Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

POYRAZ "Karadeniz Gençlik Derneği"

elzem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
logoiim1bc6.jpg

Logo analizi:Dışta 18 yıldızın çevrelediği 7 kollu bir gemi dümeni ortasında yer alan dünya olarak tasarlandı. Dünya içerisinde kırmızı renkle Türkiye’nin ayırt edilebilmesi sağlandı. Dıştan içe doğru 18 yıldız Karadeniz’in 18 ilini temsil etmektedir. Ülkemizin 7 bölgesini 7 kollu dümenle sembolize ettik. Ortaya koyduğumuz dünya ise ufkumuzun genişliğini betimler niteliktedir.Ayrıca dümenin içe doğru uzanan 8 kolu ise 4 ana 4 ara yönü temsil ederek hedefimizin heryön olduğunu betimlemektedir. Eğer ülkemizin dünyada önemli bir ülke konumuna gelmesini istiyorsak biz Karadeniz gençleri olarak üzerimize düşen görevlerin son derece farkındayız. Yapacağımız her çalışmada bu doğrultuda olacaktır. Logonun temel rengi olarak beyaz üzerine mavi rengi tercih ettik. Beyaz temizliği temsil ettiği gibi mavide ciddiyeti,okyanus rengini temsil etmektedir.

Benzer konular

erdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kim çizdi sen mi çizdin bilmiyorum ama kötü olmuş.. anlam olarak belki yüklü olabilir ama çizim olarak grafik olarak zayıf Üst tarafta yazan Dernek adının fontu hiç uymamış diyeceklerim bu kadar ...;) bence yeniden bi çalışma yapılsa iyi olur

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
herşeyin bir anlamı olduğunu belirtimişsiniz. böyle çalışmanız gerçekten çok güzel. hhiçbirşey rasgele değil. böylede olmalı zaten. ama eksiklerde çok.

1_ Türkiyelyi haritada kırmızı koymuşsunuz belirgin ollsun diye. bu logo bu boyun altına indiğinde onun bir önemi kalmaz.

2_ karadeniz derneğinin yazı karakteri aşırı derecede ciddiyetsiz açıkladığınız hedeflere uymuyor

3_ aynı şekilde dümen üstündede bir sürü çizgi ve karmaşa var. bence logonun sağlıklı algılanabilmesi için daha anlaşılır ve temiz görüntülü bir dümen çizilmeli.

4_illa dümenin ortasında dünya haritası kullanacaksanız onu küre şşeklinde kullanmanızı tavsiye ederim. çünkü öyle bir dünya şekli yok.

yinede düşünceye göre hareket etmeniz çok güzel. kolay gelsin.

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Elzem geçen genç karadenizliler ile yaptığın çalışma çok profesyoneldi çok beğenmiştim.Arkadaşımında dediği gibi anlamı yüklü olabilir ama bir logo olarak başarısız olmuş kanaatindeyim.Sizden daha iyi bir çalışma görmek muahakkak mümkün.

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bir logoya bu kadar anlam yüklemek doğru mu? Tartışılır. Bir çok şey anlayatım derken bir bakarsınız ki hiçbirşey anlatamamışsınız. Karışık görünüyor. Logo küçüldüğünde anlatmak istediğiniz herşey yok olacaktır. Zaten şu anda bile herşey çok karışık görünüyor. Logonun altına böyle bir açıklama yazarsanız ancak o azaman insanlar ne olduğunu anlarlar. Bu da mümkün olmadığına göre. Lafın kısası biraz sadelikten yanayım...

BeCh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Haritaya; Karadeniz Ve Çevresindeki üLkeri aLsaydın bence daha güzeL oLabiLirdi...

Fontta oLmamış...

gkhnszr

🌱Yeni Üye🌱
Sen arkadaslara bakma onlar aşırı profesyonel oldukları için karalamıslar biraz, bir kere o yazı gayet hoş ciddiyetsizlikle alakası yok o sizin ciddiyetsizliğiniz, hayalini yakından takip ediyoruz fırmamız olarak ben basarılar dılıyorum kardesım.

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
Sen arkadaslara bakma onlar aşırı profesyonel oldukları için karalamıslar biraz, bir kere o yazı gayet hoş ciddiyetsizlikle alakası yok o sizin ciddiyetsizliğiniz, hayalini yakından takip ediyoruz fırmamız olarak ben basarılar dılıyorum kardesım.

haklısın kardeş işi bilenlerden değil bilmeyenlerden öğrenmek lazım. eğer bir yorum yapacaksanız kendi yorumunuzu yapınız. başkasının yorumlarından yola çıkmayınız.

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
herşeyin bir anlamı olduğunu belirtimişsiniz. böyle çalışmanız gerçekten çok güzel. hhiçbirşey rasgele değil. böylede olmalı zaten. ama eksiklerde çok.

1_ Türkiyelyi haritada kırmızı koymuşsunuz belirgin ollsun diye. bu logo bu boyun altına indiğinde onun bir önemi kalmaz.

2_ karadeniz derneğinin yazı karakteri aşırı derecede ciddiyetsiz açıkladığınız hedeflere uymuyor

3_ aynı şekilde dümen üstündede bir sürü çizgi ve karmaşa var. bence logonun sağlıklı algılanabilmesi için daha anlaşılır ve temiz görüntülü bir dümen çizilmeli.

4_illa dümenin ortasında dünya haritası kullanacaksanız onu küre şşeklinde kullanmanızı tavsiye ederim. çünkü öyle bir dünya şekli yok.

yorumları okumadan önce uzun uzun logoya batım.
aklımdan geçenlerin bir özetini arkadaşımız yazmış.
katılmamak elde değil.
bir mantık çerçevesinden hareketle sonuç bulmuş,
ama sonuç olarak ilk bakışta bir mantık çıkaramadığım bir logo olmuş.
ama amblem olabilir...:D:D:D

elzem

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Öncelikle hepinize yapıcı eleştirileriniz için teşekkürler.Eleştirilerin en kapsamlısını sen yaptığın için buna cevap yazıyorum.

1-Türkiye küçükken belli olmuyor haklısın ,onu flama ve pankartlarımızda daha büyük baskı olacağından belli olur diye düşünerek koyduk.belki daha büyük yapılabilirdi.Ama o zaman da logoda yer kalmıyor onu nasıl yapabiliriz?
2-Biraz gençlik hareketi oldupundan dolayı o yazıyı seçtik.Alttaki Poyraz yazısıyla bütünleşebilecek düz bir karakter var mı önerebileceğiniz?
3- Vektörel pek dümen bulamadım.çizimim de pek iyi değil yardımcı olacak biri varsa sevinirim.
4-Küre şeklinde dünya kullanırsak sadece bazı kıtalar gözüküyor.Bu sefer nedenorası yok burası var gibi sorular gelecek.Biz tüm dünyayı göstererek ufkumuzu belirmek istedik.

cevaplarınızı bekliyorum.Özellikle de logo çalışmalarınızı...

Vehbi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım sıfırdan yapılan yorum ve değerlendirmeler göz önünde bulundurarak tekrardan çizilmeli :)

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
bir gençlik hareketi olabilir ama sonuçta vakıf ismi varsa daha okunaklı ve düzgün bir font kullanılmalı. önerimi soracak olursanız font isimleriyle aram iyi değildir. logonun ebatlarına göre farklılık göstermesi doğru değildir. çünkü bu büyüynce ortada türkiye beliriyor küçülünce görünmedinğine bakma diye bir ibare kullanılamayacağı için böyle bir mantık yanlış olur. dümen anladığım kadar clipart onu bir şekilde çizmelisiniz yada ücret karşılığında çizdirmeliziniz. aksi taktirde baskılarda sıkıntı yaratır. dünya haritasına gelince illa her kıtanın görünmesi şart değil. dünya küre olarak kullanılırsa bir bütün olarak algılanır harita olarak değil. kolay gelsin.

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆

Arkadaşım neden karalayalım, elimizden geldiğince doğru yolu göstermeye çalışıyoruz. Amacımız bu, aferin güzel olmuş demek mi doğru sence... Beni niye takip ettiğinizide anlayamadım doğrusu...

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆

çok gereksiz mantıksız ....sitemizdeki yapıcı yorum anlayışına çok ters bi yorum yapmışsınız ilk olarak ben sizi eleştiriyorum...

arkadaşımız eleştirileri göze alarak daha sade bi logo çalışmasında bulunursa iyi olur ellerinize sağlık baya emek harcamışsınız ama illa hemen başarıya ulaşacaksınız bdiye bişe yok

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Comic yazı karakteri bence hala olmamış.

ByELİTE

🌟Usta Tasarımcı🌟
Gözlerimi Çok Yordu İlginç Olmuş...