Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mimge87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar photoshopta yanmış kağıt efektini nasıl verebilirm yardımcı olursanız çok sevinirim......

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
2273yanmamis_kagit.gif
Yanmadan önceki hali
4711yanmis_kagit.gif
Yanmış hali

İstediğin bu şekilde bir şey mi?

EsKiYa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Google'da aradım bir ders buldum.
fakat uygulamaya çalıştım beceremedim :F

Belkim siz uygulayabilirsiniz

200x200 pixellik yeni bir dosya açın , çözünürlüğü 72 dpi olsun. Rectangular Marque Tool kullanarak dikdörtgen bir alan seçin ve siyah ile doldurun.

Seçili alanı giderin ve
Filter>Brush Strokes>Spatter filtresini uygulayın.

Bu değerler uygun olacaktır;
SPRAY RADIUS : 10
SMOOTHNESS: 5

Magic Wand'ı kullanarak siyah alanı seçili alan haline getirin. Seçili alanı Invert edin, Delete tuşuna basarak silin ve seçili alanı deselect edin.

2. ve 3. adımları tekrar edin ve bu sefer aşağıdaki değerleri kullanın.
SPRAY RADIUS: 20
SMOOTHNESS: 15
Soldaki resme benzer bir şekil elde edeceksiniz.

Layer penceresindeki "Preserve Transparency" kutusunu işaretleyin ve layer'ı açık sarı veya bej bir renk ile doldurun.
Yeni bir layer açın bir kahverengi bir renk seçin airbrush tool u büyük soft bir brush la kullanın. 100 pixel bu iş için uygun olabilir.
Airbrush ın opacity değerini 10% a ayarlayın.

Soldaki örneğe benzer şekilde, kenarlarını ve birazda ortalarına olmak üzere kağıdı boyayın.

Orjinal layer'ın üzerine CTRL tuşu ile tıklayarak kağıdı seçili hale getirin Inverse ettikten sonra Delete tuşuna basarak seçili alanın içini silin.
Layer a biraz drop shadow efekti uygulayarak kenarlarını belli edebilirsiniz. Kahverengiye boyadığınız Layer'da yapacağınız ufak değişiklikler de farklı sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Lasso Tool ve Burn Tool araçları ile