Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Reklam banner'ı ekleme ?

anka

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.karagraf.com
Ya ben acemiyim anlamadım yada bu konuda açık bir anlatım yok .nette.
Bir sorum var:
Dreamweaver'da genelde 800 pixel tablo açın ortalayın diyorlar.Buraya kadar ok.
Açtım.Sonra ben bu tablonun sağına soluna reklam bannerları eklemek istiyorum.Ama DWda bunu yapınca tablo direk sola kaçıyor gidiyor.Ortalanmış 800 lük tablonun yanına küçük tablo açamıyorum.
nerde hata yapıyorum, tablo içine tablo mu açmak lazım?
Yapılmış bir web sitesinin 800 olan tablosunun yanlarına
sonradan reklam bannerı nasıl eklerim?

cagdascebi

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ilk zamnlar aynı sorunu bende yaşıyordum Dreamweaver'da yeni grafikeler için en büyük sorun tablolar ve onları bölerek aktif hale getirmek. Anladığım kadarıyla 800 px alana tasarımını gerçekleştirip diğer sağına soluna reklam bannerları alacaksın. Dediğim yolu izlersen soruna cvp olabilirim.

1- Dreamweaver'da yeni bir page ( Tablosuz boş bir sayfa ) aç.
2- Tablonu kur ancak dediklerimi uygula. ( eğer 800 px lik alana tasarımyapacaksan 1200 px alan aç sağınada solunada 200 px banner alanı kalsın ama sana tavsiyem 100 px lik yani toplam 1000 pxlik bir tablo kur )
3- İçine tasarımını yerleştirmeden tablo bölümünden oluşturduğun tabloyu tablo bölümünden 3 e ayır.
4- Ve işin püf noktası tasarımlarını orta alana yapıyosun.
5- sağda solda kalan bannerlık alanlarada banner uzantın neyse linkini veriyosun ve sağa sola doğru yan çerçevelerin çekiyosun ( ortadaki boş alandaki sağında ve solundaki tablo sütunları ) ve sana istediğin manzara oluşuyor.

Not: Umarım Yardımcı olabilmişimdir ama bi tasarımcı olarak sağa ve sola banner yerleştirmen hoş kaçmıyacağını basit site görünümü vereceğini bildirmek isterim :) iyi çalışmalar kardeşim.