Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Popcorn Paketi Tasarimi

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
popcorndo9.jpg

Baskisi flexible olarak daha önce yapilan bir popcorn paketi. Yorumlariniz beni mutlu eder. Paylasmak'ta sanattir... :)

Benzer konular

lionbird

🌱Yeni Üye🌱
emek çok önemli ama arkadaşım uğraşmışsın birşeyler yapmak için bence çok hareketsiz. Bu tür ürünlerin tasarımları hani cem yılmazın bir esprisi varya 'can canlı'olmalı bence. Biraz daha emek...

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle can canlı oliblecek bir ambalaj değil kağıda baskı oluyor ve flexible olarak yapılıyor çalışma ve can canlı olmalı yorumun çok güzel tavsiyelerin nedir peki bu çalışma üzerinde... lütfen yardımcı olursan sevinirim ama letfen baskı tekniğini de göz önünde bulundurarak :)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Tasarımını yaptığın ürün, genellikler çocuklara yönelik bir üründür. Özellikle renk konusunda, ardında biçimsel ögelerin yerleştirilmesi konusunda sorunlar var tasarımının. Öncelikle çocukların renk beğenileri konusunda bir araştırma yapmak gerekiyor. Bu açıdan bakınca tasarımındaki mavi renk, çocukların zevkleriyle bağdaşmıyor. Mavi renk ciddi ve ağır başlı bir renk olarak kabul edilir, statiktir yani. Bu tasarımda mavi renk, dengeleyici olarak kullanılmalıydı, baskın renk olarak değil. Baskın renk olarak sıcak renklerden herhangi biri kullanılabilirdi. Tasarımında kullandığın ögeler ve bu ögelerin yüzey üzerinde dağılımıda statik ve çocuk ruhuna hitap etmiyor. Kullandığın denge yöntemi simetri, simetri ilgiyi çok az devam ettiren en basit dengeleme yöntemidir.

Sonuç olarak Biçimleri ve renkleri daha canlı olarak kompoze etmek gerekiyor.

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
müşterinin renk isteğide önemli bu bağlamda yalnız çalışıp kafamıza göre veremiyoruz bazı işlerde müşteriler sabit düşünceleri olabiliyor renk konusunda ve paket sadece çocuklara yönelik değil bir sinemada popcorn ambalajı olarak kullanılacak ama bilgiler için teşekkür ederim :)

Faro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz basit kalmış :) ama tabi tasarım müşteriyede bağlı biraz :D ama popcorn eğlencelik bişeydir daha eğlenceli bi tasarım yapabilirsin çok sade kalmış ciddi olmuş :)

matri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
calisma oldukca gusel bence, fakat (pop-corn) yazisi cok basit durmus, yaziyi cancanli yaparsan sanirim daha etkili olur

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
sezercim buda müsterinin istegi standart degismez bir yazi bana kalsa bu calisma bastan asagiya farkli yapardım renklerine kadar ama elimde degil sorry :) ve calisma basildi yerine yerlesti bile

matri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet musteri bir takim sartlari koymussan, yapcak bisi yok tabiki..

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
aynen öyle matricim müsteri engeli cok kötü bir tasarimci icin sanada kolay gelsin sen de yogunsun biliyorum

olumlu

🌱Yeni Üye🌱
kim yaptı bilmiyorum yapan gücenmesin ama iş amatör olmuş mısır patlaklarını çok az koymuş, popcorn yazısıyla logo aynı büyüklükte böyle olmaması gerekirdi, mavi renkte çok soğuk olmuş, insanlar popcorn alırken sıcak, çıtır ve lezzetli bir yiyecek alacaklarını düşünüyorlar, resim hatları sıcak ve dolu dolu olmalı, marka logosu küçük olmalı.......

faro kardeşim tasarım müşteriyede bağlı dediğin an kendi ipini çekmiş olursun ki buda elinden gelenin tükendiği anlamına gelir, buda amatör olduğunun anlamıdır, grafiker olmadığının anlamıdır.
biraz basit kalmış :) ama tabi tasarım müşteriyede bağlı biraz :D ama popcorn eğlencelik bişeydir daha eğlenceli bi tasarım yapabilirsin çok sade kalmış ciddi olmuş :)

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
elestirin icin eline saglik cok tesekkür ederim. Bana kalsa benim yaptigim da farkli olurdu ama tek düzey müsterinin baskısı altinda is yapma sonucu ortaya cikan bu eger bastaki yazilari okusaydin kim yapmis yada amatörce olmus gibi yazilar yazmayacagina eminim... VE unutmaki olumlu arkadasim ben suan 11 senelik grafikerim ve kendimi hala amatör ruhuyla ve o ilk günkü hevesle calismalarimi yaparim. Bu 20 senede olsa degismez. Elestirin basarim olsun iyi günler dilerim

faro kardeşim tasarım müşteriyede bağlı dediğin an kendi ipini çekmiş olursun ki buda elinden gelenin tükendiği anlamına gelir, buda amatör olduğunun anlamıdır, grafiker olmadığının anlamıdır.

Bu yazışmayı yeni farkettim bir önceki yazımda da belirttigim gibi müsterinin istegini yapmak bizim görevimiz biz sinirlar altinda calismiyoruz. Bu calisma benim hayal gücümü yansitmiyor zaten tamamen müsterinin hayal ettigini yansitiyor. Burda amaç sanatlıktan çıkmış durumda sevgili Faro ve sevgili olumlu arkadasim onun icin bence amatör kelimesini biryana birakalim çünkü Burda tamamen maddi olarak okey verilmis bir calisma söz konusu ve sizden ricam en kisa zamanda bir popcorn calismasi sizlerde yapip siteye koyun cok merak ediyorum benim kadar amatörmüsünüz sizlerden feyz almak isterim saygilar

olumlu

🌱Yeni Üye🌱
yako kardeşim anlaşılan elinde olmayan nedenlerle bu tasarımı yaptığını söylüyorsun 7 yıldır grafikerlik yaptığınıda söylüyorsun ve yapılan işteki eksiklikleride kabul ediyor gibisin, yalnız benim eleştirilerim senin şahsına değil ortaya çıkan işe burada şu noktaya dikkat çekmek istiyorum biri müşteri istedi yaptım derse bu işin adı grafikerlik olmuyor, müşteriyi ikna edip yanlışları düzeltmekte bir sanattır, ikna edemediğimizde işimizi yapamıyoruz demektir. az öncede yazdım benim eleştirim senin şahsına değil, ortaya çıkan işedir.
popcorndo9.jpg

Baskisi flexible olarak daha önce yapilan bir popcorn paketi. Yorumlariniz beni mutlu eder. Paylasmak'ta sanattir... :)

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
Seni anliyorum olumlu arkadasim zaten artniyet düsünerek asla bu sitedeki hiçbir arkadasima sitem etmem elestiriler herzaman kamçilar bu çalismayi flexo sektöründen x bir firmaya yaptım ama başta yaptıran pazarlamacı bunun satışını iyi yapmalıydı biz koordineli yani takım çalışması yapmak durumundayız. Burda bizler 1/1 müsteriyle konusturulamıyoruz bile bunu bilgi olarak vermek isterim ve 11 senelik grafikerim iyiki de girmisim meslege beni bu meslege girmemi sagliyan jojo beye şükranlarımı sunarım... eline saglik seninde olumlu kardesim