Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

router la araba mı çekilir

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Altıüstü Troyjet uçak motoru kullansalar ne olur ki? ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Alanlara yazıkkk acıdım şimdi... (kendime acıdığım gibi)

metehan644

🌱Yeni Üye🌱
troyjet cnc

arkadaşım bildiğin bir şey varsa bize de söylesene, yanılmayalım.
Az para değil, Troyjet cnc yi gözüme kestirmiştim.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Uzun söze gerek yok bir kaç yıldır Troyjet kullanıyorum. Yeterli mi? ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Aslında Troyjet'in CNC ni kullanmadım dijital baskı makinesini kullanıyorum aklına gelen gelmeyen bütün sorunlar geldiği günden beri var ve devam ediyor. Teknik servisleri de sıkıntılarımı gidermek adına en ufak bir çabası yok geldiler çözemediler gidip (İzmir) bakıp söyleyelim dediler aradım arayacağız dediler hala arayacaklar ...(Yaklaşık 1 yıl oldu)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışıyor ama sıkıntılı...

sukru74

🌱Yeni Üye🌱
bunlar hep show, ben yerli malı aldım cnc, ve 6 yıldır kusursuz kullanıyorum...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Ne yazık ki TroyJet'de yerli malı, konu elektronik olunca yerli malı almaya tövbeliyim ...

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Onemli olan makinanin motorlarinin gucu degil stabil olmasi, yuvarlagi yuvarlak kareyi kare cikarmasi gonye sorunu yapmamasi.

tenerlili

🌱Yeni Üye🌱
Cnc makinalarınızla yaptığınız showlarınız gayet ilginç... ?

Merak ettiğim nokta.

-Makinalarınızda kullandığınız step motorlarının ve sürücülerinin marka ve medellerini öğrenmemiz münkünmü.. ?
-Kullandığınız vidalı milin çapı ve hatvesi hakkında biligi alabilirmiym...?

Ayrıca takıldığım bir nokta videodaki çin malı makinanın bir benzeri bir arkadaşımda var ve videolardaki gibi durmuyor , aradaki fark nedir bilgi alabilirmiyiz .....

TEŞEKKÜRLER......

hmdreklam

🌱Yeni Üye🌱
hahahaha:D:D boştaki arabayı ,bisiklette bağlasan hareket ettirirsin , hadi makine güzel diyelimde hareket ettiğinde millerden ve dişlilerden gelen sese ne demeli ,herhalde o makinenin sesine şehir içinde ruhsat vermezler :) gelsinde benim cnc elle durdursun o arkadaş, cnc var cnc var çinde 2 bin dolarada makine var 200.000 dolarada , böle showlara gerek yok :D

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
hahahaha:D:D boştaki arabayı ,bisiklette bağlasan hareket ettirirsin , hadi makine güzel diyelimde hareket ettiğinde millerden ve dişlilerden gelen sese ne demeli ,herhalde o makinenin sesine şehir içinde ruhsat vermezler :) gelsinde benim cnc elle durdursun o arkadaş, cnc var cnc var çinde 2 bin dolarada makine var 200.000 dolarada , böle showlara gerek yok :D

Elle duran Cnc makinelerin motorlarını biz kesici plotter larda kullanıyoruz.

CNC ile çok ağır şeyler çekmek bir tarafa,
doğru bıçak, ilerleme hızı, Spindle dönüş seçenekleri doğru olunca birçok malzemeyi kesebilirsin.

Hızlı servis ve İyi bir makine, Uygun fiyat...
Sevgiler Saygılar..
İstanbul Reklam.

yakari34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Otomobil çeken CNC

Benim kanaatimce otomobiliniz yolda kalırsa bunun için bir troyjet yerine çekici çağırmak daha mantıklı :D her alet ve kişi kendi işini yapmalı !
CNC motorlarının çok güçlü olması bana göre şart değil döküm demir kesmiyoruz. makine kesim yaparken parça sıkışması olunca durmalı ki malzemeyi komple çöplük yapmasın.

qokhanyilmaz

🌱Yeni Üye🌱
Bence amaç reklam ise istediklerine ulaşmışlar .Ama konu makina olunca reklamın iyisi ve kötüsü oluyor ..

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Makinanın araba çekmesi aslında hiçde doğru bir olay değil, yani bu makina herhangibir zorlanmada atıyorum yanlışlıkla tezgaha girse durmayacak motorlar anakartlar yanana kadar devam edecek demektir aslında olması gereken ufak bir zorlanmada motorların durması ve kendini korumaya alması gerektiğidir yoksa sürücülerden başlayarak çeşitli elektronik ve mekanik arızalar meydana gelir.

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Makinanın araba çekmesi aslında hiçde doğru bir olay değil, yani bu makina herhangibir zorlanmada atıyorum yanlışlıkla tezgaha girse durmayacak motorlar anakartlar yanana kadar devam edecek demektir aslında olması gereken ufak bir zorlanmada motorların durması ve kendini korumaya alması gerektiğidir yoksa sürücülerden başlayarak çeşitli elektronik ve mekanik arızalar meydana gelir.

Servo motorlar encoder desteği ve kontrol kartının yardımı ile aşırı yükte yada konum kaybetme durumunda korumaya geçerler,

Kalın bir malzeme keserken eksenlere yük binmesi olur, buna karşı ufak bir engellemede sürücüler korumaya geçerse bu iyi olmaz. İşlem yarıda kalır..

İnsan faktörü burada önemli makineyi gözlemlemek elzem bir durumdur.

kolay gelsin...