassen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle bazı hataları düzeltelim:
1. Birşeyi "Corel" ile yapamazsınız. Zira Corel bir çok farklı yazılıma imza atmış bir yazılım şirketinin adı olup, sizin daha önceden bu işi yaptığınız programda muhtemelen bu şirketin ürettiği "Draw" isimli programdır. Ama piyasada herkes corel dediği için biz onun adını corel zannederiz. Doğrusu Corel Draw olacaktır.
2. Birşeyi "PSD" ile de yapamazsınız. Zira PSD Adobe Photoshop programının kaydettiği proje dosyalarının uzantısına denir ve açılımı da "Photo Shop Document"tir. PS ile veya Photoshop ile yaparım demek daha doğru olacaktır.

Ayrıca renk tonu olarak ikisinin birbirine bir üstünlüğü bulunmamakla birlikte bu iki programdan birisi vektör tabanlı birisi de pixel (bitmap) tabanlı olduğundan birbiri ile kıyaslamaktan ziyade nasıl bir arada kullanabileceğinizi keşfetmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Logoya gelince:
Bir K harfi görüyorum ama o zaman S harfi nerede diye düşünüyorum.
Ayrıca eğer ofset olacak basılacaksa çok fazla renkli bir çalışma olmıuş.
Yeşil zeminden arındırılmış olanı kullanmakta fayda var.
Tipografi hoşuma gitti. Sunulan hizmete uyduğunu düşünüyorum. Ancak yine iki renk olmaması ofset baskı açısından faydalı olur.

Kolay gelsin...
Öncelikle yorumun için teşekkür ediyorum, ilk 2 maddenin benim için önemi yok diyebilirim, gereksiz ayrıntılar.Renk tonu ve Logo hakkında ki yorumlarının başımın üzerinde yeri var, son 8 senedir promosyon malzemeleri üzerine grafik tasarım yaptığımdan ofset basımı konusunda bilgilerinizden yaralanmak isterim.Yeşil zeminin yoğunluğu rahatsız edici size hak veriyorum.

tonlama olsun kalibrasyon olsun... word bile corelden başarılı bence XD
Demek istediğim bu, yani beni Photoshop'a iten sebep, bana kalırsa Corel'i baştan tasarlamalılar özellikle tonlama ve kalibrasyon kısmı. Teşekkürler.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ambleme bakınca Sunucu Kiralık yazılmış.Logotyp de Kiralık sunucu.Bana kalırsa biraz zorlama bir amblem olmuş.S harfi K harfinden önce kullanılmış.Bu bence bir hatadır.Yine de emek verilmiş bir çalışma.Emeğinize sağlık.

Hassen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ambleme bakınca Sunucu Kiralık yazılmış.Logotyp de Kiralık sunucu.Bana kalırsa biraz zorlama bir amblem olmuş.S harfi K harfinden önce kullanılmış.Bu bence bir hatadır.Yine de emek verilmiş bir çalışma.Emeğinize sağlık.

Doğru zorlama oldu, fakat alternetifleri var bakalım umarım bir tanesi seçilir.Daha sonraki yaptıklarım daha oturaklı oldu, seçilirse buraya atarım :smile:

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öncelikle yorumun için teşekkür ediyorum, ilk 2 maddenin benim için önemi yok diyebilirim, gereksiz ayrıntılar.Renk tonu ve Logo hakkında ki yorumlarının başımın üzerinde yeri var, son 8 senedir promosyon malzemeleri üzerine grafik tasarım yaptığımdan ofset basımı konusunda bilgilerinizden yaralanmak isterim.Yeşil zeminin yoğunluğu rahatsız edici size hak veriyorum.

Demek istediğim bu, yani beni Photoshop'a iten sebep, bana kalırsa Corel'i baştan tasarlamalılar özellikle tonlama ve kalibrasyon kısmı. Teşekkürler.

Bence corel draw'un renk konusundaki detaylarına hakim değilsiniz. %100 PS'un sunduğu renk olanaklarını sunmadığına ben de katılıyorum ama ton bulmayı ve uygulamayı bilirseniz tatmin edici sonuçlar yakalayabilirsiniz.

Ayrıca Corel Draw'u bırakıp photoshop'a dönmek yerine illustrator ve çok sayfalı işler için de indesign'a dönmenizi tavsiye ederim. Zira Photoshop zaten bu işin olmazsa olmazı, ama yanına, yazıya ve vektörlere daha rahat hakim olabileceğiniz bir yardımcı oyuncu da lazım. Zaten öyle tahmin ediyorum ki, bir zaman sonra bir grafikerin işe alınma kriterlerinden biri de "adobe programlarına hakim olmak" olacak. Çünkü özellilkle Cs4' de çok önemli ve başarılı değişiklikler var...

Kolay gelsin...