Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

roland sp540v pas çizgisi sorunu

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
kullanan arkadaşlardan sp540 v bas-kes de basıda pas çizgisi konusunda
bilgi alacaktım... makineyi 2. el olarak aldım baskıda bas çizgisi oluşuyo..
kaliteli baskıda daha az oluyo bunun sebebleri ne olabilir kafaların eski oluşundan mı yok sa bunun bir kalibrasyon ayarı varmı...

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gönderdigin baskı moduna göre pas çizgisi bırakır kalibrasyon ayarı degil.Senın yolladıgın baskı generic banner heig speed 723 ise bu folyoda pas çizgisi bırakır bu en hızlı formattır.eger generic vinil yollarsan pas çizgisi azalrı çünkü baskı ne kadar yavaş olursa o kadar iyi baskı alırsın eger hiç pas çizigis istemiyorsan W pas yolla saatte 2-3 M2 baskı yapar ama fotograf kalitesinde baskı alırsın pas çizgisi göremezsin.sp-540 da generic banner standart yollarsan folyoda pek belli olmaz pas çizgisi bunu kullana bilirsin ama brandada en hızlı formatta yollayabilirsin.

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kalibrasyon ayarlarına bak bence

handsfree

🌱Yeni Üye🌱
slm.

kullandığın boya ve folyoyu soylermisin bunlarda bir etkendir.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
ünifol folyo boya olarakda digistar diye bir boya

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence Alfanorm ile bir görüş .

handsfree___

🌱Yeni Üye🌱
unifol larda sorun var boya limitini düşürmelisin. boya limitin kullandıgın profile gore değişir.
gorduğun cizgi kafaların yaptığı cizgi değil boya dağıldığı için üst üste binme yapar oda çizgi oluşturur. kaliteni tukselttiginde bu çizgi kaybolur ama düşük paslarda gene çıkar oyuzden boya limitini düşür yada baskı malzemelerini değiştir.

ezgi reklam

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadasım
kesinlikle boya ve malzemeyle ilgili değil senin sorunun bende sj 600 var pompa görevini tam yapıyormu bi bak
verini 120 dpi olarak ayarla ve baskı modunu 720 dipi olrak gönder roland'dın programları birbirine benzemiyor her makina için özel yapmışlar

JiN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadasşlar gonghzeng boya püskürtmeli makinenın pass ayarını 6 dan 10 a yükselttim..parametreler ebatın normal oldugunu gösterıyor ama basılan çalışmayı ölçtükten sonra ebatın ((sadece boydan)) bayaa bir küçülmüş olduğunu gordum..bir türlü düzeltemedım..saygılarımla teşekkurlerr