Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshopda renklendirme

mustafak90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arakdaşlar hiç biyerde arayıpta bulamadığım bi soruyu paylaşmak istiyorum
photoshopda bir resmi cmyk şeklinde iken sihay olan renk dışında diğerlerini sildim ve sadece o kaldı onuda tekrar cmy ka yapıp resmi yeniden düzenleyerek renklendirmem mümkünmü ? sadece tek kanaldan tekrar resmi eskisi gibi renkli yapmam lazım mümkün ise lütfen yardımcı olun bi yerde bunun mümkün olduğundan behsediliyor ve bu bana cok ama cok gerekli lütfen yardımlarınızı esirgemeyin .

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
slm arakdaşlar hiç biyerde arayıpta bulamadığım bi soruyu paylaşmak istiyorum
photoshopda bir resmi cmyk şeklinde iken sihay olan renk dışında diğerlerini sildim ve sadece o kaldı onuda tekrar cmy ka yapıp resmi yeniden düzenleyerek renklendirmem mümkünmü ? sadece tek kanaldan tekrar resmi eskisi gibi renkli yapmam lazım mümkün ise lütfen yardımcı olun bi yerde bunun mümkün olduğundan behsediliyor ve bu bana cok ama cok gerekli lütfen yardımlarınızı esirgemeyin .

Tek kanaldan renkli nasıl yapacaksınız? Adı üzerinde zaten "tek kanal". Belki resmi duotone vb. ayarlayarak bir takım etkiler verebilirsiniz ama ilk halinde olduğu gibi tek kanala bağlı olarak renkli yapamazsınız.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bahsettiğiniz çalışma Grayscala olan bir çalışmayı tekrar renklendirmek ise yapmanız gereken sadece Image mod seçeneğinden cmyk yı seçip, diğer kanallarınıda açmak. Fakat tüm çalışma alanına yansıyacağından yapacağınız renklendirmeyi uygulama yapacağınız alanı Path ile seçip ayrı ayrı renklendirmeniz gerekmekte. Aşağıda yaptığım çalışmalardan birini örnek olarak veriyorum.

https://www.grafikerler.net/29-ekim-2009-cumhuriyet-bayrami-creedwar-t65600.html

mustafak90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler istediğim şeyde tam olarak gri tonu renklendirme aslında orjinale yakın olarak tek kanala düşürüp düzgün kanalı gri yapıp ardından cmyk yapıp renklendirme ama renklendirmede pek başarılı değilim :( photoşhopu daha yeni yeni tanıyan bir acemi olarak :)
bana bu renklendirme işi ile ilgili bilgisi olan yardım edebilirmi ?