Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resim Bölme Hakkında Yardım

badkopuq

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle foruma baktım konuyla ilgili net birşey bulamadığım için konuyu açmak zorunda kaldım.

3metre uzunluğunda 1 metre genişliğinde corel çalışması hazırladım. Ancak elimdeki kesme makinası ile en fazla 0,58 metre genişliğinde kesim yapabiliyorum.

Çalışmayı 2 parçaya bölüp o şekilde çıktı alıp uygulayacağım yerde birleştirmek istiyorum.

hazırlamış olduğum çalışmayı nasıl ikiye bölüp kesebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Aşağıdaki gibi olmasını istiyorum. ( resim temsilidir)

v2Sjs.png

Şimdiden teşekkürler...

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazının yada nesnenin ortasına bir çizgi çiz. Çizgiyle birlikte seçip TRİM komutunu uygula. Break apartla ayır. Sonra parçaları tekrar break apart (ikinci break apartta gerek yok aslında).
Ya da ayırmak istediğin yere kadar bir dikdörtgen çiz. İntersect komutuyla ayır.
Ya da ortya bir çizgi çizip üsteve allta kalan parçaları smart fill tolla boya allta kalan tam parçadan ikisini ayır.

badkopuq

🌱Yeni Üye🌱
yardım için teşekkürler ancak bu söylediklerinizi nasıl yapmam gerekiyor? corelde yeniyim :(

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
1. Yöntem:

2. Yöntem:

(Binme payı vermeyi unutmayın yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Binme payı üstüste gelecek yerdeki pay demek. Yani ilk parçayı kestikten sonra ikinci parça için misal 5 mm aşağı-yukarı (Hangi taraftaysa) kaydırmanız gerekli ki iki parça birleşme bölgesinde verdiğiniz pay kadar üstüste geldikten sonra tamamlanacaktır demek ...