Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quark - Mathtype

redpepper

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Quark programında dizgi yaparken, mathtype ile çalışılabiliyor mu? Yani Word'de Mathtype eklentisi oluşturduğumuz gibi Quark'ta da oluşturabiliyor muyuz ve bu arada aranızda Mathtype programı hakkında bilgi alabileceğim arkadaşlar var mı ya da kaynak biliyor musunuz bu konuda?

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bildigim kadariyla eklendi olusturamiyorsun.

Ama islemi mathtype de yazip, kopyaliyorsun ve Quark'a resim alani açarak içine yapistiriyorsun.

Sonradan tashih gerekirse Quark'tan resim alanindan kopyalip mathtype yapistirip düzeltmeni yapip, tekrar geri yapistirabiliyorsun.

Baska bir sorunun olursa burdayim. :)

redpepper

🌱Yeni Üye🌱
tşk ederim.
Resim alanı içine yapıştırıldığında, başka pc'lerde açıldığında sorun çıkarmıyor değil mi? sonradan herhangi bir işlem yapmak da gerekiyor mu peki?

Bir de son olara; birşey daha sorabilir miyim? Aynı şekilde Mathtype'dan kopyalayıp freehand'de açmaya çalıştım; ama freehand'de açılmadı. Mathtype'ta yapılanları freehand'de görebilmenin bir yolu var mı peki?

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Yok çikarmaz.
Ama kullandigin fontlara ve programin versiyonlarina dikkat etmelisin.

Freehand'de de yapabiliyorsun, ama ben yapmadim.
File - import diyerek ayni bicimde alabilirsin.
Bir dene bakalim.

Su an pc de degilim, yoksa senin icin denerdim.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kopyala Yapıştır yöntemini tavsiye etmiyorum.
Çünkü Freehand de, Quark da resimleri (aksi belirtilmedikçe) dışarıdan (external) okur ve ona göre işlem yapar. Bu bilgiden sonra tavsiyem;
mathtype ta hazırladığınız formülleri her zaman için kayıtlı tutun (zira hiç yer kaplamaz bilgisayarınızda) ve bunları freehand veya quarkınızda kullanılmak üzere EPS olarak kayıt yapın. sonra ilgili programlara import ederek işinizi sağlama alın derim...

kolay gelsin.

yakamoz

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar pc quark için türkçe tireleme lazım bana yarımcı olursanınz sevinirim

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Quark'in versiyonu ne? Ona göre degisir çünkü tireleme ekleri.

gezici11

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yakamoz 6.1 için tireleme verebilirim.

erdembayyurt

🌱Yeni Üye🌱
arkadasım resim alanına metin falan yapıştırmanı bende tavsiye etmem sağlıklı olmıyabilir mathtype ın quarkta eklentisi yok biliyorum ama istersen erdembayyurt@************ ekle ben sana bi quarkta mathtype lı sayfa atım mathtype ı kopyalayarak istediğin yerde kullanırsın

aliseko

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar pc Quark 7 ve üzeri için mathmagic eklentisi gönderebilirmisiniz.

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Quark'da mathtyp çok kolay

Arkadaşım ben Quark 7.31 kullanıyorum. Quark ta açmış olduğum sayfamda resim alanı açıyorum. ve resim alanı el işareti ile tıklıyken editten insert object( obje ekle)'ye basıyorum. bilgisayar daki programları gösteren bir pencere açılıyor. Burdan Mathtype seçiyorum ve program açılıyor. mathtype da matematiksel işlemlerimi yazdıktan sonra Alt+F4 ile çıkıyorum. yazım Qurda açılmış oluyor. Bundan sonraki yazacağım tüm matematiksel işlemler için ilk açtığım resim kutusunu copyala yapıştır yapıp içine çift tıkladığımda mathtype direk açılıyor. Tabiki bu pc'de yapılan işlerde Macintoshlarda bu işlem olmuyor. Bende macintosh bilgisayarda nasıl çalışıyor onu öğrenmek istiyorum. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Kolay gelsin.

klanmax

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar...

Matematik, trigonometri ve geometri font şekilleri arıyorum. Bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilir misin?

beroo

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar quark 8 de matematik yazıyorum.
resim alanı açıp math type ta formülü yazıp normal dizinimin yanına kopyalıyorum. Fakat kopyaladığım formül normal yazı hizasının üzerinde görünüyor. Lütfen yardımcı olun çok aciiiillllll
şimdiden teşekkürler