Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmi olmamakla beraber Samsun Gazi Müzesi'ne yaptığım logolar.. (Okul Ödevi)

FouYeal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlk logodaki mavi simge G harfidir (gazi) üstünde bandırma vapuru ve bunun akıbetinde olusan bir günes. geniş kompozisyonlu bu logonun zemininin siyah olması asaleti tasvir ediyor. soldaki onur anıtımızın sola bakması avrupaya karsı sahlanma olarak nitelendirililr. zaten onur anıtının manası budur. iç içe giren kareler ise osmanlı deseni olması sebebiyle logoda halk da kendıne yer buluyor.

öbür logo ise s ve g harflerinden olusmus. istiklal mücadelesinin deniz yoluyla baslamasını tasviren de bir çapa resmi bulunyor.

https://i.imgur.com/fV7SA.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

FouYeal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz hatalı oldu :) geliyor :)

ensarbilgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
outer glow ları kaldırsan iyi olur.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Siyah zemin çok kötü durmuş ama üzerindeki şekil güzel başka şekilde değerlendirebilirsiniz. S'ye benzetmeye çalıştığınız çapa şeklinin açısını biraz daha açarsanız daha düzgün olur kanısındayım. Yazı karakterleri de biraz daha şık olabilir. Kolay gelsin ...

FouYeal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siyah zemin çok kötü durmuş ama üzerindeki şekil güzel başka şekilde değerlendirebilirsiniz. S'ye benzetmeye çalıştığınız çapa şeklinin açısını biraz daha açarsanız daha düzgün olur kanısındayım. Yazı karakterleri de biraz daha şık olabilir. Kolay gelsin ...

siyah yerine kırmızı gibi baska renkler kullanınca çok fazla renk oluyor. sade ve üstüne her rengı kabul edecek bir renk seçtim. tabi dedikleriniz mantıklı.

diğer logoda ise önce S harfini yapmıstım. üstteki kuyruğu gibi uzuyordu aynı hizadaydı. G harfini de ekleyecektim. çapa falan sonra aklıma geldi. ikisini de küçülttüm. açısı daha geniş olursa G olmaktan çıkabilir. daha yolun basındayım, eleştrileriniz benim için çok değerli. sagolun.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
siyah yerine kırmızı gibi baska renkler kullanınca çok fazla renk oluyor

Siyah zemin derken ben rengini demedim siyah şekli beğenmedim, daha dekoratif bir şekilde yine siyah olarak kullanabilirsiniz. Kolay gelsin ...

FouYeal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Osmanlı havası vermek istedim ama olmamıs herhalde :) Teşekkürler, sagolun..

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
"Osmanlı havası" vermek istediğinizi anlayamamıştım ama sanırım pek başarılı olmamış ki bu adreste Osmanlı motifleri mevcut onlardan bir fikir edinebilirsiniz ...

FouYeal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim sağolun. 2. satırın 6. ve 9. su bir de 3. satırın ikincisinde benimkine benzer desenler var ama haklısınız benimki pek benzememiş. :)

Graphhy

🌱Yeni Üye🌱
yıldız olanı transplate kulan yani kenardaki cizgiler olsun içi boş + renklerde 2 renk kulanma artır renkler 3 4 yap meslh kırmızı yeşil mavi sarı mor kırmızı mavi mor turuncu gibi renkler kulan ilgi çekicek renkler kulanın ölü renkler kulanmayın arkadaşlar ... karekterler çok uyumsuz + çok büyük önce boş bi kağıda ciz ne yapıcanı planla ondan sonra yapın şu çalışmaları arkadaşlar yani düzgün değil 2 defa samsun gazi müzesi yazmısın onun yerine şöyle yapabilrdn oyle yazcana bi yuvarlak yapıcaktın içine stroke değeri 0,75 veya 1 veya 2 sana kalmış onun içine yazı yuvarlıcaktın güzel olurdu biraz bol bol çalışma yap kaydet iyi kötü güzel diye kılasor ac ondan sonra içinden hangisi iyi se onu sec ben en az 55 çalışma yaparım bi çalışmada aynı değişik hepsi bakarım benim taktim bu en iyiisini secerim içinden müşteriye de öyle gönderiyorum hangisi hoşuna giderse onu seçer ....

FouYeal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yıldız olanı transplate kulan yani kenardaki cizgiler olsun içi boş + renklerde 2 renk kulanma artır renkler 3 4 yap meslh kırmızı yeşil mavi sarı mor kırmızı mavi mor turuncu gibi renkler kulan ilgi çekicek renkler kulanın ölü renkler kulanmayın arkadaşlar ... karekterler çok uyumsuz + çok büyük önce boş bi kağıda ciz ne yapıcanı planla ondan sonra yapın şu çalışmaları arkadaşlar yani düzgün değil 2 defa samsun gazi müzesi yazmısın onun yerine şöyle yapabilrdn oyle yazcana bi yuvarlak yapıcaktın içine stroke değeri 0,75 veya 1 veya 2 sana kalmış onun içine yazı yuvarlıcaktın güzel olurdu biraz bol bol çalışma yap kaydet iyi kötü güzel diye kılasor ac ondan sonra içinden hangisi iyi se onu sec ben en az 55 çalışma yaparım bi çalışmada aynı değişik hepsi bakarım benim taktim bu en iyiisini secerim içinden müşteriye de öyle gönderiyorum hangisi hoşuna giderse onu seçer ....

sizin dediğiniz gbi yaptım. yani oval içine yuvarlak yazı. ama müze logolarının geneli öyle. bu daha hosuma gitti. zaten musteriye sunulan bi calısma değil. okul ödevi. yani müsteriyle tartısıp hangisi daha güzeldir diye sorma şansım yok. ilginiz ve eleştirileriniz için çok çok tşk. ederim. "bol deneme" dışında dediklerinizi dikkate alacagım. sağolun, iyi aksamlar..