Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Proje sergisi için hazırladığım afiş

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Okulumuzda yapılan, Fen-Teknoloji-Toplum (FTT) dersi proje ödevlerinin yer alacağı proje sergisi için tasarladığım afiş çalışmam. Çalışmanın orijinali A3 boyutundadır. Buraya biraz daha küçülterek koydum. Bundan kaynaklanan bir iki hata olabilir. :angel: Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler :smile:

fttprojesergisi3i.jpg

İrene

🌱Yeni Üye🌱
Bence çok hoş olmuş..Emeklerinize sağlık gerçekten :angel:​

budabua

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gayet başarılı bir çalışma olmuş, emeğine sağık

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ulaşmak İstediğin Hedefe Çok Güzel Bir Şekilde Ulaşmışsın..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Düz siyah fon biraz daha sadeleştirebilir, güzel evet ama karmaşık en azından arkadaki fondaki tonlamaları atın. Ellerinize sağlık.

Elipsis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline sağlık güzel olmuş...

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
çalışma güzel olmuş fakat bence teknolojiyi anlatan bir çalışmada zeminde siyah değilde mavi veya tonları kullanman daha uyumlu olur öte yandan fontlar çok abartılı kaçmış kesinlikle sadeleştirmelisin.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalışma güzel olmuş fakat bence teknolojiyi anlatan bir çalışmada zeminde siyah değilde mavi veya tonları kullanman daha uyumlu olur öte yandan fontlar çok abartılı kaçmış kesinlikle sadeleştirmelisin.

Font konusu beni en çok zorlayan konu oldu aslında. Önerebileceğiniz bi font olursa çok sevinirim. Birçok farklı font denedim ama bulabildiklerimin en iyisi buydu.

Bu arada tüm yorumlar için teşekürler arkadaşlar :)

gülümse_61

🏅Acemi Tasarımcı🏅
karmaşık, sadeleşmesi gerekiyor. efoja ya bu konuda katılıyorum.emeğine sağlık.
okulumda böyle bi sergi olacağını burdan öğrenmiş oldum ayrıca teşekkürler :)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışma biraz karmaşık gözüküyor, zemin biraz daha sade olabilir ve kullanılan materyalleri daha da azaltabilirsiniz.Onun dışında fena değil, elinize sağlık.

İyi çalışmalar.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
karmaşık, sadeleşmesi gerekiyor. efoja ya bu konuda katılıyorum.emeğine sağlık.
okulumda böyle bi sergi olacağını burdan öğrenmiş oldum ayrıca teşekkürler :)

Rica ederim. :) Ben de kendi üniversitemden birinin burda olmasından çok mutlu oldum. KTÜ'den başkaları da var mıdır acaba? Saygılar :)

Çalışma biraz karmaşık gözüküyor, zemin biraz daha sade olabilir ve kullanılan materyalleri daha da azaltabilirsiniz.Onun dışında fena değil, elinize sağlık.

İyi çalışmalar.

Yorumlarınız için teşekkürler :) Biraz karmaşık olması insanda inceleme isteği uyandırıyor gibi geliyo bana. Çünkü anlaşılamayacak derecede karmaşık değil. Bu derecedeki bir karmaşıklık insanların afişe daha uzun süre bakmasını sağlar diye düşünüyorum.

Önerileriniz dikkate alıp biraz sadeleştirmeye çalışıcam. Tekrar teşekkürler. :)
Bi de daha güzel bi font önerisi çıksa ne sevinicem ama :smile: Biraz da font karmaşık gösteriyo aslında ama bulabildiklerimin en iyisi bu :smile:

deahtangel

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tasarımın cıvıl cıvıl eline sağlık fakat sadece font konusunda diğer arkadaşa katılıyorum yazıyı okumaya çalışırken insanın dikkati dağılıyor, zemin konusunda siyah kullanmanda bana kalırsa bir artı genel itibarıyla çok güzel eline sağlık çünkü genelde bakınca teknolojik aletlerle vs.. uğraşan birçok firmanın sıkı sıkıya lacivert, beyaz, yeşil vs.. renkte olan zeminleri kullandığı görüyoruz.Emeğine sağlık paylaştığın için teşekkürler.K.T.Ü. ye de bu yakışır zaten :D

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Logonun içindeki görselle logoyu ortalamalısın..
Çözünürlüğü yüksek resimler ve objelerin arasında soldaki turuncu kısım pixelleşmesiyle hoş durmuyor. ya tekrar vektörel çizmen yada dpi ını yükseltmen işe yarayabilir.
Crazy design ? çılgın tasarımlar? daha ufak kullanmalısın..

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
amacına çok uygun bır calısma olmus :) tebrıkler

Teşekkürler tugbamermer. :)

tasarımın cıvıl cıvıl eline sağlık fakat sadece font konusunda diğer arkadaşa katılıyorum yazıyı okumaya çalışırken insanın dikkati dağılıyor, zemin konusunda siyah kullanmanda bana kalırsa bir artı genel itibarıyla çok güzel eline sağlık çünkü genelde bakınca teknolojik aletlerle vs.. uğraşan birçok firmanın sıkı sıkıya lacivert, beyaz, yeşil vs.. renkte olan zeminleri kullandığı görüyoruz.Emeğine sağlık paylaştığın için teşekkürler.K.T.Ü. ye de bu yakışır zaten :D

Teşekkür ederim deathangel. Font konusu daha önce de belirttiğim gibi benim de içime sinmedi. Ama artık font aramaktan sıkıldım :sadsmile: bilgisayarıma daha yeni format attığım için tüm fontlarım gitti. Yedeklememiş olmamın cezsını çekiyorum anlayacağın :sadsmile:

Logonun içindeki görselle logoyu ortalamalısın..
Çözünürlüğü yüksek resimler ve objelerin arasında soldaki turuncu kısım pixelleşmesiyle hoş durmuyor. ya tekrar vektörel çizmen yada dpi ını yükseltmen işe yarayabilir.
Crazy design ? çılgın tasarımlar? daha ufak kullanmalısın..

Sizede çok teşekkür ederim creedwar. Logo kısmı gözümden kaçmış ama sonradan ortaladım onu. İlk dikkat eden de siz oldunuz. Bravo :smile: demekki yakından incelemişsiniz. Bu beni çok sevindirdi. Soldaki turuncu organik kimya formülünü trace yaparak aldım çünkü çizmeye çok üşendim :angel: çok yoğun olduğum için, yeterince uzun vakit ayıramıyorum çalışmaya. Yine de bi çaresine bakmaya çalışırım.

Hepinize saygılar :smile:

Son düzenleme:

RonXL

🌱Yeni Üye🌱
Gerçekten başarılı, başarılarınızın devamını diliyorum..