Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quark için özel eps ayarları varmı

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar: freehandde yapmış olduğum çizimleri eps olarak kaydedip Quar'da açtığımda çizgilerim ve resimlerim hepsi kırık kırık çizgiler halinde görünüyor. Bu yaptığım eps ayarlarıyla mı yoksa Quarkdan kaynaklanan bir sorun mu anlayamadım. Bu sorunu nasıl çözerim. Ayrıca frehand çizimlerini kopyala yapıştır yöntemiyle yaptığımda daha düzgün görünüyor ama matbaa bu şekilde kabul etmiyor illaki eps yapmamı istiyorlar. Bu niçin gerekli anlayamadım.

Benzer konular

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Görüntüde kırık olsada çıkışta düzgün çıkar..

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
quarkta böyle şeyleri bende çok görüyorum ama çıkışta hiçbir sorun olmuyor
özellikle eski sürümlerinde bolca görmek mümkün....

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben printırdan aldığım çıktılarda sonuç aynı yani çizgiler hep kırık kırık ve belisiz bu matbaada basıldığında sorun olmaz mı diyorsunuz.

locknot

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Quark 7.0 da yapılan bir dosya bende açılmıyor. tireleme hatası verip dosyayı kapatıyor. sordum soruşturdum türkçe yama gerekiyormuş ama bulamadım. elinde bulunan varsa bana çok acil olarak atabilirmi... işi matbaa bekliyor ama ben açamıyorum dosyayı kötü bir durum

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar: freehandde yapmış olduğum çizimleri eps olarak kaydedip Quar'da açtığımda çizgilerim ve resimlerim hepsi kırık kırık çizgiler halinde görünüyor. Bu yaptığım eps ayarlarıyla mı yoksa Quarkdan kaynaklanan bir sorun mu anlayamadım. Bu sorunu nasıl çözerim. Ayrıca frehand çizimlerini kopyala yapıştır yöntemiyle yaptığımda daha düzgün görünüyor ama matbaa bu şekilde kabul etmiyor illaki eps yapmamı istiyorlar. Bu niçin gerekli anlayamadım.

1 Quark ve In Design su mantikla calisir.
Ben bir tasarim programiyim. Sana arayuz gosteririm. Sen oranin uzerinden calis beni yazilar haric hic orjinal goruntu olarak gorme.
Verdigim goruntuler, sadece anlaki burda ben varim turundendir derler.
Yani burada resim olacak, burada cizgi olacak v.s gibi....

2 Quark ve In Desing yazi word belgeleri ve diger kendi pencererelerinde yazilan yazilar disinda diger bir bir programdan copy-paste kabul etmezler.
Ornek resim, eps cizim, ai, cdr gibi.

3 Quark ve In Desing de calisman icin

a resimlerini bir dosyaya topla (Ornek Frelens dosyamin adi)
b cizimlerinide bu dosyaya topla
c Birde bu programlarin kendi dokumani olur
ornegin freelnes.innd (In desing icin
freelens.qwk ( sanirim quarkin boyleydi quark icin)

Bu durumda Freelens dosyasinin icinde resimler, cizimler(eps, ai, pdf) Quark sadece eps kabul eder ve calistigin programin dokumani hepsi bir arada olmus olur.

Simdi tasarim programini ac.
- Yazilarini yapistir, veye bu programlarda yazini yaz
- Sonra place (in desing) deyip fotografini veya cizgilerini burdan sayfana cagir
- Aaaaa birde bakmissin, resimlerin ve cizimlerin yine kirik gozukuyor.
Oysa PS ve FH veya AI de aciyorum, cok net diyorsun.

Cunku Quark ve ID diyorki, ben bir tasarim programiyim. Bende seri bir sekilde calismak icin ben sana sole bir goruntu ancak sunuyorum, Ki ben seri calisayim. Agir sayfalar olmasin. Ama benden baskiya is yolladiginda, ben gidip dosyamdam orjnalleri buldugum icin bu gorunen yuzu merak etme.....

Ikinci bir konu beni sayfaya yerlestirdiginde, bir daha dosya icinde ismimi ve dosya adimi degisme der.
Cunku beni cagirirken o adlari ve dosyayi tanittin.

Fotograflarin veya cizimlerin ekranda bozuk gozukmesine bakmayin, eger copy, past yapmamissaniz.

Grafik tasarim Cantam 2 diye yazi yazmistim, Googledan arastirisan, ordan daha genis okuyabilirsin.

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
freelens çok teşekkür ederim. çok güzel anlatmışsın. bir şey daha sorucam dosyaya çağırdığın resimlerin adını değiştirme demişsin değiştirdim malesef yeniden tanıtsam sorun olmazmı .

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hayir Melsa yeniden tanittiginda bir sorun olmaz.
Yinede dikkat et fotograflarda oynama olabilir.
Ayrica kirik linkinide gorebilirsin Quarkta.
Iyi calismalar