Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sadece 1 Layeri Durdurma

RNeT

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar benim flashtan web site yapımı ödevim var 2 tane shape tween koydum birtanesi logomun shape tweeni diğeri de örneğin anasayfa için yapmış olduğum kare.anasayfaya tıklayınca kare gelecek şeklini alıp duracak.Tamam durdurduk. Sonra bakıyorum logo için kullandığım shape tweende durmuş?
stop();
Kodunu kullandım sadece sadece istediğimiz layerin frame'sini nasıl durduracağız 2 si bir duruyor bende :/
Önerileriniz ve yardımılarınızı bekliyorum

tsliii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş şöyle yapmanı öneririm, web sayfanın olduğu frameyi yap tweeninide önceki gibi ver yani orayı değiştirme, ancak logonu yaptığın layeri sil yeni bi layer aç ve logonu tasarla sonra onu movieclipe çevirip içine gir tekrar logonu orada movieclip yap ve logona istediğin animasyonu ver sonra ana scene döndüğünde logon tek frame içinde kendi freminde oynayacaktır ve f5 'e basarak istediğin kadar uzat böylece logon durmaz aynı zamanda istediğin frame kadar uzatıp logonun değişmeden kalmasını sağlayabilirsin İnşallah ; )

tsliii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arada logonun istediğin animasyondan sonra durmasını sağlamak için yine logonun kendi içinde yapmış olduğun hareketin sonuna stop komutunu eklemelisin ;)

RNeT

🌱Yeni Üye🌱
Çok Teşekkür Ederim Yaptım :)