Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshoptan çalışmayı corele nasıl atarım?

bilinmezmen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle bir komuta rastlayamadım PS 'de. "Convert To Smart Object" var. PS cs2 sürümünden itibaren kullanılmakta.

Buda çıkmıyor... Nasıl Convert edeceğim. PS 'de CS2'de

PS'de yazdığım bir yazıya efect uyguladım. Bunu olduğu gibi, Arkası transparan olarak Corel'e almak istiyorum... Ama PS'deki çalışmamda 100'ün üzerinde bu tarz layer var. Ben sadece bazılarını almak istiyorum ve bunların Efectlerinin kaybolmasını istemiyorum

suyunsesi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bencede fiend arkadaşın dediğini yap. efektleri üzerine sağ tıklayıp Create Layer ile layer e dönüşür ondan sonra corelde görebilirsin. Ben çok defa kullandım. Yazıları da Rasterize Type yaparsan yazı formatından çıkar.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Corel'e almak istediğin layerları seç (ctrl ile tek tek seçebilirsin) . Sonra layer menüsünden merge layers (ctrl+e) ile layerleri birleştir yani tek bir layer oluştur. Sonra bu layeri tek başına bırak ve öyle kaydet. Corel'e aldığında efektler kaybolmadan gelecek. Fakatbir harmanlama kipi içeren efekt kullanmışsan (drop shadow'da multiply gibi) transparan yerlerde bu etkiyi alamazsın.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
psd de yaptığın çalışmayı layer li (her türlü efeck dahil) psd olarak kayıt et. eğer corele almak istiyorsan tam olarak psd de layer/layer style/create layer ile blending optionları da layer haline getir (bewnce farklı bir isimde) kaydet ve corelde o halde import et. dikkat etmen gereken tek şey, channel olmasın. yani CMYK dışında kendin kanal oluşturduysan onları yeni kayıt ettiğin dosyada sil. baskıya göndereceğin zamanda son işlemin, layerleri birleştir. yazıları tabiiki convert et. ve cmyk 300 dpı olmasına dikka et. kolay gelsin.

yagmur0625

🌱Yeni Üye🌱
aleyna cım photoshopta çalışmasını kaydedip corelde importla çağırıyosun geliyo

bayram7007

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar volkan arkadaşımız doğru diyor efekt ne olursa olsun efektli layer boş bir layerle birleştirilirse efekt problemi ortadan kalker ve corele import yöntemi ile gelebilir ungroup yapıldığında corel kendi içinde layer sistemini oluşturur ama yazılarda işlem yapılamaz yada yazı tekrar yazılarbilir kısalıkta ise corel de yaz derim

segahman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar volkan arkadaşımız doğru diyor efekt ne olursa olsun efektli layer boş bir layerle birleştirilirse efekt problemi ortadan kalker ve corele import yöntemi ile gelebilir ungroup yapıldığında corel kendi içinde layer sistemini oluşturur ama yazılarda işlem yapılamaz yada yazı tekrar yazılarbilir kısalıkta ise corel de yaz derim

bencede... eğer çalışma photshopta yapılmış ise orada tamamlanmasından yanayım... fakat illa da corele atmak gerekiyorsa ve çalışma buna izin verecekse yazılar corel da yazılmalı ki vektörel olarak hazırlanmış metinler baskıda çok daha mükemmel sonuç veriyor;)

harun_asa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet Volkan Tekin'in yöntemini bende kullanıyorum ve birebir alıyorum...

htmetin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sevgİlİ ArkadaŞlar Öncelİkle Programlari İyİ Anlamamiz GerektİĞİnİ DÜŞÜnÜyourm.corel Ve Photoshop GerÇekten Çok Yeteneklİ Programlar Olup, Corel VektÖr Tabanli (Çİzgİsel Ve Kapali) Ps İse Pİxel Tabanli Programlardir.bu İkİ Program Arasindakİ GeÇİŞlerde Daİma Problemler SÖz Konusu Olacaktir..

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sevgİlİ ArkadaŞlar Öncelİkle Programlari İyİ Anlamamiz GerektİĞİnİ DÜŞÜnÜyourm.corel Ve Photoshop GerÇekten Çok Yeteneklİ Programlar Olup, Corel VektÖr Tabanli (Çİzgİsel Ve Kapali) Ps İse Pİxel Tabanli Programlardir.bu İkİ Program Arasindakİ GeÇİŞlerde Daİma Problemler SÖz Konusu Olacaktir..

Büyük-küçük harf kullanmayınız.

Berdan

🌱Yeni Üye🌱
Dosyayı PS'de PSD olarak kayıt et corel'de import yap tamamdır ;)

üçbeş

🌱Yeni Üye🌱
photoshop da yaptigin layerle calismayi psd olarak kaydet.ardından corel de import et ama ederken psd olarak al.layerlara istedigin gibi yerlerini degistirebilirsin

grup bozmayi unutma..

angelman_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel bir nevi resim işleme proğramıdır.arkaplanı photoshopta yapıp veya efectleri verdikden sonra corelde işleye bilirsiniz.yukarıda bleding optionsta yapılan efectlerin yansımadığından bahsetmişsiniz ayarlar zaten coreldede var gölge ,kabartma vs..

C-Ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya ne diyonuz ya dosyayı eps olarak kaydet hem corel açar hemde freehand açar uğraşmayın