Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resim ekledim.Dijital baskıdan anlayanlar baksın sorun nedir.

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öncelikle herkese selamlar.
Sorunum Herhangi bir baskıda kafa gidip gelirken sarının kendi kendine düzenli şekilde akıtması.
Normalde olması gereken çıktı bu
dscf1365vp8.jpg

Sorunlu iken çıktısı bu.
dscf1366gg4.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

eso1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yenireklam99.com
encoder in çift taraflı tozunu al ama fazla bastırma. birde kafaya giren kabloları kontrol et.

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
data kablon arızalı

muhtemelen data kablosu ağrızalıdır.
bu da sürekli o rengin boya akıtasına neden olur.
tabii görmek te lazım kabloyu kontrol et.
o zaman da düzelmezse başka yöntemleri de deneriz.
filmden de olabilir diyecem ama filmden olması için aynı yerde aynı şekilde boya akıtması lazım yani filmden de değil dediğimi yap olmaz sa detaylı bi şekilde yaz
yardımcı olmaya çalışırım.

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
bütün denilenleri yaptım anakart için
1000 dolar para istiyorlar...
makinamın modeli lyric pg2512

aşşk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
renklerin girdiği data kablonu oynat bendede liryc pg320 var mavi bu şekilde oluo bazen data kablonla ilgili sakın anakart felan alma

MarlboroMan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostum ortam sıcaklığı nedir ? vede kafa sıcaklıkları eğer kafalar fasla ısınıyorsa kafalar boya damlatır eğer soğuksa kafa keser kafaların donar bunada bi bak derim bnce

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar bu arada sizlere teşekkür etmeyi unuttum kusura bakmayın. Herşey için çok sağolun.
Arkadaşlar sorunumu kendi yöntemimle çözdüm belki başka arkadaşlarında ileride işine yarayabilir..

Anakartı inceledim.
Anakart üzerinde "lm317" entegresi "yani voltaj ayarlayıcı entegre liseden biliyorum" varlığını tespit ettim.
Hata veren kafanın kanallarını inceledim. Ve o entegrenin hangisi olduğunu öğrendim. gittim aldım. Ve yenisini lehimledim.
Şu an normale döndü.

Son düzenleme:

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
tebrikler güzel bi taktik 1000 dolar cebe kaldı :) 50 kurusluk bi entegreye 1000 dolar :S genelde hep böyle zaten.... ufacık bi parca bozulur yada tamiri mümkündür ama parcanın tamamını satmaya çalışırlar :S
lm 317 hayatımın entegresi :D:D:D

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Lisedeyken lm317 ile devreler yapardık biz...
Birgün lazım olacağı hiç aklıma gelmezdi yani...

srdlmjd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım aynı makina şuanda bende var.5 yıldır kullanıyorum teknik servisliğinide yapıyorum ayrıyetten. ana karttan kafa kartına giden flat kablolar var 4 adet film şeridi şeklinde.kafa kartına makina tarafından baktığın zaman sağdan 2. kablo besleme kablosudur. onun haricinde bulunan 3 kablodan biri veya bir kaçı arızalıdır.o kabloları değiştir bence. aynı sorunu bende yaşıyorum ve türkiyede kablo bulamadım çinden bekliyorum gelmesini

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım aynı makina şuanda bende var.5 yıldır kullanıyorum teknik servisliğinide yapıyorum ayrıyetten. ana karttan kafa kartına giden flat kablolar var 4 adet film şeridi şeklinde.kafa kartına makina tarafından baktığın zaman sağdan 2. kablo besleme kablosudur. onun haricinde bulunan 3 kablodan biri veya bir kaçı arızalıdır.o kabloları değiştir bence. aynı sorunu bende yaşıyorum ve türkiyede kablo bulamadım çinden bekliyorum gelmesini

o kablolar satılıyordu galiba ya bir yerde görmüştüm...
o kablonun tam ismini biliyormusun
ona göre bir araştırma yapayım..

derux

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kafanı söküp solventle temizle dediği gibi ortam sıcaklığınıda kontrol et bence tıkanıklıkta olabilir.

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
makinanın düzeldiğine çok sevindim.
üstelik kendi yöntemlerinle düzeltmen ayrıca sevindirdi.
tebrikler.
eh artık bizim makina da bozulursa falan seni çağırırım teknik servis olarak ;)

hikmet80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eger yukardakı resımle ılgılıse boya kesmesı sızın voltajlardadır cunku baskı yaparken kesıyor kafa ve akıtıyor buda kafata ıcınde pıslık vardır veya onu sırıngayla solvent basarak ve gerıye cekerek o pıslıgı alabılırsınız cunku ben de oluyordu bıraz basıp sonra kafa boya kesıyordu bence sebepler bunlardır bartınlı_cakabo senın sorunun bu bence abı ok olmazsa sana yardımcı olurum ok msn ıle her konuda abı ok

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
makinanın düzeldiğine çok sevindim.
üstelik kendi yöntemlerinle düzeltmen ayrıca sevindirdi.
tebrikler.
eh artık bizim makina da bozulursa falan seni çağırırım teknik servis olarak ;)
Ne demek elimden geliyorsa birşeyler yaparım. :D

eger yukardakı resımle ılgılıse boya kesmesı sızın voltajlardadır cunku baskı yaparken kesıyor kafa ve akıtıyor buda kafata ıcınde pıslık vardır veya onu sırıngayla solvent basarak ve gerıye cekerek o pıslıgı alabılırsınız cunku ben de oluyordu bıraz basıp sonra kafa boya kesıyordu bence sebepler bunlardır bartınlı_cakabo senın sorunun bu bence abı ok olmazsa sana yardımcı olurum ok msn ıle her konuda abı ok
Ben sorunumu çözdüm verdiğin bilgiler için teşekkürler...
msn adresim profilimde kayıtlı ekle beni birbirimize farklı konularda yardımcı oluruz...