Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmi canvas veya image size yerine manuel küçültme

jimraynor

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar ben wallpaperlar üzerinde çalışırken bazen soldan ya da sağdan ya da her iki taraftan kesmem gerekiyor. Bunu canvasla yapıyorum. Ama bazen çok ya da az kesiyorum. Bu kesim işlemini elimizle ayarlayamıyor muyuz. Aynı worddeki sağ sol hizası vs. gibi?

Benzer konular

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
sağda bulunan katman bölümünden resme çift tıkla ve çıkan ekrana tamam de , ardından
ctrl + t ye bas ve istediğin şekilde ayarla..

jimraynor

🌱Yeni Üye🌱
Sizin bu dediğinizde resmi herhangi bir yerden sıkıştırma oluyor. Benim istediğim canvas size'daki gibi belli bir kısmını çabucak atmak için. Örneğin merhaba nasılsın yazan bir resim var. nasılsın kısmını kesmek istiyorum. Ben canvasa girip göz kararıyla 200px yazıp canvas sol ayarına tıklayarak sağdan kes diyorum. Ama mesela N kısmı kalıyor. Ben tekrar canvasa girip mesela 40px daha kesiyorum vs. Bu çok uzun sürüyor. Bunun yerine direk elimle worddeki sayfa hizası gibi görsem ayarlasam vs. çok dah akolay olacak.

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Photoshopta sol ve üst ruler(cetvel)'ın olmasının bir anlamı var... İmage size,canvas pratik işlem yapmak içindir. Yeni sayfa da çizim araçlarıyla kilitsiz layerını kes transparan sayfa da .