Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

resimleri fotoğraftan taşırma

utkuceylan

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar arkadaşlar

benim sorunum elimdeki bir içecek görselinin sağdece bir kısmını fotoğraf dışına taşmış olarak göstermek. bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

hhtekin81

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"resimleri fotoğraftan taşırma"
başlıktan pek bişey anlamadım açıkçası
açıklamanızdan anlar gibi oldum ama eğer elinizdeki dökümanı yüklerseniz site üzerinde daha kolay çözüm bulabiliriz.

anladığım kadarıyla cevaplıyırom.
taşacak kısmı ayrı bir layer olarak koplalayıp bu layer'i en üste almanız gerekiyor.

utkuceylan

🌱Yeni Üye🌱
evet haklısınız kusura bakmayın eklediğimi zannediyordum umarım eklenmiştir

foto287raf0053.jpg

SOz_K

🌱Yeni Üye🌱
Yanlış anlamadıysam eğer... Madde madde anlatıyorum:

1) Önce ana resmimizi açıyoruz. Eğer taşırmak istediğimiz obje ana resim üzerindeyse CTRL + J ile çoğaltıyoruz. Eğer iki resim birleştirilerek bir kompozisyon oluşturulacaksa ikinci resmi layer olarak ana resimin üzerine taşıyoruz.

2) Hangi objeyi taşırmak istiyorsak o objenin bulunduğu layera, layer mask ekliyoruz.

3) Background ve foreground rengimizi D' ye basarak siyah beyaz olarak ayarlıyoruz.

4) Layer üzerine eklediğimiz layer mask'sin üzerine gelerek seçiyoruz. ( İşin ayrıntısı burada... Mask ile resmin orjinali korunmuş oluyor)

5) B ye basarak Brush' a geliyoruz.

6) Eğer layer mask beyaz renkte ise foreground rengi siyahsa siler, beyazsa history brush mantığı gibi sildiğimiz alanları tekrar boyar.

Aslında buradaki mantık, foreground rengi ile mask renginin farklı olduğunda silmesi, aynı olduğunda silinen alanları geri getirmesi- Mask siyah olduğunda hangi layer üzerindeyse o layerı gizler, üzerini perdeyle örtme mantığı gibi düşünülebilir.

7) Brush ile taşırmayı istediğiniz objenin üzerini boyayarak bu şekilde objeyi taşırarak resime yerleştirebilirsiniz...

Kullanılabilecek kısayollar...
CTRL + I (i): İnverse (Maskı beyaz ya da siyaha dönüştürerek resmi görünür ya da görünmez yapar.

D: Default Renkleri siyah beyaz olarak öngörülen ayar yapar.

X: Foreground ve background renklerini birbirleriyle değiştirir ( örn: defult ayarlarındayken siyahı beyaz, beyazı siyah yapar)
7)

polismail

🌱Yeni Üye🌱
utkuceylan bu konu photoshop topsecret cdlerinde ayrıntılı olarak gösteriliyor indirip izlemeni tavsiye ederim inanılmaz derecede güzel ve anlaşılır ingilizce olsa da ne yapmak istediğini kolayca anlayabilirsin.