Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland sp-540 v bas-kes boya çizilme sorunu

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
sp540 v 2. el bas-kes aldım.. bu makinenin peşinde olan boyalar DIGISTAR SL ECO 2 marka alfanorm dan alınmış boyalar.
baskıyı uyguladıktan sonra en ufk bir sürtünmede baskıda çizilme oluyor.. bunun sebebi ne olabilir.
kulanan arkadaşlarda bu tür sorunlar oluyormu.. hangi boyayı tavsiye ederler çizilmemeye karşı

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Folyo ne kullanıyorsun ??

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
oracal folyo kullanıyorum

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
Boya çizilmesinin birden fazla etkeni vardır.
1. kullandığın boya tutuculuğu iyi olmaya bilir genelde eco serisi boyalar çizilir.
2. kullandığın folyo ( folyonun yüzeyindeki kaplama solvent emiciliği yoksa boya yüzeyde kalır ve çizilir.
3. Çok hızlı baskı yapıldığında malzeme yeterinde ısınmaz ve boya yüzeyde kalır.
4. Baskıdan sonra en az 1 gün baskının beklemesi gerekmektedir. Oracal bunu 2 gün olarak vermiştir ama kimse 2 gün beklemez :)
5. Aslında bu rolandın bir açığıdır. ısı sorunu roland makinelerde ısıtma sistemi direk kafa altında dır ve çıkıştadır. olması gereken malzemenin girişindede bir ısıtıcının bulunması gerekmektedir. malzeme baskıya girdiği sürede ısınırsa boya daha iyi kaynama yapar. buda baskını ömrünü uzatır. bu sebeptem mimaki makinelerde 5 geçişli ısıtıcı sistemi mevcuttur.

Son olarakta şunu söyleyebilirim. burda firma yada marka kotulemek amacım değil. senin folyon iyi ama roland makinelerde kafa tıkanması yaşamaması için müşterilere hafifletilmiş boya veriyorlar. buda çizilmelere sebep olur.

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
eko solvent boyalar rolandlar için çıktığından beri mega ink marka boya kullanıyorum. çok şükür bahsettiğin sorunla karşılaşmadım şu zamana kadar.kafa bir kez değişime uğradı oda zaten atım zamanını doldurmuştu.
benimde kafama takılan zlatka arkadaşımızın bahsettiği hafifletilmiş boyalar derken hangi markayı kastettiği? açıkcası mega ink marka boyada bu sorunu yaşamadım.

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
Slm.

Öncelikli amacım marka yada Firma Kötülemek değildir.Sadece boyalar arası kıyaslama yapıyorum.

Mega ink ile Türkiyede ilk yazışanlardan biri benimdir Bayilik konusunda. Bizden olumlu yanıt alamayınca firma 1 sene sonra Turkiye'de başka bir firmaya bayilik verdi, ve ilk gelen mega ink boyalar problemli olunca açıkcası almadığımız için sevindik. Daha sonra boyalarda ki sorunları giderdiler ama olan müşterilerin baskı kafalarına oldu bol miktarda siyah kafa değişti. :) kullannan arkadaşlar bilir.

Şuan Mega ink'in tek sorunu kırmızı diye biliyorum. Kırmızı renk magentaya yakın çıkıyor. bazı arkadaşlar siyah %10 çivarında kırmızı ekleyin desede gene tuttuğu sannetmiyorum(kırmızının içinde siyahın ne işi varsa :) ).
MLD markasıda iyi bir boyadır ama onunda tutuculuğu diğerlerine göre azdır. Ben boya olarat ITL. marka kullanıyorum. 3. yıldır baskı kafalarımı değiştirmedim. hala makine ile birlikte gelen orjinal kafalar.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
sonuç olarak çizilme sorunu olmaması için hangi boyayı tavsiye edersiniz ve satıcıları kimlerdir..

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
çizilme sorunu herhalikarda olucak. bunun sebebi hassasiyeti yakalaması için roland minumum boya kullanır buda renk birleşiminde boyanın dağılmaması gerekir. eğer iyi bir boya ile yüksek kalite baskı yaparsanız yani malzemenin üstündeki boya ne kadar kalın olursa çizilme oranı o kadar az olur.
Kocaeli bölgesindeki roland kullanan arkadaşlara bu konuda eğitim verebilirim.

Son düzenleme:

Justinamor

🌱Yeni Üye🌱
evet zlatkanında dediği gibi bu Roland sp-540 kullanıyorsan sürtünmeden dolayı deformasyonlara katlanacaksın. 3.5yıldır kullanıyorum bu makinayı. zaman zaman boya değiştirdim. mld manoukian gibi boyalar kullandım ama şu an için kullanılabilecek tek boya megaink. kırmızı sorunu da çözdüler. magenta da R/M serisi kullanırsan problem olmaz. makina yapılış itibari ile iç mekan bir makina olduğu için boya ile ilgili problemler malesef çözülemedi. biz de bu yüzden 3.2lik infiniti aldık.şimdilik işin durumuna göre 2makinadan çözüm üretiyoruz.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
peki bu megaink boyanın satıcısı hangi firma?

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
Ben ITL Tavsiye ederim. Megaink kullanan var ama servis korkusundan kullanıyorlar bence Türkiyede Roland servisi biraz problem başka boya kullanırsan servis almakta zorluk yaşarsın, :) Şahsi fikrim kimse yanlış anlamasın ama bu fikrrimede destek çıkan arkadaşlar kesin vardır. bu şekilde gelip benden çok servis istiyen olmuştur.Bursada FOLPA REKLAM ordan alabilirsin.

Justinamor

🌱Yeni Üye🌱
megaink kullanmak istersen de ki ben kullanıyorum ve bi sorun yok. istanbul alfanorm ve bu firmaya bağlı izmir bürmak antalya alfa reklamdan temin edebilrsin veya hangi bölgede ikamet ediyorsan sana yakın bir bayi gösterirler.

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
hiç düşünme arkadaşım başka boya bende 3 yılı geçkin zamandır sp 540 kullanıyorum. son 1,5 yıldır mega ink kullanırım,sorun sadece kırmızıda yaşanıyordu. ondana kırmızıya siyah kattınmı 10 değerinde sorun pek kalmıyo aslında. boya siparişi ve servis açısından ist. mehmet var alfonormdan ayrılıp kendi şirketini kurdu.istersen özelden telini veririm. servis konusunda da roland kurdudur. ayrıca hayırlı olsun makinan :)

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland Boya

Merhaba arkadaşım,

Roland için şu an çok güzel bir boya çıktı.Hem renk, hemde çizilmeyle ilgili bir problem yok.Fiyatıda uygun.Özel mailden yazarsanız,yardımcı olabilirim.

:smile:

serhat antalya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
alfanorm roland sp 540 aldıgımdan beri 4. boyayı degiştirdi. sürekli renklerde sorun yasadık en sonunda damperlerim gitti .tanesi 65$ dan fatura edip degiştirdiler. ben ankaradan kore malı boya alıyorum ne çizilme ne renk sorunu ne solma mükemmel... ihtiyacı olan arkadaşlara adres verebilirim.

bakihasan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım MDL marka boya kullan çizilme falan olmaz.orjinal kartuş veya MLD kullan sonra dua et bana.

bakihasan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bide megaink falan kesinlikle kullanma kafalardan olursun.

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,
Şuan bordeaux diye bir boya var,çizilme sorunu yok,renkler orjinal boyaya çok yakın ve makineye ve kafalara zarar vermiyor.Özelden mesaj atarsan haberleşebiliriz.

ibosa

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bordeaux boya kullan daha önce bende de aynı sorun oluyordu ama şimdi öyle bi sorunum yok iyi çalışmalar