Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Rounded rectangelar tool problemi

myzeke

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar merhaba,
İllustratoru yeni ogrenmekteyim de bir sorum olacaktı..

rounded rectan. tool ile cizmis oldugumuz seklin koselerini daha sonradan nerden degistirebilirirz?

Yani uzun lafın kısası karsılıklı iki kose oval , diger iki kose dik kesisen goruntu nasıl yapabilirm?

Yardımlarınız icin simdiden tessekkurler..

Benzer konular

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
fireworks ta bunu yapmak çok kolay ama ben illustratörde ovali çizip daha sonra karreler çizerek sivri olmasını istediğim köşelerden pathfinder paleti yardımı ile birleştiriyorum...

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
İyi güzel de çok uzun bir yol bu.

Aynı dertten müzdarip biri olarak şunu söyleyebiliyorum;

"Gülü seven dikenine katlanır"

Emin olun elden başka bir şey de gelmiyor. Umarım yeni versiyonlarında bu konulara bir çözüm getirebilirler. Eee koca Adobe yapsın da artık...

myzeke

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim..bu yolları biliyorumda kısası ( freehand de oldugu gibi) bulamayınca sizlere danısayım dedim.ilginize tekrar tesekkur.....Adobe muh.leri artık bunu dusunurler umarım...

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Aynı dertten müzdarip biri olarak şunu söyleyebiliyorum;

"Gülü seven dikenine katlanır"

Emin olun elden başka bir şey de gelmiyor. Umarım yeni versiyonlarında bu konulara bir çözüm getirebilirler. Eee koca Adobe yapsın da artık...

arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim..bu yolları biliyorumda kısası ( freehand de oldugu gibi) bulamayınca sizlere danısayım dedim.ilginize tekrar tesekkur.....Adobe muh.leri artık bunu dusunurler umarım...
Şimdi CorelDRAW'da bu işin çok eski sürümlerinden beri rahatlıkla her köşe için ayrı değer girilerek yapıldığını söyleyeceğim ama illustrator fanatiği arkadaşlarım beni afaroz ederler diye söylemiyorum :)

Illustrator çok olgunlaşmış, vektörler konusunda da bri çok farklı (o kadar çok ki her menüden, paletten bir şeyler çıkıyor) vektör düzenleme araçları, efektleri bulunuyor. Fakat kulağı biraz tersten gösteriyor. Bu gibi basit çalışmalarda CorelDRAW daha kullanışlı oluyor.

Bana çıkışmadan önce X5'i bekleyin derim :) Bir kaç ay içerisinde piyasaya sürülecek. E tabi Adobe de boş durmuyor, büyük ihtimalle 2010 nisanda CS5 paketini piyasaya sürecek. Belki bu konuda Adobe'den de geliştirmeler gelir. Neticede Indesign'da olup da AI'de olmayan bir çok özellik var. Bunları eklemek de Adobe mühendisleri için zor olmasa gerek.