Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta vektörel çıkış

fa sol fa sol

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle Photoshop konusunda hiç bir şey bilmiyorum desem yeridir şimdiye kadar Illustrator haricinde bir tasarım programı pek kullanmadım.

Almış olduğum brief'te belli bir logoyu tasarım içinde bulundurmam gerekiyor. Ancak briefle gelen logo jpg uzantılı(yüksek kalitede) Benim bu logoyu tasarım öğesi olarak kullanmam için vektörel hale getirmem ve parçalarına ayırmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim?

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
madem illustratör biliyorsun neden orda çizmiyorsun. Fotoşopta bilmiyorsun. Eğer biraz fotosop biliyorsan hatları seç. Onları Pad yap. Ai olarak export et. İllustratöre çağır. Orda renkler gözükmeye bilir. Renkleri tekrar uygula.

fa sol fa sol

🌱Yeni Üye🌱
Yardimlariniz icin tesekkurler dogrusu biraz tembellik etmekteyim. cesar5x cizimi illustrator'de yapiyorum ama kullanmam gereken logo jpg ve illustrator'e import ettiğimde kenarları beyaz cikiyor o nokta sikintili dediklerini yapmaya calismaktayim.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Yardimlariniz icin tesekkurler dogrusu biraz tembellik etmekteyim. cesar5x cizimi illustrator'de yapiyorum ama kullanmam gereken logo jpg ve illustrator'e import ettiğimde kenarları beyaz cikiyor o nokta sikintili dediklerini yapmaya calismaktayim.

Verdiğim bağlantıları incelemenizi öneririm. :)

fa sol fa sol

🌱Yeni Üye🌱
şimdilik logo'yu tekrardan çizerek hallettim ve bunun için neredeyse yeni bir tipografi ailesi oluşturup büyük bir zaman kaybettim. Verdiğiniz linkleri üstünden bir geçmiştim ama biran önce yapmalıyım içgüdüsüyle bildiğimi okudum. Vermiş olduğunuz linkleri en kısa zamanda inceleyeceğim

Onur DAL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
illustrator'a import etmeden önce photoshop'ta jpg resmi açıp "magic wand tool" aracıyla beyaz alanı seçip silin ve sonrasında görseli "png" olarak kaydederseniz ve "png" olarak import ederseniz illustrator'a beyaz kenarlarla karşı karşıya kalmazsınız (ufak bir ayrıntı ama önemli, çalışmayı "rgb" renk modunda kaydederseniz ancak kayıt seçenekleri içinde png uzantısını görebilirsiniz)...umarım faydalı olur tavsiyem kolay gelsin...

Son düzenleme: