Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Print Wiev Kenarlıkları

KenShi

🌱Yeni Üye🌱
S.a arkadaşLar. Corel Draw X3 kullanıyorum. Bir sayfa hazırladım ve arka plan rengi uyguladım. Print Wiev seçeneğinde sayfa kenarlarında 5 mm bir beyaz boşluklar oluşuyor. ve çıktı alıncada 5 mm boşluklar görünüyor. yani boşlukları kaldırmak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..!

KenShi

🌱Yeni Üye🌱
ArkadaşLar ilgilenecek yok mu bu konu ile ? Yardıma ihtiyacım var pls...

23ve2.jpg

Son düzenleme:

canbaz18

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eğer a4 ebatında çıktı aldacaksan arka plan rengi verdiğin ölçüyüde a4 e göre ayarlaman gerekir bence yani arka plan ölçüsünü 210x297 mm yap arka plan rengini ver ve yazıları shift+pageup tuşuyla üste çıkar komple işi seç ctrl+g ile grup yap "p" tuşuna basarak çıktı alacağın bölgeye ortala daha sonraki adımda çıktıyı almak olacak sadece

KenShi

🌱Yeni Üye🌱
Bilgi için sao ama zaten boyut a4 210-297 yani. Dediklerin bu resimde zaten yapılmış durumda.. ama sayfa kenarlarında 5mm beyaz bölge bırakıyor. onu nasıl kaybederiz? Sorum aslında bu..

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eger printerin tam sayfa basma ozelligine sahip degilse maalesef yapabilecek cok fazla birseyin yok,, daha once bu konuya corel soru ve sorunlarinda deginmistik diye hatirliyorum, oradada yazildigi gibi sadece bir kac "ev-ofis"tipi yazicilar kenarsiz basma ozelligine sahip, eger bu ozellige sahip bir printerin varsa ozelliklerden "no margins" secengini secmek veya varsa "use maximum printable area" secenegini secmek zorundasin ki o bosluklari gormeyesin,, beyaz alanlar normal bir yazici icin kullanilabilincek maksimum baski alaninin disinda kalan ksimlardir ve offset baskilar icin ( i$in olculeri dogru oldugu surece) onemli degildir assagidaki resimde yukarida bahsettigim ozelliklere sahip bir printerdaki baski alanini goruyorsunuz ( no margin ozelligi aktif ve printer otomatik olarak o beyaz bosluklari kaldirmis,, kolay gelsin, saygilar

KenShi

🌱Yeni Üye🌱
No margine diye bir şey yok bunda. Printer Deveelop a3 yani büyük makinalardan. mutlaka olmalı özelliği ama. word - PS gibi dğer programlarda tam sayfa çıktı alabiliyorum. bence corelde var bir şey?

Son düzenleme:

KenShi

🌱Yeni Üye🌱
???

21tf5.jpg

kenarda tutma yerleri var print wiev de onları tamamen kaldıramıyormuyuz? tam istediğimiz görüntüyü elde etmek için?

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
makinanin buyuk olmasi kenar boslugu birakmayacagi anlamina gelmez, xeon, i-gen yada indigo gibi profesyonel/ticari makinalar haric geri kalan tum printerlar icersinde sadece bir kac model o bosluklari birakmadan basabilir, minolda devoloperlarda boyle bir ozellik oldugunu sanmiyorum uzun yillar minoltada kullandim (iki-uc ayri model) nedendir bilinmez kendine ait bir kagit olcusu cikariyor, herhalde bu da oyledir a3 dedigin kagit minoltalarin cogunda kisa kenar 320 mm olmasi gerekirken 1 cm kadar daha kisa ve hepsinde bleed boslugu vardi, yaniltici bilgi vermek istemiyorum makinanin teknik ozelliklerini bilmedigim icin senin kullandigin belkide daha gelismis model olabilir, teknik el kitabi mutlaka vardir orada yazmasi gerekli maximum "printable area" yada "baski alani" seklinde,, yada teknik servisten bir telefonla ogrenebilirsin, kolay gelsin