Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop ile ilgili bir kaç soru?

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1) Psd nedir ?
2) Png için çeşitli yerlere baktım ama pek yok ( aslında var ama imageshack'e kayıtlı png'ler ve her ne olduysa açamıyorm imageshack'i ) bulabileceğim bir yer varm ı ?
3)Bir Video izledim Yıldız'ın vs. Şekillerin içine gelir png'ler fakat bir sorun oldu png yi yaptıktan sonra bir şey ile etrafını çiziyoruz etrafını çiziyorum ama o çizme şeyi geçmiyor sağa sola gidiyorm ( resmin dışında menulere yani ) fakat mouse simgesine dönmüyor ve o sürekli kımıldıyor ne yapabilirim

çok tşk ederim şimdiden

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir de Pen Tool nasıl yapılıyordu aramaya fırsatım olmuyor pek unuttm çizikleri ne ile atıyorduk ?

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cs5 Kullanıyorum ama :)
Birde Pen Tool'u yaptım Storke Path Yapıyorum Brush'ı seçip tamam diğerim arka plan renkleniyo :S

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Farketmez yapı olarak aynılar.
Sorduğundan hiçbir şey anlayamadım.

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şimdi Pen Tool'u yapıcam da
Kalem ile noktaları koydum sonra aşağı yukarı vs yaparak yaptım şekiline getirdim sonra sağ tıklayıp stroke pith diyeceğiz tıklayıp dedim sonra brush u seçip tamam dedim fakat arka plan renklendi yani çizdiğim çubuklar değil... Anlatabildim mi :S

busracft

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1. sorunuzun cevabı :)

.psd Photoshop dosya uzantısıdır

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamam psd uzantı fakat psd'nin içnide bir sürü png var yeni öğrendim png oldugunu o png'leri nasıl tek tek alıcam biliyor musn onu :d

busracft

🏅Acemi Tasarımcı🏅
png fireworks programında olur sadece sizin dediğiniz png nin photoshopla ne alakası var onu çözemedim

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şimdi Pen Tool'u yapıcam da
Kalem ile noktaları koydum sonra aşağı yukarı vs yaparak yaptım şekiline getirdim sonra sağ tıklayıp stroke pith diyeceğiz tıklayıp dedim sonra brush u seçip tamam dedim fakat arka plan renklendi yani çizdiğim çubuklar değil... Anlatabildim mi :S

Stroke Path'i seçtiğinde
görseldeki gibi seçenek çıkacak, seçimini yaptığında çizdiğin çizgin renklenir.

4PJxS.png

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siz demeden önce meraktan denedim pencil'ı yanlış mı hatırlıyorum diye ama gene de arka plan boyadı isterseniz tw'ile girip bakabilirsiniz malesef olmuyor...

busracft

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siz en iisi corelde yapın çalışmayı pen tool u daha rahat kullanırsınız.

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eskiden yapıyordm sıkıntı yoktu şimdi başladı :(

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Birileri veya okuduğun bir şeyler kafanı fazlasıyla karıştırmış bu karışıklık sözlerine de yansıyor ve yazdıklarından hiç bir şey anlaşılmıyor. Baştan başlarsak .psd Photoshop programının (kendi) dosya uzantısıdır. Yani isim.psd psd uzantılı bir dosyadır tıpkı psd gibi png'de bir dosya uzantısıdır png nin özelliği dosya boyutu olarak daha küçük ve zemin renginin transparan olarak saklanabilmesidir. Bilerek mi söylediniz yanlış mı yadınız bilemiyorum ama "psd içinde png vardı" demek çok anlamsız ve dolasıyla saçma bir ifade. Sonuçta her ikiside ayrı ayrı dosya uzantılarıdır. Photoshop programı ile png uzantılı dosyaları açabilir değiştirebilir ve farklı bir dosyayı save as seçeneğiyle png olarak kaydedebilirsiniz. Pen tool u kullanırken de önce Stroke path sonra Brush seçersen elbette olmaz önce brush seçili olacak sonra stroke path i seçeceksin. 3. maddede sorduğunuz yıldınız içine png geliyordu derken ne demek istediğiniz de tam belli olmuyor ama yıldız şeklinde bir dosya içinde oluşturduğunuz başka bir png dosyasını yerleştirmek istiyorsanız yerleştirmek istediğiniz yeri seçin ve file/Place seçeneği ile istediğiniz resmi diğer resimle birleştirin ... Kolay gelsin ...

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hayır ben png arıyorum yani arkası boş olan resimlere koyabileceğim yani ben psd'nin photoshop olarak uzantı oldugunu biliyorum da psd'lerin yani internette png olarak arattıgım zaman psd olarak geliyodu meğerse içinde varmış birleştirilerek paylaşılmış...
----Yıldızdan bahsederken face'de bir sayfada video olarak gördüm custom olarak şekillerden yıldız yapıyorsunuz png altında oluyor etrafından birşey ile geçiyor fakat onu yapamadım işte :( videoyu bulabilirsem size özel mesaj olarak videonun sayfasını versem bakmanız mümkün mü :)

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Konu arapsaçına dönmüş çöz çözebilirsen, el atanın elinde kalır. :D

busracft

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence resimlerle ifade edin sormak istediğinizi daha fazla yardımcı olabiliriz o zaman

kafayapti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resimlerle ifade edemem çünkü şu an masaüstüm 1 değil 2 kat :) yani ekranın bir de görmediğim yanı var film izlemek için televizyona yansıtırken o taraf kullanılıyo da :) ondan resim aldıgım zaman anlayabileceğiniz boyutta bir resim olmuyo :d

busracft

🏅Acemi Tasarımcı🏅
O halde bu cevaplarla yetiniceksiniz.d.d