Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Piyasadaki iş durumu nasıl?

tuceng

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bulunduğunuz bölgede tüm türkiyedeki piyasa durumunu merak etmekteyim paylaşımlarınız merakla bekliyorum

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
tek kelimeyle özetleyelim o halde
bkz: REZALET

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Eskişehir'de de çok iyi..

Şehrin istediğiniz yerinden, istediğiniz gibi işyeri, daire tutabilirsiniz.. Seçenek (boş işyeri) çok fazla..

SibelKaya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok kazık bir soru sormuşsun arkadaşım :)) Bedava çalışan grafikerler ilanı inmeyen bilumum kullanıcı sektör işverenleri İş yok diyemeyiz ama bunca çaba, bunca emek boşa kürek çekmek şeklinde devam eden piyasa anlaşıyı 3 aylık kurs grafikçileri mesleğimizi berbat etti Piyasada iş var ama stajyere var profesyonelsen 1000-1200 alırsan ne ala :)) üstüne sana (sekreterlik temizklik işleri görevleri)"bayansan" erkeksende tahsilat şoförlük boş kalınca da bilumum işlere sevkler :)) bu durumda piyasa ne durumda sence bu sektör adına?

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
reklam piyasası istanbulda kan ağlıyor. hevesle heycanlağa okuduğum bölüm senelerimi verdiğim meslek olmasına karşın burda işveren ve saçma politikaları kendi çalıştığın ofis içinde bile dolandırılmaktan tutun ki freelance olaylara girmiyorum bile tebessüm ettirecek bir yanı kalmadı. sömürmeye alışmış beyinler aç gözlü bedenler olunca yapacak üç olasılık kalıyor. birikim yapıp ya kendi işini kurmak (sektörden kopmak istemiyorsan) ya boyun eğmek bu sömürmecilere ya da meslek değiştirmek.

hknmbn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.siluettanitim.com
Bu Tarz Bir Konunun Sabitlenmesi İçin Bir Yönetici Arayıp Bulamamışken Bu Konuya Yazıp Sanırım "Konuyu Mod. a Bildir Butonuyla" Sesimi Duyuracağım.. Anayasa Açığından Faydalanmış Gibi Olacağım Ama Malesef Firmaların Emek Çalma, Can Yakma Olaylarının Sonlanması Gerektiğini Düşünüyorum..

İsteğim: İş İlanları Bölümümüze Yeni Bir Sabit Konuyla "KARALİSTE FİRMALAR" Şeklinde Şehir, Firma, Çalışanın Dalı ve Sorunlarını Kısa Kısa Anlatmasıdır Konunun İçine.. Bu Şekilde En Azından Başvuruda Bulunurken Adımlarımızı Temkinli Atıp, Büyük Sayılabilecek İşlerde Emeklerimizi Sıfır Karşılıkla Satmamış Olabiliriz. Belkide Bu Firmaların Batışları Ertesi Güne Daha Huzurlu Bakmamıza Sebep Olacaktır ve Ne Meslekten Ne de İçeride Büyüyen Yaratıcılığın Varlığından Rahatsız Olur Hale Gelmemiş Olabiliriz İnancındayım.

İnsanların 2 Ay Periyodla Firma Değiştirip Totalde 4-5 Firma 6 -8 - 10... Ay Ödeme Alamamanın Verdiği Sıkıntılarla Yaşamaya Çalışmakla Beraber Piyasadaki İş Bulursam Asgari Ücret Altına Bile Çalışırım Mantığına Karşılık da İşveren Zihniyetlerinde Beliren İnternetten Al Yapıştır Gibi Üretilmemiş Tasarımlarla Yetinmesinin vs Önüne Geçilmelidir.

Özetle Firma(sanal platform) Batmasın Diye Çalışanın(gerçek üretici) Bataktan Kurtulamamasını Beraber Değiştirmeli, Yükü Hafifletmeliyiz..

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
..
İsteğim: İş İlanları Bölümümüze Yeni Bir Sabit Konuyla "KARALİSTE FİRMALAR" Şeklinde Şehir, Firma, Çalışanın Dalı ve Sorunlarını Kısa Kısa Anlatmasıdır Konunun İçine....

Madalyonun iki yüzü olduğunu unutmayın. Ya firma için iftira atılırsa? Ya işveren değil de, işgören kusurluysa?

İki taraf arasındaki ihtilaflarda objektif olmak çok zordur. Kaldı ki her iki tarafın da kendilerine göre haklı sebepleri olabilir.. Keşke 'ak' ve 'kara' diye ayırabilmek mümkün olabilseydi.. Ama değil.. 'Gri'ler de var.. :)

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yaklaşık 6 aydır iş aramaktayım, matbaa sektörüne 10 yıldan fazladır hizmet ediyorum grafik tasarım konusunda. Birçok iş görüşmem oldu, verilen maaş enbaba 800+yemek ssk varmı diye sorunca hele bi çalışmaya başla bakarız oluyo. İşe başlama 8.30 paydos 19.00 cumartesi 14.00 e kadar. Şimdi şu hesap oluyo hani derler ya yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal ya işsiz gezeceksin yada bu ağır koşullardaki işi kabul edeceksin.

Yer: İstanbul

hknmbn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.siluettanitim.com
Madalyonun iki yüzü olduğunu unutmayın. Ya firma için iftira atılırsa? Ya işveren değil de, işgören kusurluysa?

İki taraf arasındaki ihtilaflarda objektif olmak çok zordur. Kaldı ki her iki tarafın da kendilerine göre haklı sebepleri olabilir.. Keşke 'ak' ve 'kara' diye ayırabilmek mümkün olabilseydi.. Ama değil.. 'Gri'ler de var.. :)

Bu Yüzden Çalışanın Orada Ne İş Yaptığını Eklemesi Üzerine İşi Bilen Birçok Kişinin(bilmeyenin erimesi için de bir yol olabilir) Muhakeme Edebileceğine İnanıyorum.Ufak Bir İp Ucu İçin Üyenin İşlerine de Göz Gezdirmek Biraz Daha Aydınlatabilir. Çalışanın Kötülemesi Mümkündür Tabiki Fakat Firmanın Kayıpları Çalışana Nazaran Daha Az Olacaktır. Şehre Yeni Geldim Sayılır ve Piyasa Hakkında Az Şey Biliyorum Örnekse.
Birbirimiz İçin Birşeyler Yapmazsak Sektör Değiştirmeye Hazır Olmalıyız. Hiçkimse Ucuz Varken Fazla(hakkı olan) Ödemeye Yanaşmaz. Bu Emek İçin de Böyledir Ürün İçin de.

Talebim:Konunun Tekrar Gözden Geçirilmesini ve Bu Konunun Değil Yeni Bir Konunun Başlık Olarak Sabitlenmesidir..

tuceng

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla bende sizden farklı bi durumda değilim arkadaşlar piyasa çok değişti 2006 da dükkan açtım 2009 da kapattım açtığım günlerdeki ticaret maalesefki artık yok dükkan kapattıktan sonra bende iş bulayım çalışayım dediysemde ne yazıkki olmadı olmayacakta o yüzden acaba bu piyasa banamı denk geliyo diye bi araştırma yapayım dedim yani kendi dükkanım varken masraflarım çıkardı ve rahat bi hatyat sürebiliyordum ama şu an bir yere girip çalışmak çok kötü geliyor.