Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sağ lobu mu, sol lobu mu?

Hades

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.artniyetli.net
Bu test ile beyninizin sağ lobu mu yoksa sol lobu mu daha çok kullanılıyor sorusunun cevabını vermeye çalışmışlar.

14360312.gif

Resmin saat yönünde mi yoksa tersi yönde mi döndüğünü anlamaya çalışın. Eğer resimdeki figür sizin için saat yönünde dönüyorsa, beyninizin sağ tarafını daha çok kullandığınız ortaya çıkıyor. Eğer resimdeki figür saat yönünün tersine dönüyorsa beyninizin sol lobunu, daha çok kullandığınız anlaşılıyor. Figürün ileri geri hareket ettiğini görüyorsanız, beyninizin sağ ve sol lobları dengeli çalışıyor demektir ancak bu çok zor bir durum.

Sol beyin lobu, daha çok mantıksal, matematiksel, analitik ve stratejik konularda daha baskın bir etkiye sahipken, sağ beyin lobu daha çok düşünsel konular, melodi ve müzik hafızası, sanatsal unsurlar, şiir yazmak, resim ve boya işleri vb. gibi konularda daha aktif rol oynamaktaymış.

Kaynak: The denver channel

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
baktım, sola dönüyordu, sayfayı kaydırdım, yazıyı okudum, sağa dönmeye başladı, dikkat kesildim, tekrar sola döndü :S

Beynim bana oyun oynuyor sanırım :S

Sıyırıyor da olabilirim tabi ki.

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
benim solmuş ama bende sağ özellikleri var çünkü matematikle hiç aram yok:S

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ne solu saga dönüyor... sola döndüğü yok :S

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim anlamadığım bunu 100 kişiye gösterseniz 90 ı sola der çünki basbaya sola dönüyor bu kesinlikle.

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
Dun Akşam Baktığımda Sola Dönüyordu Sabah Geldim Sağa Dönüyor Kimse Oynamadı Dimi Kızla Yaa :D NE İş Anlamadım Ben Tuhaf Adamım Heralde :D Dönsün Bi Tarafa İşte :D

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
çok ilginç yaaa:eek::
başta saat yönünde döndü, kafamı çevirdim birdaha baktım tam tersi döndü :S
eee ben hangisiyim şimdi :S
ileri geride oluyor :(
ay deliricem sürekli değişiyor .... :(

Son düzenleme:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yani ne diyim ben size :D Resime yukarıdan bakıldığında saat yönüne döner. Eğer aşağıdan bakarsanız saatin tersine döner. Ayrıca bir de şu var. Neye göre sağ ve sol. Bize göremi yoksa dönen bayana göremi. Bize göreyse resim yukarıdan bakıldığında "sağa" dönyor. Sol diyenler nasıl sola döndürdü? =)

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yani ne diyim ben size :D Resime yukarıdan bakıldığında saat yönüne döner. Eğer aşağıdan bakarsanız saatin tersine döner. Ayrıca bir de şu var. Neye göre sağ ve sol. Bize göremi yoksa dönen bayana göremi. Bize göreyse resim yukarıdan bakıldığında "sağa" dönyor. Sol diyenler nasıl sola döndürdü? =)

sola diyenlerden biri olrak ben size şöyle söyliyeyim aydınlanmış olursunuz
burdaki amaçta zaten insanların bakış açılarına
göre yorumlamak yani bu bi test sorusu değil kimisi
sağdan kimisi soldan yukarıdan veya aşağıdan bakar
ve sol lobumu daha çok yoksa sağmı çalışıyor bu belirleniyor
ama sizin gibi her yönden bakana ne diyorlar bilemicem peki biz size ne diyelim:D
ayrıca daha önceki sölediğim kesinlikle sola doğru açıklamalı
iddamdan vazgeçiyorum çünki bakmak isteyince sağdanda dönüryormuş
ama sol diyorum ben öle görüyorum solak olmanın bi etkisi varmıki =)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Fiziksel olarak dönen bayanın elinden tuttuğunuzu hayal edin. Sizin gücünüzle döndüğünü düşünün. Bakalım sağamı solamı deönecek?=)

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Fiziksel olarak dönen bayanın elinden tuttuğunuzu hayal edin. Sizin gücünüzle döndüğünü düşünün. Bakalım sağamı solamı deönecek?=)

gördüğüm kadarıyla siz hala aydınlanamamışsınız:D burda bizim hayal gücümüzle hayal etiğimiz ile değil de orda ne gördüğümüz mantıksal bakış açımızla sınanıyoruz yani hayal kurmakla alakalı bişey değil anlatmak istediğim

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
gördüğüm kadarıyla siz hala aydınlanamamışsınız:D burda bizim hayal gücümüzle hayal etiğimiz ile değil de orda ne gördüğümüz mantıksal bakış açımızla sınanıyoruz yani hayal kurmakla alakalı bişey değil anlatmak istediğim

Hayallere ok. Ama matematiksel gerçekler yadsınamaz. :D

daisy

🌱Yeni Üye🌱
macera aramaya ne gerek var arkadaşlar gördüğüm kadarıyla önce sağa sonra sola dönüyor sağdan sola yani :)

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hayallere ok. Ama matematiksel gerçekler yadsınamaz. :D

evet Volkan Tekin de komple teorisini yarı yarıya kabul etiğine:D göre ben ufak bi yorum daha yapayım bu tür şeyler keşke daha çok olsa günlük ilerisi gerisi olmayan sıradan geyikler yerine böle ve buna benzer şeyler üzerine konuşsak
zaman daha bi dolu geçse:S diye düşünüyorum tabi herkez farklı düşünebilir ;) kimse katılmayadabilir

Son düzenleme:

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sol ve sağ çatışması başladı galiba...
:)

daisy

🌱Yeni Üye🌱
mantık açısından da sola doğru dönüyor bence çünkü resimdeki figürün sol ayağı havada sol ayağınızı havaya kaldırıp geriye doğru dönün bakalım ne tarafa döneceksiniz

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
biri şu kızı durdursun + başım döndü :S