Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quar I/O error trying to read or write to disk yazıyor

mehmetguney

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar,quark I/O error trying to read or write to disk yazıyor,bunun sebebini ve nasıl düzeltebileceğimi bilen varmı?

Teşekkürler.

Benzer konular

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
bilio musun o program yüklemesinden kaynaklanıyo ve ona ok dersen yaptığın çalışma siliniyor okulda benimde başıma gelmişti silindiği gibi başka pc dede açamıyosun sil tekrar yükle dicem ama o sorunla hep karşılaşıyosun sanırım hızlı hızlı bi kaç komut birden verdiğin zaman oluyor

mehmetguney

🌱Yeni Üye🌱
QUARK I/O Disk sorunu

Bu sorun nasıl kaynaklandı bilmiyorum ama tam 70 syf çalışmayı eğer 1 gün önce cd'ye atmamış olsaydım şuan kesin intaharın eşiğinde olurdum yada pek sevmediğim alkolün pençesine düşerdim:))

Şaka biryana allahtan cd ye atmıştım sadece birkaç sayfa eksikle devam edeceğim.Aklıma geldiğinden quark'ı bilgisayardan kadırıp tekrar yükledim ama sorun çözülmedi.Biyerlerde sanırım programın kayıtları silindi,hasar gördü yada yeri değişti.
Yardımın için teşekkür ederim.

Sevgiler.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
quarktan anlamam ancak makinenizin ram yada harddiskinde bir sorun olabilirmi?

mehmetguney

🌱Yeni Üye🌱
olabilir,ne olduğunu bende bilmiyorum,bildiğim tek şey emeklere yazık oluyor!

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
yaptığın işi bi kaç kere yedekle farklı isimlerle derim... inş bidaha böyle bir sorunla karşılaşmazsın kolay gelsin...

gezici11

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar,quark I/O error trying to read or write to disk yazıyor,bunun sebebini ve nasıl düzeltebileceğimi bilen varmı?

Teşekkürler.

Bu sorunla karşılaştığınızda çalışmanızı sakın kapatmayın.
Eğer kapatırsanız geri dönüşü olmayabiliyor. (Çoğunlukla bir daha açılmıyor)
File / Save As komutu vererek farklı bir isimle kaydedin. Yeni kaydettiğiniz dosyanızda bir işlem yapıp normal kaydedin. Eğer kayıt işlemi hatasız ise kurtardınız demektir. Bir önceki hatalı çalışmayı silebilirsiniz.

Bu hata daha çok Quark 5.0 ile 6.0 arasındaki versiyonlarda görülüyor. Quarkınızı altı üzerine çıkarırsanız o hatayı görme sıklığınız azalır. Versiyon yükseltemiyorsanız çoklu sayfa çalışacağınız zaman sayısını sınırlı tutun. Sayfa sayısı çoğaldıkça sapıtıyor :D

Esin26

🌱Yeni Üye🌱
Aynı uyarı bazı kayıtlı quark sayfalarımda da çıkıyor, ben normal de pc nin görünümünü klasikstilde kullanıyorum, windows xp stiline getirdiğim zaman açılmayan ve aynen sende veren uyarıyı veren sayfalarım açılabiliyor. Denemende fayda var derim.