Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Savaş Dinçel'i kaybettik

teardrop

🌱Yeni Üye🌱
2227SavasDincel.jpg

Tiyatro ve sinemanın en büyük yeteneklerinden, sesi, karakteri, duruşu ve herşeyiyle gerçek bir oyuncu olan Savaş Dinçel hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz haftalarda hastaneye kaldırılan ve ardından taburcu edilen Savaş Dinçel, aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede saat 01:30'da hayata gözlerini yumdu. Hasta hasta çalışması sağlığının bozulmasının en büyük nedenlerinden biri oldu. Toprağı bol olsun.

İstanbul' un Fatih ilçesinde 1942 yılında doğdu. İlkokulu Koca Ragıp Paşa İlokulu' nda tamamladıktan sonra İstanbul Erkek Lisesi' ne kaydoldu. Tiyatro eğitimine İstanbul Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü' nde başladı. Tiyatro eğitiminin yanı sıra amatör olarak karikatür çizmeye başladı. Tiyatrocu olarak ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları' nda sahne aldı. 1980 askeri darbesi sonucu sıkıyönetim ilanı ile İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan uzaklaştırıldı. Daha sonra Güldürü Eğitim Merkezi' nde karikatürist olarak çalıştı. Bir süre Günaydın gazetesinde karikatüristlik yaptı. Burada "Tonton" adlı karikatürü hazırladı. Danıştayın onaması ile birlikte Şehir tiyatrolarında tekrar çalışmaya başladı. İki tane karikatür sergisi açtı. "Çizgilerle Nazım Hikmet" adlı çizgi roman bir kitap hazırladı. Ziya Öztan' ın yönetmenliğini üstlendiği Kurtuluş ve Cumhuriyet filmlerinde İsmet İnönü' yü canlandırmıştır. Halen Şehir Tiyatroları' nda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaktadır. Bunun yanı sıra amatör çizim ve afiş işleriyle uğraşmaktadır. Ali Poyrazoğlu ve Münir Özkul ile birlikte çalışmıştır.

[YOUTUBE]pD97mjszSdQ[/YOUTUBE]​

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
duyduyumda baya üzüldüm
allah rahmet eylesin

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
allah rahmet eylesin.
sanatçı ve kişilik olarak adam gibi adam denilenlerden.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
dün, gece haberlerini izlerken gördüm..çok üzüldüm gerçekten..
Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin..

en son hatırla sevgili dizisindeki İsmet İnönü rolünde izledim..çok basarılı bir oyuncuydu sahiden.. :(

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Allah sevenlerine sabır kendisininde mekanını cennet eylesin...

beren_tuba

🌱Yeni Üye🌱
Allah rahmet eylesin sevenlerinin başı sagolsun...bir yildiz daha kaydi...

-(siyah)-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Duyduğum da çok üzüldüm...Allah rahmet eylesin....Ailesine ve sevenlerine sabır versin...

breezeswind

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sabah haberlerde duyunca üzüldüm;allah rahmet eylesin,ses tonunu çok beğendiğim sayılı erkek sanatçılardandı.mekanı cennet olsun.

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin.

mançoloji1

🌱Yeni Üye🌱
Allah rahmet eylesin adam gibi sanatçılardan biriydi. Huzur içinde yatsın

meuamor

🌱Yeni Üye🌱
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
çok iyi bi emektardı :(
Son dizisindeki rolü zaten içine işleyen başarıdaydı gerçekten çok üzücü 1 gün öncesi izlerken diğer güninsanların öldüğünü öğrenebiliyorsunuz çok incitici bi dünya ...
Allah rahmet eylesin.