Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop karakterlerinde yardıma ihtiyacım var.

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
ofis bilgisayarımda çözemdiğim bir sorun var.klavye dilim türkçe fakat photoshopta karakterlerim türkçe destekli oldugu halde türkçe karakterlerde saçma sapan şekiller çıkarıyor.sizce sorun nerede acaba?
Ama sadece photshopta oluyor corel'de,Freehand 'da böle bir sournum yok windows ta dahil word v.b gibi yerlerde dahil sorun yok sadece photshopta böle bi sorunum var?photoshop cs kullanıyorum..

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Freehand te kullandığın fontlar illustrator ve photoshopta böyle sorunlar yaratıyor.
Bende iki grup font var bir kısmı adobe grubu için ikinci kısım ise dierleri için.
Yani yazdığın yazıyı doğru fontu bulana kadar değiştirip düzeltebilirsin.
Sevgiler

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
üstat yok ya diğer ofisteki pclerde denedim problem yok örneğin resimde yazı fontu arial yane resmede bakarsanız anlaşılır zaten çok enteresan bi durum yaa.sinir bozucu..

Jokont

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Pc nin dil ayarlarindan olabilirmi?Alt kösede saatin yan tarafindan türkçe seçili değilse oluyo böyle.

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazdığın yazıda fontu seçerken font listesinde, Fontların isminin başlarında bazı karatkerler vardır. (TT - O - a gibi) bunlara dikkat et.Hangisinde sorun yaşadığını tesbit edebilirsin.
Sonra o fontları kullanma. Ve sabırlı olmak laaazım.... :)
Sevgiler

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
üstat zten konuda demişim pc nin dilinden deil die vurgulayarak yazmısım sorun orada deil zaten sorun bi tek p.shopta sorunum hala dewam edio.format at dicende nasıl atıcam izin verirlermiki.cidden sinir bozucu bişey yaa...

seliim

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım ilk baş notdefterine yaz daha sonra yazıyı kopyala ve yazdıgın yazıbölümüne yapıştır ben genelde öyle yapıyorum ve sorunda çözülüyor