Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Projenin (Gif) Kalitesini Ayarlama

setter

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.orcunokan.com
Siteyi gezdim çok güzel çalışmalar var. İmageReady şuzamana kadar fazla işim olmadı, o yüzden pek kurcalamadım. İmageReady'e artık işim düştü ve çalışmalarımı yapmaya başladım. Ancak kalite kayıt ettikten sonra kalite düşüyor. Sitede baktığım çalışmalarda böyle bir sorun yok. Photoshop ta editleyip ordan kayıt ettim ama gene kalite düştü. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi 1. resimdeki kaliteden kayıt edemiyorum. Hep 2. resimdeki kalite oluyor (bazen daha da düşüyor). Biryerlerde hata yapıyorum fakat bulamadım. İmageReady uzman olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

kalitelz5.png

Benzer konular

setter

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.orcunokan.com
Problemde şu türlü bi yol kattettim ve size sormak istedim. İmageReady'i açtıktan sonra yazı yazıp kalemle birşeyler karalayınca kalite bozulmuyor. Ancak arşivimde bulunan resimlerin üzerine yazı yazıp, arkaplan rengi veya resmi ekleyince küçük küçük noktalar çıkıyor. (tv karıncalanmış ekran gibi) Siz nasıl yapıyorsunuz??

orhan43

🌱Yeni Üye🌱
Şimdi konu açmaya hazırlanıyordum ancak arkadaş ile sorunumuz aynı, Bende acilen bu sorunun yanıtını aramaktayım çalışmalar .gif (animasyon) olarak çıktı alınca aşırı kalite kaybına yol açıyor emekler boşa gidiyor. Lütfen bu ayarlama konusunda bilir kişiler püf noktalardan bahsederse memnun olurum.

2. bir sorum daha var. Photoshopda hazırlayıp İmRdy. e geçince orginal document veya flash olarak kayıt yapma olanağı var bundan yararlanıyorum (.swf) olarak çıktı alıyorum. İlk karşılaştığımda işte dedim budur. ( flash kullanmayı bilmediğim için ) nitekim sevinç sadece boyutlarını görene kadar sürmüştü. .gif olarak 50 kb bile olmayan çalışma imRedy. .swf çıktısı 2.5 mb civarında idi. Bu flash ile çıkış alsa 20 kb yi geçmezdi diye düşünüyorum ancak imredy neden böyle yüksek boyutlarda çıkış veriyor anlayamıyorum varmı acaba yapılabilecek bi ayar ?

Teşekkürler.

aurum63

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.aurum63.com
arkadaşlar gif animasyonlar küçük tutulmak zorunda, yukardaki ise animasyon olmayacaksa png olarak kaydedin, ( özellikle web sitelerinde ) harika sonuç alırsınız

meLy..*

🌱Yeni Üye🌱
Bende de bu sorun var lütfen yardımm =(