Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkXPress'te yazıya çerçeve atabiliyormuyuz?

karizma_09

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar QuarkXPress'te yazıya Photoshop'taki Stroke gibi yazıya (harflerin çevresine) dışhat çizgisi atabiliyormuyuz. Yardımcı olursanız sevinirim

SOz_K

🌱Yeni Üye🌱
Benim bildiğim outline olarak atayabilirsin ama fontun rengini değiştiremezsin ancak outline rengini değiştirebilirsin. Ne amaçla kullanacaksın bilmiyorum ama bu anlamda Corel'i kullanmanı tavsiye ederim. Counter ile dilediğin sayıda ve kalınlıkta kontur ekleyip hem font hem kontur renkleriyle oynayabilirsin. Quark bu konuda çok sınırlı...
Genelde ikinci bir yöntem de yazıyı CTRL+D ile duplicate edip istediğimiz renkleri verdikten sonra orantılı bir şekilde üst üste bindirmek.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim bildiğim outline olarak atayabilirsin ama fontun rengini değiştiremezsin ancak outline rengini değiştirebilirsin. Ne amaçla kullanacaksın bilmiyorum ama bu anlamda Corel'i kullanmanı tavsiye ederim. Counter ile dilediğin sayıda ve kalınlıkta kontur ekleyip hem font hem kontur renkleriyle oynayabilirsin. Quark bu konuda çok sınırlı...
Genelde ikinci bir yöntem de yazıyı CTRL+D ile duplicate edip istediğimiz renkleri verdikten sonra orantılı bir şekilde üst üste bindirmek.

ya da yazıyı resim kutusu haline getirip çerçeve atabilirsin içerisine resim çekebilirsin yazıyı seç style tıkla orda text to box a tıkla
yazı resim kutusu haline gelir... belki yardımı olur.. iyi calismalar

karizma_09

🌱Yeni Üye🌱
Quark'ta bu özellik yok sanırım. Neyse arkadaşlar sağolun teşekkürler

ozguryemen

🌱Yeni Üye🌱
ya da yazıyı resim kutusu haline getirip çerçeve atabilirsin içerisine resim çekebilirsin yazıyı seç style tıkla orda text to box a tıkla
yazı resim kutusu haline gelir... belki yardımı olur.. iyi calismalar

Böylece Ctrl+B ile çerçev atabilir siniz?
6,0 ve üzeri versiyonlarda Drop Shadow ile de yazıya gölge bile verebilir siniz.

mehmetince

🌱Yeni Üye🌱
qUARK 7,2 DE VAR DRAP SHADOW SAYESİNDE AMA ONADA KOPYALAYARAK ATARASAN DAHA İYİ DURUR

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
QuarkXpress 8 veya 7 kullanıyorsanız, Item menüsünden Convert to Text Box altında anchored komutunu verirseniz daha sonra çerçeve uygulayabilirsiniz. Hatta bu yöntemle hafleri seçip içine herhangi bir görsel dahi yerleştirebilirsiniz.