Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quarkta MathMagic ve print sorunu

ymabbe

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Quark 6.5 programını açmak istediğimde karşıma ilk önce Resim 1 deki uyarı penceresi geliyor. "Manager" butonuna bastığımda ise Resim 2 deki gibi bir pencere açılıyor. "Ignore" butonuna basıyorum ve program açılıyor. Yazı yazıp çıktı alacağım zaman yani "print" te bastığımda çıktı alamıyorum. Resim 3 deki uyarı penceresi açılıyor. Ne "page setup" sekmesi çalışıyor ne de "printer" sekmesi. Bu sorun patronumun bilgisayarında. Nasıl halledebilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bilgisayar macmini, sistem mac os x

resim1vg5.jpg

resim2qm7.jpg

resim3xq7.jpg

Benzer konular

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mathmagic bir çeşit Mathtype gibi matematiksel işlemleri yapmaya yarayan bir programdır... Bu programı Quark yaması olarak yaptılar ve dahada kolaylaştı iş... Büyük ihtimalle sendeki sorun Mathmagic in quark 6 versiyonu için olanını quark 6.5 extension larına yüklemiş olman... Mathmagic in quark 6.5 sürümü için olanlarından yükle... Xtension klasöründen Mathmagic yamasını çıkar quarkın referancesini sil ve pragramı yeniden aç...

ymabbe

🌱Yeni Üye🌱
Quark'ın referancesini sil demişsiniz. Ama neredeki. Program klasörüne baktım. Böyle bir şey göremedim. Söylemek istediğinizi biraz daha açarmısınız?

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
HD/Library/Preferences/Quark/Quarkexpress 6.0/Xpress Preferences.prf... işte bunu sileceksin... Quark programının olduğu klasörün içindeki Xtension dosyasının içindende Mathmagic olanı çıkaracaksın... sonra programı başlatacaksın..

ymabbe

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim. Söylediğinizi uygulayacağım. Umarım sorunum çözülür

ymabbe

🌱Yeni Üye🌱
Söylediğinizi yaptım. Artık program açılırken herhangi bir uyarı penceresi gelmiyor. Fakat çıktı alma sorunu devam ediyor. Yani "print" komutunu verdiğimde yine Resim 3 deki uyarıyı veriyor ve çıktı alamıyorum. Bunun bir çözüm yolunu biliyormusunuz?

SEKSU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sürümü tekrar yükle bence!

Sürümü tekrar yüklersen olay düzelir bence!:lol: