Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sağlıklı Bir Yaşam için, ORGANİK TARIM -2

designerMUSTI

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
mygrafikcreativeart.blogspot.com
designermustiorganik02.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi​

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
ALINTI: ["ORGANİK TARIM" göremedim. Gördüğüm sadece "GDO"! Başarılar... Saygılarımla...]
Bu, ilk çalışman için yaptığım yorum. :)

İkinci çalışman için, gönülden bir "eline sağlık, düşüncene sağlık" diyesim geldi. :)

Görsel ve slogan uyumunun üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Ancak ilk bakışta hangi sorunun cevabını aradım biliyor musun?
"SAĞLIKLI BİR YAŞAMDA, ORGANİK TARIM'IN YERİ VE ÖNEMİ NEDİR?"
Yani "organik tarımla alakalı bir açıklama" aradı gözlerim.
Çünkü, "NEDEN ORGANİK TARIM?" sorusuna zaten "SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN" cevabı "şak" diye yapıştırılmış. Ama o "SAĞLIKLI YAŞAM NELERİ İÇERİR?" sorusu beynimde "fink attı" diyebilirim. :) Nitekim spor yapılarak; alkol, sigara vs... gibi maddelerden uzak durularak da "SAĞLIKLI YAŞANABİLİR". Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Organik Tarım'la ilgili gerekli açıklamayı ekleseydin; "SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN" tümcesinin içinde barındırdığı ve asıl anlatılmak istenen "gelecek nesiller, toprak, su, hava, vs..." gibi olgular DAHA AÇIK, DAHA NET ve DAHA ETKİLİ bir şekilde vurgulanabilirdi diye düşünüyorum. Dolayısıyla "GERÇEKTEN, AMA GERÇEKTEN BAŞARILI BİR ÇALIŞMA OLMUŞ" diyebilecektim. Üzgünüm ama "aşırı sade" olmuş ve slogan havada kalmış ya da eksik kalmış.

Unutmadan söylemeliyim ki yazı karakteri seçiminde de biraz daha dikkatli davransan iyi olur gibime geldi. :)

Üçüncü çalışmanı dört gözle bekliyorum. :) Tekrar başarılar, emeğine sağlık. Saygılarımla...

Son düzenleme:

designerMUSTI

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
mygrafikcreativeart.blogspot.com
Herkese Teşekkür ederim

child_play eleştririlerin için teşekkür ederim, ama şunu söylemeden geçemicem
benim bir prensibim vardır, başkalarında açık aramadan önce insan kendi yanlışlarını ölçüp tartmalıdır...

Herkese Başarılar...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Herkese Teşekkür ederim

child_play eleştririlerin için teşekkür ederim, ama şunu söylemeden geçemicem
benim bir prensibim vardır, başkalarında açık aramadan önce insan kendi yanlışlarını ölçüp tartmalıdır...

Herkese Başarılar...

Tekrar teşekkürler başarı dilekleriniz için. Benim de bir prensibim var: Gözüm görür, beynime aktarır; beynim yorumlar, dilime yansıtır. Dolayısıyla ben "gördüğümü" yorumluyorum; "GÖRMEK İSTEDİĞİMİ DEĞİL"...

"Başkalarında açık arama" gibi bir niyetim olsaydı, sadece "şurası olmamış, burası berbat" gibi ifadeler kullanırdım. "Tebrik etmezdim, başarı dilemezdim, emeğe saygı demezdim, vs..."

Ayrıca dikkatinizi çekmek isterim ki; "bu yarışmaya katılıp bu afişi hazırlayarak da siz ORGANİK TARIM YAPMAYAN, İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYANLARDA AÇIK ARIYORSUNUZ." Lütfen çalışmalarıma yorum yapınız da ben de kendi açıklarımı göreyim; yanlışlarımı ölçüp tartayım.

Saygılarımla...