Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

RadiOcean- Rhythms

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Logo dahil herşey hayali :D benim bi radyom yok!

4ba2509ec1.jpg

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence tasarim iki bölümden olusmus, üst ve alt bölüm...

üst bölüm ayri bir zaman dilimde alt bölüm ayri bir zaman dilimde calisilmis gibi.. tasarimdaki hakimiyet bi o kadar farkli gibi hissettiriyo kendini...
tasarimin üst bölümde yer alan görseller ayet hos.. ister istemez animsatma yasatiyo.. ipod :) yalniz su var, tasarima yön veren ve mesaj agirlikli olan iki unsur var... dikdörgenlerin renkleri ve onun üzerideki siluliet ler... bu sadeligi neden kelebekler ve ornamentler bozuyo bunu anlamadim... yani bos kalmis surlar doldurayim biraz der gibi :( kelebekler detayli cizimlerden olusuyo... yani bu minimalist tasarima niye bu kadar detay yerlestirmeye calistigini cözemedim... birde yesilin üzerindeki 3. silüet digerlerinden bagimsiz kalmis... biraz daha soyutlamaya kacmis sanki...neyse.. üst kisim bana bunlari verdi... gelelim alta:)

alt kisim ise aslinda vurgunun yapilcagi bölüm, ama nedense yine şuda olmali, bu da olmali, şu da olsun bu da olsun der gibi tasarlanmiş algisi uyandirdi bende...grafiksel ögeler o kadar cok kullanilmis ki logo yani bi anlamda marka kaybolmus gitmis...

frekansin yanlarinda frekansin cizgisel görseli bana birden hastanelerde kullanilan kalp ritm cihazini sinyalini hatirlatti,,, ve frekansin karakteriyle uyum saglamadigi icin bagimsiz kalmis.. frekansin rakamina girdigi an ve ciktigi anlarda hic hareket yok.. farkindamisin :)

alta bulunan ritm göstergeleri daha fosfor bir renk olmaliydi sanki.yani ışık gerekiyor.. radyolarda teyplerde onlar hep parlayan isiklar... seninkiler biraz daha newyorkun okyonuz üzerine yansimasi gibi durmus... en azindan bende bu hissi uyandirdi..

o müzik ikonlarini niye koydun hic mi hic anlamadimm... yani olsun beee bu da olsun.. der gibi...

logoyu okyanus ve ritm ile bagdastiramadim... mesela o mavi noktaciklar biraz daha hareketli olabilrdi.. enerjik bir durus saglardi... betimleme hos yani onlarala.. ama cok haretesiz... ocean niye turucu?

enerjinin, ritmin ve hareketin bu kadar vurgulanmaya calisldigi bir logo bence biraz daha ayni duygulari yasatcak sekilde tasarlanmaliydi...

PS. yorumlarim ve elestirilerim belgin arkadasimiz ile olan samimiyetime dayalidir. diger arkadaslar bu yorumlarimi sert bulup elestri yapmazlarsa sevinirim.. mesajim samimiyetime dayali cümlelerle yazilmistir. belgin affina siginiyorum.. saygilarimla :)

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Creative,

Bu kadar detaylı baktığın ve bu kadar teknik yorum yaptığın için sana minnettarım :) tüm arkadaşlar ellerinden geldiğince bu tarz yorum yaparlarsa çok sevinirim çünkü böyle eleştiriler olursa ancak gelişim olur...

-Tasarıma gelince, bu tasarımın tamamını aynı zamanda tasarlamama rağmen eğer farklı zaman dilimlerinde tasarlanmış gibi bağımsız duruyorsa bu benim hatamdır tekrar gözden geçireceğim. :)

-Bu tarz tasarımlar çok kullanıldığını biliyorum fakat ipod un renkli ürünleri münasebetiyle anımsatmışsa bilemiyorum benim hiç aklıma gelmedi doğrusu :)

-bu sadeligi neden kelebekler ve ornamentler bozuyo bunu anlamadim demişsin creative.. Esasında çok da sade bir tasarım yapmak istemedğim için ornamentler kullandım, renk ve hareket katsın diye ama belki kelebekler olmasa daha iyi olurdu haklısın ama canlılığı temsil etsin diye her renk için o renkte kelebek kullanmak istedim.

-Frekansın yanındaki kalp ritm görselleri özellikle aradığım görsellerdi. Hem logodaki rhythms vurgusunu yapmak için hem de evet kalp ritmini anlatsın diye yaşamın her anında radyo yanınızda demek için koyduğum görsellerdi.

-Logonun adı RadiOcean rengi mavi olabilirdi oceandan dolayı fakat ondan önce enerjik olsun diye turuncu olsun dedim eğer bu çalışmam özellikle logo çalışması olsaydı üzülürdüm bi o kadar da hak verirdim ama gene de haklısın ;)

Yorumun için tekrar teşekkürler çok faydalı oldu ;)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Belgin etkilenmemek adına creative'in senin yaptığın yorumu okumadan. Ben kendi yorumumu yapacağım, daha sonra sizin yorumlarınızı okuyacağım.
Şimdi yaptığın bu sanal afiş eğer gerçekten olsaydı bir bilboardı süsleyecekti, bir bilboardın önünde bir insan en fazla 30 saniye durur (Bilboardın karşısında kız arkadaşını bekleyen delikanlıları saymazsak =) ) bu kısıtlı sürede senin çalışma kalınlığından dolayı bitirilmeyen bir kitap gibi bir kenara atılacaktır. Çalışmanda o kadar çok görsel öge kullanmışsınki leonardo da vinci'nin son akşam yemeği gözyaşları içinde kalır. Çalışmanı olumlu ve olumsuz yönleri ile bir daha gözden geçirecek olursak en beğendiğim yeri çalışmanın ana kurgusu oldu ve çalışmada atılacak bir sürü öge var. Kullandığın renkler çarpıcı ve değişik üstteki dörtgenler çok statik olmasına rağmen renkleri sayesinde çalışmaya çok iyi bir senfoni katıyorlar o statikliği altta kullandığım level barlar sayesinde çok iyi dengelemişsin.
Logonun yeri hoş değil adeta beni burdan alın diye yalvarıyor. Dikdörtgenlere gelince asıl tadilatı onlarda yapman lazım.
Tüm dikdörtgenlerdeki figürleri ve siyahları atman lazım.
(bu figürler artık photoshop klasikleri arasına girdiler, bırakalım orada kalsınlar)
1. dikdörtgendeki sert beyaz sırıtıyor. alttan geçen bacgroundun açık tonu kavis ve kelebek çok iyi.(unutmadan tüm dörtgenlerdeki gradientler akıllıca)
2. dikdörtgendeki sert beyazlar ve siyah figür gereksiz, mavi backgroundda yine uyumlu renklerle sarmallar kullanabilirdin. kelebekte lüzumsuz duruyor.
3. dikdörtbedeki sarmal çiçek motifine bayıldım sadece o kalsaydı çok güzel olurdu.
4. Dikdörtgendede yine tüm siyah elemanları kaldır derim.

siyah altta kendini zaten ön plana atmak için çırpınıyor. üstte kullanacağın renk varyasyonları ile çok güzel bir denge yakalayabilirsin.

Kolay Gelsin.

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Belgin etkilenmemek adına creative'in senin yaptığın yorumu okumadan. Ben kendi yorumumu yapacağım, daha sonra sizin yorumlarınızı okuyacağım.
Şimdi yaptığın bu sanal afiş eğer gerçekten olsaydı bir bilboardı süsleyecekti, bir bilboardın önünde bir insan en fazla 30 saniye durur (Bilboardın karşısında kız arkadaşını bekleyen delikanlıları saymazsak =) ) bu kısıtlı sürede senin çalışma kalınlığından dolayı bitirilmeyen bir kitap gibi bir kenara atılacaktır. Çalışmanda o kadar çok görsel öge kullanmışsınki leonardo da vinci'nin son akşam yemeği gözyaşları içinde kalır. Çalışmanı olumlu ve olumsuz yönleri ile bir daha gözden geçirecek olursak en beğendiğim yeri çalışmanın ana kurgusu oldu ve çalışmada atılacak bir sürü öge var. Kullandığın renkler çarpıcı ve değişik üstteki dörtgenler çok statik olmasına rağmen renkleri sayesinde çalışmaya çok iyi bir senfoni katıyorlar o statikliği altta kullandığım level barlar sayesinde çok iyi dengelemişsin.
Logonun yeri hoş değil adeta beni burdan alın diye yalvarıyor. Dikdörtgenlere gelince asıl tadilatı onlarda yapman lazım.
Tüm dikdörtgenlerdeki figürleri ve siyahları atman lazım.
(bu figürler artık photoshop klasikleri arasına girdiler, bırakalım orada kalsınlar)
1. dikdörtgendeki sert beyaz sırıtıyor. alttan geçen bacgroundun açık tonu kavis ve kelebek çok iyi.(unutmadan tüm dörtgenlerdeki gradientler akıllıca)
2. dikdörtgendeki sert beyazlar ve siyah figür gereksiz, mavi backgroundda yine uyumlu renklerle sarmallar kullanabilirdin. kelebekte lüzumsuz duruyor.
3. dikdörtbedeki sarmal çiçek motifine bayıldım sadece o kalsaydı çok güzel olurdu.
4. Dikdörtgendede yine tüm siyah elemanları kaldır derim.

siyah altta kendini zaten ön plana atmak için çırpınıyor. üstte kullanacağın renk varyasyonları ile çok güzel bir denge yakalayabilirsin.

Kolay Gelsin.

Çok teşekkürler hocam ilginiz ve bu güzel yorumunuz için. Aslında sizlere çok hak verdim şimdi bakınca bana da görsel olarak pek fazla zengin geldi :) sade hali daha amaca yönelik olabilirdi. Tüm diktörgenleri sizin anlattığınız gibi deneyeceğim. Hatta bu çalışmada önce diktörgenleri de boyları uzun kısa ritm göstergeleri şeklinde yapmayı düşündüm ama tasarım elimde birden bu hale geldi :) ama tabiki de tüm görselleri yerleştirirken o an katacağı bir anlamı düşünerek ekledim fazla abartmış olabilirim creative arkadaşımın da dediği gibi.

Tekrar teşekkür ederim.
Saygılarımla...

alone_in_the_dark

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende nacizane bişi sölemek istiyorum genel olarak beğendim çelışmayı creative abim ya da cahit hocam kadar teknik yorum yapamicam sadece logonun üstündeki kalp ritmini logonun üstünden geçen mavi noktaların yerine koysaydın daha iyi olmazmıydı diye düşündüm ya da aynı yerde kalıcaksada dikkat ettiysen ritim en sonunda duruyor bence durmasa daha iyi olur diye düşündüm birdi logo sanki çok küçük kalmış yani şimdi bunu afiş filam olarak bi yere basıldığında diğer öğelere bakmaktan insanlar markayı göremeyebilir diye düşünüyorum... ama sizler bizden daha tecrübelisiniz bi bildiğiniz wardr belkide bilemicem :).....paylaşımın için teşekkürler eline sağlık....

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende nacizane bişi sölemek istiyorum genel olarak beğendim çelışmayı creative abim ya da cahit hocam kadar teknik yorum yapamicam sadece logonun üstündeki kalp ritmini logonun üstünden geçen mavi noktaların yerine koysaydın daha iyi olmazmıydı diye düşündüm ya da aynı yerde kalıcaksada dikkat ettiysen ritim en sonunda duruyor bence durmasa daha iyi olur diye düşündüm birdi logo sanki çok küçük kalmış yani şimdi bunu afiş filam olarak bi yere basıldığında diğer öğelere bakmaktan insanlar markayı göremeyebilir diye düşünüyorum... ama sizler bizden daha tecrübelisiniz bi bildiğiniz wardr belkide bilemicem :).....paylaşımın için teşekkürler eline sağlık....

Teşekkürler yorumun için logonun küçüklüğü konusunda haklısın markayı ön planda tutmak adına. Esasında o görselleri(kalp ritmi) koymamdaki amacımda tam olarak işte adı geçen radyoyla bir yaşam, onsuz yaşanmıyor manasında vurgu yapmak için tam frekansın olduğu yerde düz çizgi haline alıyor ama esasında durmuyor ordaki hareket de frekans(107.2)

Saygılar, Sevgiler, Teşekkürler...

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
süperisn o çalışmalar için biradyo bile açılır ha:)