Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmi Köşesinden Tutup Küçültmek

solva

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar File=place'den fotoğrafı çağırıyorum buraya kadar güzel :) fakat fotoğrafın köşesinden tutup küçültmek istiyorum küçültemiyorum. acaba ben bilmeyerek bişeyleri mi kilitledim. Okun sağ altında bir küçük nokta çıkıyor belki de o birşy ifade ediyordur. Resmi yükledim bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Keşke görselini daha büyük yükleseydin:p

Grup yaparken oluşan ufak bir sorundur..
Ctrl + H sorunu çözer (Wiev > show edges.)

solva

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet biraz büyük olmuş :) Ama sizin dediğiniz şeyi yaptım olmadı malesef. Sizin söylediğiniz şey etrafındaki mavi çerçeveyi kaybediyor. Benim çalışmamda mavi çerçeve ve köşelerdeki mavi noktalar görünüyor tutuyorum noktadan küçültmek için ama küçülmüyor

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
resim göremiyorum yarım kaldı :S keşke küçültseydin

solva

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aslında resime de gerk yok. Sorunun özeti resmin köşesindeki mavi noktadan tutup küçültmek istiyorum ama küçültemiyorum.

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
Araç kutusundan free transform toll aracını deneseniz birde kısayolu E harfi

solva

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet bu işe yaradı Teşekkürler arkdaşlar

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
bende de aynı sorun var. çok teşekkürler arkadaşım işime yaradı ama esasında sorun duruyor sadece farklı bir şekilde alternatif olmuş. eskiden kısayolu (v) olan seçme aracı ile hem seçip hem de kenarındaki mavi noktalardan boyutlandırabiliyordum. şu anda yapamıyorum. neden olmuştur anlayamadım. evdeki bilgisayarımda bu sorun yok mesela orada yapabiliyorum. acaba bilmeden herhangi bir ayarını filan mı değiştirdim. yardımcı olursanız sevinirim

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sorununuzu emin olun tam anlamış değilim.Aklıma gelen eğer bu mavi noktalar gözüktüğü halde selection tool ile küçültme yada büyültme yapamıyorsanız bir ihtimal resmin olduğu layer kilitlidir. Bunun dışında eğer bu tutamaçlar çıkmıyorsa bir resimle sorunu gösterirseniz daha kolay yardımcı oluruz.

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
arkadaşlar demin forumda dolaşırken başka bir amaçla yazılmış birşey gördüm ve uyguladım. onu yazan arkadaşımdan özür diliyorum öncelikle çünkü çözüm bulamayıp dalga geçti sanmıştım. ne işe yarayacak yada yaracak mı diye denedim sonuç süper:) ctrl+alt+shit tuşlarına basılı tutarak illustrator ı çalışıtırıyoruz. ve tamamen açılana kadar elimizi çekmiyoruz. sonuçta ayarlar sıfırlanıyor. ( tam etkülerini anlamadım ama sıfırlama gibi bişi) selection tool ile artık boyutlandırma geri geldi:) çözüm tam anlamıyla oldu teşekkürler grafikerler.net ailesi :)