Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop'da Gif Yapmayı Bilenler Bi Bakabilir Mi?

by fermaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
3ycmy.jpg

Resimde de yazdığım gibi arkadaşlar, 1. frameye ne uygularsam diğer framelere de uygulanıyor ve yapacağım iş bozuluyor :sleepy:

Benzer konular

walle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
O çizgiyi farklı bir layerda çiz ve 1.framede ilk layeri ve backroundu aç bu şekil 1-2-3... diye devam edersin.
İyi çalışmalar.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Sanırım hareketli gif yapmayı düşünüyorsun ama bu konuyla ilgili dersleri öncelikle incele sonra uygulamaya geç. Animasyon yapmaya kalkan birinin tek layerla animasyon yapılamacağını bilmesi şarttır ...

by fermaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım hareketli gif yapmayı düşünüyorsun ama bu konuyla ilgili dersleri öncelikle incele sonra uygulamaya geç. Animasyon yapmaya kalkan birinin tek layerla animasyon yapılamacağını bilmesi şarttır ...

Fireworks'da framelerle oluyordu burda da öyle oluyor diye tahmin ediyodum :)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Doğru burada da aynı mantıkla oluyor. Tek frameye uyguladığınız değişikliğin diğer framlere de uygulanmasının sebebi tek layer olması yani frame değişiyor ama aslında aynı layerde olduğunuz için değişmiyor. Her frame için ayrı bir layer açmalı ve her frame-layerin şekli diğerinin devamı olacak şekilde değişik olmalıdır. Bu katmanları arka arka oynatmak (göstermek nasıl denirse artık) gif görüntüsünü oluşturur. Tek layerda değişiklik olmaz değişiklik olmazsa hareket de olmaz hareket olmazsa .gif de olmaz ...
(imageready ile animasyon hazırlamak daha kolay ve daha hızlı olur)

seckwotr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
all layer diye hatırlıyorum. Acaba yanılıyormuyum. O bu tür ayarlarda kullanılmıyormu acaba ?

by fermaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ulead gif animator kullanıyorum ps cs4 de olmuyor malesef

by fermaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bildiğin gif işte hani 1. frame de başka resim var 2. resimde başka resim yukarda arkadaşın verdiği dersi uyguluyorum yine olmuyor. Portable olduğu için olabilir mi ?

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
portable Ps ise at çöpe derim. hiç birşeyi düzgün yapamazsın onunla. Gif için her frame ayrı bir layer olması gerekir.

by fermaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sadece gif'te sorun var herşeyi normal :) imageready yok fakat :D