Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop uzmanı birisi açıklama yapsın lütfen delirecem...

Sagopa_Kajmer

🌱Yeni Üye🌱
bozkurt.jpg

Adam bu resindeki kurtun tüğlerini bile kaybetmeden kesmiş. Nasıl oluyor ya ben kesince yamuk yılık oluyor. Biraz yardımınıza ihtiyacım var.

bana ps formayında kurtu aynı şekilde çıkarıp açıklama yapabikecek var mı?_

şimdiden tşkler.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Adam bu resindeki kurtun tüğlerini bile kaybetmeden kesmiş. Nasıl oluyor ya ben kesince yamuk yılık oluyor. Biraz yardımınıza ihtiyacım var.

bana ps formayında kurtu aynı şekilde çıkarıp açıklama yapabikecek var mı?_

şimdiden tşkler.

Kurtun kesildiği ana resmide atarsan açıklamaya çalışalım.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
O adam bu kurdu çizen adam olmasın. :)

Fon rengiyle tüyler bir birine çok yakın tonlar. Eğer kesmişse bile tüyleri yenide modifiye etmiş olmalı.

Ama dediğim gibi o kesen adam kurdu çizen adam olabilir. Layerler halinde çizdiğide düşünülürse bir şeyi kesmeye gerek yok. :)

decopie olmuş halinide ekleyebilirsen bir yorum yapabilirim.

Sagopa_Kajmer

🌱Yeni Üye🌱
Hımm anladım çok tşkler. Haklısınız ben öyle düşünmemiştim.

k.gelsin.

Hilall

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshop- filter- extract bölümünü incelerseniz size yardımı olacaktır diye düşünüyorum.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu fotonun aslında arka fon ne renk?

eger asıl foto bu degilse ve asıl fotodaki arka fon beyazsa bu sonuca ulaşmak mümkün aslında..

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
color range olabilir belkide arkadaşımın dediği gibi decope den sonra oynaöalarda yapılmış olabilir son ihtimal kurtun çizilmiş olması...

macsabri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar çizim olup olmadığı önemli değil onu şu uygulamalarla layerle tüyleri seçtikten sonra çoğaltıyorsun arka fonu vererek hallediyorsun tabii ki bunun en büyük kaynağı 3 4 layersten geçiyor ve kanallı çalışmada var

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
arkadaşlar çizim olup olmadığı önemli değil onu şu uygulamalarla layerle tüyleri seçtikten sonra çoğaltıyorsun arka fonu vererek hallediyorsun tabii ki bunun en büyük kaynağı 3 4 layersten geçiyor ve kanallı çalışmada var

Arkaşıma katılıyorum yapması aslında zor gibi gözüküyor ama dediği gibi yapmalısınız bunu en iyi bilen yapan kişiye sormak istersenız bir fotografçıya gidin... onlar yapıolar bende aslında yapıorumda kurcalıyarak xD ben bilmiyorum yanı xD kolay gelsın fon fln önemlı deıl fonun rengı değişio ztn ;)

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli meslektaşım

Mask pro ile resimi belli etmeden en ince detayına kadar dekupe etmek mümkün eğer dekupe edilmiş ise bu yöntemle edilmiş olabilir.

Alttaki zemin tonlarıyla oynanıp mavi renge getirilip sonra feather eklenerek tamamlanmış olabilir. Fakat kurdun gözü çizim olma ihtimalini güçlendiriyor.

fotomehmet

🌱Yeni Üye🌱
haaa bir de knockout (photoshop eklentisi) var.Onu photoshop a eklersen daha iyi bir kesim yapabilirsin.Biz fotoğrafçılar bunu kullanıyoruz

classrose28

🌱Yeni Üye🌱
arkdşım bahsettiğiniz kurt fotosunu göremedim ama bazı hassas kesimler knocout programıyla yapılıyor...

furkandundar

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba,

Yıllardır pc'de kullandığım Extract'ı şu an iş yerinde kullandığım Mac'teki Photoshop CS5'de göremiyorum.. Extract filtresini nasıl aktif hale getirbilirim. Çok acil lazım :(

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar merhaba,

Yıllardır pc'de kullandığım Extract'ı şu an iş yerinde kullandığım Mac'teki Photoshop CS5'de göremiyorum.. Extract filtresini nasıl aktif hale getirbilirim. Çok acil lazım :(

Photoshop Cs5 le extract yerine zor ve karmaşık özellikle saç seçimleri gibi seçimlerde büyük kolaylık getiren Refine Edge kullanılıyor çok başarılı sonuçlar çıkartıyor....

...birde mac te kullandığınız photoshop 64 bit olmalı dolayısı ile bazı photoshop fitreleri 64 bit te görünmüyordur,bunun için photoshop u 32 bit de başlatmanız gerekir.

furkandundar

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop Cs5 le extract yerine zor ve karmaşık özellikle saç seçimleri gibi seçimlerde büyük kolaylık getiren Refine Edge kullanılıyor çok başarılı sonuçlar çıkartıyor....

...birde mac te kullandığınız photoshop 64 bit olmalı dolayısı ile bazı photoshop fitreleri 64 bit te görünmüyordur,bunun için photoshop u 32 bit de başlatmanız gerekir.

Çok teşekkür ederim ferox..

cikmazsokak

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım kimse ilgilenmemiş anlşılan seninle. O tüyleri en iyi kesen program photoshop plug-in dir. Adı knock out 2.0 çoğu profesyonel fotoğrafçı bunu kullanır. Kaliteli resimlerde mükemmel sonuç verir. diğer kullanabileceğin plug-in topaz labs ın remask. ikisinide yükleyebilirsin. bazen topaz daha iyi sonuçlar verebilir ama genele baktığımızda knock out çok daha iyi sonuç veririr. cs5 teki refine edge özelliğinden daha iyi 7.0 daki extract'dan çok çok daha iyidir.

rayanx

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar benim acil yardima ihtiyacım var
3D-416.gif

bu fotoğraftaki s harfinin yerine ayni sekilde k harfi yapabilen varmı ben cok ugrastim yapamadim yapabilen arkadaslara arti rep...acil yardima ihtiyacım var simdiden tsk