Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshoptan Baskıya Gönderilecek Bir Kartvizit (Lütfen Yardım)

wed-design

🌟Usta Tasarımcı🌟
Photoshoptan kartvizit çalışması yaptım ve bastırdım ama çok kötü çıkmış. Nelere dikkat etmeliyim. Kapkara çıkmış. Çalışma hangi formatlarda olmalıdır.
Anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshopta yaptıgınız kartvizit çalışmasını TIFF. formatıyla göndere bilirsiniz..

Başarılar Diliyorum...

hunterboy

♾️Grafik Gurusu♾️
CMYK göndermen lazım matbaaya 300 DPI ve TIFF formatında.

Ama nacizane fiktim vektörel bir programda kartvizit yaparsan daha sağlıklı sonuç alabilirsin.

wed-design

🌟Usta Tasarımcı🌟
CMYK göndermen lazım matbaaya 300 DPI ve TIFF formatında.

Ama nacizane fiktim vektörel bir programda kartvizit yaparsan daha sağlıklı sonuç alabilirsin.

300 DPI yazan yeri bulamadım diğerlerini ayarladım ama onu bulamadım nereden ayarlayacağız onu?

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
300 DPI yazan yeri bulamadım diğerlerini ayarladım ama onu bulamadım nereden ayarlayacağız onu?

çalışmanı hazırlarken , crop tool aracı ile çalışmanın boyutunu belirleyebilirsin...
crop toolu seçtikten sonra menü çubuklarının altındaki araç çubuklarında yükseklik,uzunluk ve dpi bölümüne yazabilirsin :)
veya photoshopta açık olan bir çalışmanın başlık çubuğuna sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden images size der, Resolution : buraya dpi yazabilirsin.
ya da en basitinden :
İmage>images size > Gelen pencere de resolution bölümüne dpi yaz.
Çalışmana başlamadan yap çünkü, ps piksel tabanlı bi program olduğundan, dpi yükseltirsen çözünürlüğü büyütmenin bir anlamı kalmaz

wed-design

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmanı hazırlarken , crop tool aracı ile çalışmanın boyutunu belirleyebilirsin...
crop toolu seçtikten sonra menü çubuklarının altındaki araç çubuklarında yükseklik,uzunluk ve dpi bölümüne yazabilirsin :)
veya photoshopta açık olan bir çalışmanın başlık çubuğuna sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden images size der, Resolution : buraya dpi yazabilirsin.
ya da en basitinden :
İmage>images size > Gelen pencere de resolution bölümüne dpi yaz.
Çalışmana başlamadan yap çünkü, ps piksel tabanlı bi program olduğundan, dpi yükseltirsen çözünürlüğü büyütmenin bir anlamı kalmaz

Tamam çok sağol orasını biliyodum da DPI olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim.