Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ripleme programındaki pass ayarı ile ilgili.....

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
herhangi bir baskı yapmadan önce yapılan tasarımı photoprint programında ripliyorum. Riplemede pass ayarı var buradaki pass ayarının mantığı nedir.
Baskı programındaki pass ayarını biliyorum. Aynı yer üzerinden geçme sayısı...

ripleme programında pas değeri yükseldikçe kalite de yükselirmi demek oluyor acaba.

Riplerken 5 pass basarken 3 pass basmak mı daha iyi yoksa
riplerken 3 basarken 3 mü ...
Aydınlatabilecek bir arkadaş olursa çok seviinirim....

Benzer konular

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ripleme programında Pass ayarını ne kadar çok verirsen baskı kalitesi o kadar artar...
Ama zaman kaybın olur..
Mesela ben Wit-Color marka bi makine kullanıyorum...
Pass ayarımı 16 pass yaptığım zaman yavaş yavaş ve çok kaliteli baskıyo.. Ama 4 pass'ta pek kaliteli basmıyo ama daha çabuk basıyo.. 4 Passta makinenin kafası aynı hızda gidiyor geliyor ama malzemeyi 1 cm ileri veriyor.. 16 pass'ta ise kafa aynı hızda gidiyor geliyor ama malzemeyi 0.25 cm ileri verir...

Bir de..
16 pass ile 4 pass bir yazıyı aynı kalitede basabilir. Ama resmi aynı kalitede basamaz...
4 pass'ta çizgiler bırakabilir..
Yüksek pass ayarı her zaman ayrıntıya girer...
Küçük boyutta resimler bastığın zaman bunu daha iyi anlarsınn...

Ben 16 yaşımdayım ve sana şu an ki tecrübelerimle anlatmaya çalıştım....

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
ripleme programında pass ayarlarının yüksek tutulması renk ayarlarında sorun yaratıyor mu ?

pegasusnuri

🌱Yeni Üye🌱
Daha koyu baskı alırsın, çünki yüksek pasta arkadışımızın yukarda açıkladığı gibi aynı bölgeye düşen boya gramajı artar.

emir-1983

🌱Yeni Üye🌱
senin makinende liyu print kullaniyorsun. Bu demek oluyorki kac passda riplersen liyu printden onu ayarlamalisin aksi halde tersini yaparsan liyu print 3.2v kullaniyorsan renklerde sorun yasarsin buyuk olasikla ki elindeki photo print kiriktir :)) yani profiller desorun yasarsin eger liyu print 3.2v degilse isin boyutunda dengesizlik gorursun. Sonuc kac passda riplersen liyu printden o passi ayarla yuksek passda boya yogun geliyorsa rip programinda pass ayarladigin yerde ink limit diye bir yer var ordan. Boyalari indir

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
senin makinende liyu print kullaniyorsun. Bu demek oluyorki kac passda riplersen liyu printden onu ayarlamalisin aksi halde tersini yaparsan liyu print 3.2v kullaniyorsan renklerde sorun yasarsin buyuk olasikla ki elindeki photo print kiriktir :)) yani profiller desorun yasarsin eger liyu print 3.2v degilse isin boyutunda dengesizlik gorursun. Sonuc kac passda riplersen liyu printden o passi ayarla yuksek passda boya yogun geliyorsa rip programinda pass ayarladigin yerde ink limit diye bir yer var ordan. Boyalari indir

Liyuprint v1'i kullanıyorum şu anda...
Geçen v3,2'yi kurayım dedim işin boyutunda dengesizlikle karşılaştım.Belirli oranlarda küçültüyor mecburen v1'i kullanıyorum. Yani senin dediğinin tam tersi ....
Photoprint programı kırık değil makina ile birlikte gelmiş.Versiyonu da 4.0v4
bunu nasıl yükseltebilirim...

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com

İnce Bir Tariz Sanatı kullanmış arkadaş.. = :)) =

Erkan DERYA ®
İstanbul Reklam Teknik Serv. Md.

Sevgiler Saygılar..
Hayırlı bayramlar...

hsolmaz

🌱Yeni Üye🌱
photoprint programı satan varmı?? acil bir adet lazım
hıdır solmaz