Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Laser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayın laser bey gaztaşınıda kimyacılardanmı alacagız yine aynı tuzu sulırık asit uygulamasını yapıyoruz değişen bir şey yok galıba bekleme sureleri falan aynımıdır acaba

Serdar bey (gaztaşı beni güldürdünüz Allah ' da sizi güldürsün )
Göztaşı evet size pmde belirttiğim kimyacıdan temin edebilirsiniz. yalnız aleminyumu aside atıp indirmeye başladığınızda sık sık malzeme yüzeyini pamuk ile silmeniz lazım sebebi ise aleminyum oyulurken oyulan yerler kapanmaya başlar prinçdeki kadar temiz ve kolay inmez birde aleminyum indirme yaparken maske kullanmanızı tavsiye ederim çünkü aleminyum oyulurken iğrenç bir koku ve duman çıkartır. bu duman da ağız tadınızı değiştirir.

serdar0758

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.e-reklamcim.com
ya benım anlamadım yazdıkalrımı niye siliyorsunuz admin bey ozelden konuşmuyoruz herkes faydalansın diye belki saçma soru olabilir ama ben bunlarla karşılastım lütven silmeyin kufur hakaret yok lütven yapmayın herkes faydalansın arkadaş ne guzel yazmış

Laser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
5 litre suya yaklaşık olarak 2 kg. göztaşı ve 1kg. kaya tuzu yeterli olur .
arkadaşlar kg. olarak verdiğim değerleri deneme yanılma yoluyla sizde bulabilirsiniz bunun yöntemide şöyledir, 5 litre suya 1 litre sülfirik asit 2kg.göztaşı 1kg.kaya tuzu kattığınızda eğer asit hızlı bir şekilde indirme yapıyorsa tuz ve asit oranları birazcık fazla olabilir eğer çok geç indiriyorsa bir miktar asit ve tuz ilave edebiliriz.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
emeğine sağlık laser arkadaş. gerçektende çok faydalı bilgiler vermişsiniz.teşekkürler.
serigrafi yöntemiyle bende yapmıştım fakat emaye yöntemini hiç duymamıştım. emaye kısmını tam anlayamadım. kimyasal bir şey mi. biraz daha bilgi verebilir misiniz.
bir de asit olarak perihodrol,tuz ruhu ve suda kullanılabilir. prinç bunda da çözülebilir.

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Kimyasal maddelerin karışımı ile :rofl: emaye nasıl kullanılır diyorsan bunun açıklamasını size yapabilirim bir emaye üreticisi olarak.

celocelolo

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba değerli arkadaşlar.Ben asit indirme, serigrafi yapıyorum ama cam üzerine asit indirmenin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Hidroflorik asit ile üzerini oyuyorum ama rengi saydam oluyor, bu işlemin nasıl olduğunu bilen arkadşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

hukumdar1

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar öncelikle bu paylaşım ve çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim.

merak ettiğim paslanmaz a304 ve 316 kalite paslanmaza bu çökertme veya oyma işlemi dediğimiz teknikle pirinç indirme tekniği aynımıdır bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

zafer_024

🌱Yeni Üye🌱
verdiğin bilgiler için teşekkurler. bu işlemi bakır üzerine de kullanabilirmiyiz yoksa bakır için ayrı bir formülümü var.

papel35

🌱Yeni Üye🌱
amonyum bifloride ve bocuk tutkalını karıştırp onu kullanacaksın

uta

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir sey sormak istiyorum. acaba hic foto polimer ile ilgilendinizmi. yani bu yaptiginiz calismalari o daldada denedinizmi.

fıratkaplan1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel arkadaşım çok güzel yazmışsın ama atladığın ve çok önemli olan bir şey var bikromat ın çeşiti amanyum bikromat mı sodyum mikrobat mı bu detayı atlamışsın

himalaya

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
t.me
erc

Bayım sülfürik asid göze kaçarsa gözde öyle bir hasar oluşurki bu körlüğe kadar ilerler.:crying:
Bırakında bu gibi mevzuları kimyaya malik kişiler yazsın sizde asid indirmenizi yapın.
Doğrusu budur umarım grafikerler.net bu uyarıyı es geçmez.
Sanatı icra sıhhate bağlı
Para her zaman geçer ele ama sıhhatı kim bilir.

koşanadam

🌱Yeni Üye🌱
laser arkadaşım vermiş olduğun bilgiler için çok sağol, denedim ve iyi sonuçlar aldım.
ayrıca 304 paslanmaz metal indirme ile bilgin varmıdır. paylaşırsan sevinirim.

koşanadam

🌱Yeni Üye🌱
paslanmaz 304 asit indirme ile ilgili bilgili olan arkadaşlardan teknik konuda mümkünse yardım istiyorum.