Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Önemli Büyük Sorun

cyberfreak

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Benim photoshop'da çok önemli bi sorunum var. Photoshopta bir işlem yaparken ram hatası veriyo bunun sebebi neden yardım edebilirmisiniz.!
ben pc özelliklerimide yazayımda
Laptop bir Pc
Intel®core(TMduo cpu t6600@ 2.20 ghz 2.20 ghz
4gb ram var
300 gb sata hard disk
1500mb NVDIA Geforcee9600M GS
İşletim Sistemi Windows Vista Home Basic idi bugün Xp ye çevirdim..

Arkadaşlar sakın ram yetmiyor demeyin daha önceden böyle bi hata vermiyordu. İşletim sistemin vista onda yapıyorda demeyin laptopu windowsxp yede çevirdim yine aynı hata. hard disc yetmiyor demeyin 300gb. Bunun Sebebi ne olabilir.. Bi çok kişi bu sorunu yaşıyor acil yardım edin lütfen.. Photoshup'un ayarlarındaki yeri değiştirmemi söylediler yaptm yine olmadı. pc ye yeni format attm aynı sorun devam ediyor işte bu da hata'dan bir resim..!

1861.jpg

Bana Lütfen Çok farklı biz çözüm bulun arkadaşlar..!!

abidinsefa

🌱Yeni Üye🌱
ne yaparken geliyo bu ?

açar açmaz mı kaydederken mi animasyon yaparkenmi ? ne zaman gelio ?

cyberfreak

🌱Yeni Üye🌱
Mesela ben elektirikli yazı çalışması yapıyorum filter+stylize+wind yani wind işlemini yaparken hata weriyorr..!

cyberfreak

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim o ayarların hepsiylee oynadm herkes dedi yaptm ama olmuyor lanet olası melet :S

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az olduu için first olan alanı d işaretlemeniz çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

2. adım C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

3.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak

cyberfreak

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar yine olmadı yha eğer mümkünse msn adresimi versem birisi teamviewerden bana yapsa olur muu??

kaytan_ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı soruyu ben şimid soracaktım kafayı yedim ya ''Could not save as ''jpg'' because there is enough memory (RAM). Try saving without optimization or as baseline JPEG.'' hata bu photop cs4 win7 kullanıyorum bilen varsa bi yardım lütfen ...

Harika Yıldız

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bende de aynı sorun... Bilgisayara format atıldı yeni yükleme yapamadım...

dombalak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.kartvizitdunyasi.com
Sorun PS nin ram ihtiyacının karşılanamamasından kaynaklanıyor. Diğer arkadaşların dediği yöntemleri, özellikle scratch disk ayarını yaptıktan sonra bir sorun çıkmaması gerekiyor. Eğer buna rağmen hala sorun varsa, uzak ihtimal donanımsaldır veya muhtemel sebep Windows'un optimize edilmesi gerekiyor.

secem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende aynı sorunu yaşıyorum. photoshop u açıp kapatınca düzeliyordu. bende bir yerden phoroshop a resim kopyalarken yada print alırken RAM hatası veriyordu. kesin çözüm photoshop u yeniden kur .

gulli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
vk.com
1. Kullandığınız photoshop Sürümüyle Alakalı Olabilir
2:Lisanslama İşlemi İllegal (patch crack) olarak yapılınca Bu Sorun Kaçınılmaz
3.Lisanslı Olarak Kullanmadığınız Sürümleri Asla Güncellemeyiniz