Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta Fırça Size değişimi kısayolu nedir?

ozdencey

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar.
PS da fırça size ni kısayol olarak nasıl yapabilirim. Bazı photoshop ders sunumlarında karşılaşıyorum. Ama bir türlü çözemedim. Forumda da aradım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
F5 - Brush menü...

ya da Brush işe çizim yaptığınız zaman (Brush aktiv) maus üzerine sağ click yapın çıkan menüde Brush size değiştirebilirsiniz

ozdencey

🌱Yeni Üye🌱
Ben de şimdilik öyle yapıyorum zaten. Ama daha kısa yolu olduğunu gördüm. Çok pratik. Çok kullanışlı bir kısayol. Cevap verdiğin için teşekkür ederim Kasta. Sağol...

Derya ELMAS

🌱Yeni Üye🌱
square bracket key [ ] bu tuş ile büyütme ve küçütlme yapabilirsin.
Klavyemiz türkçe olduğu için alt tuş takımı ile bu tuşu işler hale getirebildiğimizden TR klavye ile sonuç alamayız.

Klavyenizi ENG yapıp , Klavyenizden Ğ tuşuna basarak Brush'ınızı küçültme , Ü tuşuna basarak brush'ınızı büyütme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

efmide

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar.
PS da fırça size ni kısayol olarak nasıl yapabilirim. Bazı photoshop ders sunumlarında karşılaşıyorum. Ama bir türlü çözemedim. Forumda da aradım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Anlatmaya çalıştığım bir yazı yazdım ama kendim okuyunca bilene anlamayınca :D youtube dan video buldum buradan izlersen nasıl yapacağını öğrenebilirsin.

Photoshop için Fırça Büyültme ve Küçültme Kısayolları - YouTube