Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Photoshopta yaşlandırma
Bu işlem için kullanacağımız resim kathie holmes'un bir resmi fakat resim seçiminde dikkat edilecek husus resmin stüdyoda değil normal bir mekanda çekilmiş olmasıdır. çünkü bu tip fotolarda yüzdeki deformasyonlar daha rahat görülebilir.

clipimage001ym9.jpg

bu fotodaki alındaki yatay çizgiler, gözünün altındaki ve dudağının kenarındaki çizgiler rahatlıkla görülebiliyor.

clipimage002yl7.jpg

referans olarak üzerinde çalıştığımız resimdeki gibi benzer yüz ifadesine sahip yaşlı bayan resimleri yada çalışılan resimdeki kişinin yaşlı bir akrabasının resmi alınabilir.

clipimage001hb2.jpg

ilk işlem kaşları inceltmek bunun için colone stamp tool u seçiyoruz uygun bir fırça boyu ile kaşların etrafındaki bir noktaya alt tuşuna basılı tutarak kopyalanacak bölgeyi seçip kaşları inceltiyoruz.

clipimage001hf3.jpg

surata gereklii sarkık görünümünü vermek için liquify modunda push tool resimdeki gösterilen kısımlara hafif sarkık bir görünüm veriyoruz... burun'u bloat tool yardımı ile biraz genişletiyoruz.

clipimage001rt8.jpg

brush tool yardımı ile boyun bölgesini, benzer seçtiğimiz renk ile biraz boyuyoruz daha sonra daha küçük bir fırça ile detayları belirliyoruz...

clipimage001cf6.jpg

clipimage002ni5.jpg

göz kısmı için brush tool ve stamp tool yardımı ile kırışıklıkları derinleştirip ve genişletiyoruz sonra kırışıklıkların iç bölgelerini koyulaştırıyor, dışta kalan bölgeleri adınlatıyoruz... tamamen el becerinize kalmış olan bu yöntem kırışıklıkları dudak, alın ve elmacık kemiği kısımlarına da uyguluyoruz... dudağın üst kısımlarına da colone stamp tool yardımı ile düşey çizgiler çiziyoruz...

clipimage001lw3.jpg

ayrı bir katman açıp ince bir fırça yardımı ile hafifçe kırışık bölgelerin sınırlarını belirliyoruz.

clipimage00da9.jpg

açık bir ten rengi ile yukarıda yaptığımız sınırların kenarlarını belirginleştiriyoruz.

clipimage001nz1.jpg

dudağın üst kenarlarına çok ince bir fırça yardımı ile bıyıklar çiziyoruz dikkat edilmesi gereken husus çok ince olmalı çok koyu olmamalı.

clipimage01lr9.jpg

yine bir fırça yardımı ile boyun bölgesine kırışıklıklar ekliyoruz... çene bölgesine ise koyu bir ten ile düz alanlar ile kırışıklıklar arasındaki kontrastı arttırmak için kırışıklıkların alt kısmlarını hafifçe boyuyoruz...

clipimage002ra1.jpg

tenin koyu bir kısmından bir parçayı ayrı bir katmana kopyalıyoruz opacity değerini %30 ve multiply yaparak istediğimiz bölgeye yerleştiriyoruz tabi lekelerin tam bir geometrik şekiller oluşturmamasına dikkat ediyoruz...

clipimage001rh5.jpg

dişler için ayrı bir katmanda sarımsı kahverengi bir renk elde edip bu katmanı multiply yapıyoruz ve opacity değerini %30 a getiriyoruz ve dişleri bu renk ile boyuyoruz...

clipimage001nd4.jpg

saç kısmına mask uyguluyoruz ve saçı seçebildiğimiz en kenar kısımlarından seçiyoruz...

clipimage001fl4.jpg

sonra bu mask seçili iken image-adjust-hue&saturation yapıp saturation değerini -63 yapıyoruz...

clipimage001bq0.jpg

mask layerimizi duplicade edip image-adjust-brightness&contrast ı seçip brightness: +9 contrast:-36 yapıyoruz... sonuçta saçın çok koyu kısımlarını eraser tool yardımı ile düşük bir opacity değeri seçerek hafifçe siliyoruz...

clipimage001zl0.jpg

alının hemen üstündeki saçları seyreltmek için brush tool ile ten rengini saçların üzerine uyguluyoruz...

clipimage001ox1.jpg

bir önceki işlemden sonra saçın detaylarının çok kaybolduğunu düşünüyorsanız ince bir fırça alıp &80 opacity ile hafifçe saç ekliyoruz...

clipimage002dsfsfwf9.jpg

(alıntı: DidemDraw)

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
tesekkurler paylasim icin.
genclestirip, cizgileri yok etmeyi biliyordum ama
yaslandirmayi bilmiyordum.
ise yarayabilir.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
kız arkadasıma güzel bi hediye yapabilirim sanırım :D:D:D:D

UnKnOwNReaL

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mukemmel bı yerde daha gormustum ama sızın anlatımınız daha sade tsk ler

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Elinize sağlık, güzel bir paylaşım.

Teşekkürler.

manifest

🌱Yeni Üye🌱
çok çok güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

Batuhi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
walla ne desem az ... :) cok tesekkurler ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

bengisu

🌱Yeni Üye🌱
valla ellerine saglik arkadasin zor bi calisma ama harika olmus bene buna benzer bi calisma koymayi dusunuodum siz koymussunuz bu daha guzel :)

ece gizem

🌱Yeni Üye🌱
insan gelecekti halini görebilir bu sekilde:) :) :)
süpeeeeeeeeeeeeerrrrrrr elinize sağlık gerçekten mükemmel

...grafixo...

🏆Pro Tasarımcı🏆
vaybe kadın ne hale geldi:D:D teşk. paylaşım için

Erayy001

🏅Acemi Tasarımcı🏅
MÜKEMMEL ya TeşekkürLer...! :):):)

nefretim_aLa

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler paylaşım için çalışma süper tek kelimeyle

KurTiicaN

🌱Yeni Üye🌱
genç halini daha çok özledim kathie holmes'un ..:D Ben yapıcam kız arkıma :giggle: asadadasadas xD

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Anlatımda eksiklikler var ama yinede güzel düşünülmüş ve uygulayan kişi tarafından son derece profesyonelce uygulanmış.

Emeğine sağlık.

yaseminkpln

🌱Yeni Üye🌱
muhteşem olmuş akşam denemeliyim tebrikler ellerine sağlık...

noveli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende bayıldım hemn denicem