Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ps de çokgenin içine resim koyma

gbasar

🌱Yeni Üye🌱
herkese mrhaba forumda yeniyim bu konulardada acemiyim.ps cs3 te bir fotoğrafın belli bir bölgesini çokgen içine alıp geri kalan diğer kısmını nasıl yok edebiliriz?yani elimizde bir çokgen ve çokgenin içinde bir resmin belli bir bölgesi olacak.ps de çokgen bulamadım,illustratorda var ama ordanda yapmayı beceremedim.yardımcı oluırsanız sevinirim.

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Polygon tool seçiliyken yukarıda sides yazan yere kaç kenar istediğinizi yazabilirsiniz.

polyvm8.jpg

Daha sonra yeni bir layera çokgeninizi çizin. İstediğiniz bir seçim aracına tıklayın. Çokgen layerı üzerine gelip ctrl tuşu ile layera tıklarsanız çokgen seçili hale gelecektir. Daha sonra ekran üzerinde ters tıklayın ve select inverse deyin. Ve delete yapın. Çokgen layerınızın gözünü kapatın.Takıldığınız yerde yeniden yardımcı olmaya çalışırım.

gbasar

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederim yardımınız için,ufak bi aksilikten sonra hallettim:)saygılarımla...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
secimcj2.jpg

önce bir seçim aracı seçmelisiniz. Rectangular Marquee tool mesala. Ancak o zaman aktif olur select inverse.

gbasar

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederm gerçekten sağolun,iyi geceler

Irmak:)

🌟Usta Tasarımcı🌟
yada resmin altındaki layer a çokgeni çizer resmin layerına gelip sağtıkla clipping mask dersin buda senin işini görür