Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sayfa dışındaki fazlalıklar

johnnash

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaslar

1- sayfanın dışına taşan fazlalıkları kaydederken sadece sayfanın üzerindekileri kaydedecek şekilde nasıl yapabilirim ?

2- a3 üzerinde çalışma yaptıktan sonra sayfayı eşit şekilde iki ayrı a4 sayfaya nasıl bölebilirim ?

Benzer konular

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
açıkcası 1. sorunun tam olarak anlayamadım. ancak kayıt yaparken seçili olanı kayıt et diye bir komut var. sanırım o işini görür.

2. sorunun cevabı ise farklı bir yöntem olabilir ama ben şöyle yapıyorum. yan yan ve tam bitişik olarak 2 A4 ebadında kareyi alıyor ( önce sayfayı A4 açar, kare çizimi yaptığım tuşa çift tıklar ve sayfanın tam ebadını kare olarak alırım daha sonra ctrl tuşuna basarak ne yana çoğaltacaksam o yana yansıtma yaparım) her ikisini de seçerek grup yapar. A3 sayfaya tam ortalar ve daha önce de grup yapmış olduğum çalışmayı power clip ile ikiA4 ün olduğu çizgiye iliştiririm. daha sonra grubu bozar ve tek kalan A4 kareyi istediğim yere götürürm.

johnnash

🌱Yeni Üye🌱
cevapların için teşk.

1.soru için üstad

Böyle bir sayfayı

sayfa1.jpg

Bu Hale getirmek istiyorum

sayfa2.jpg

yani fazlalıkları temizlemek için ne yapmak gerekiyor ?

İpek

🌱Yeni Üye🌱
kesmek istediğin kısımları çerceve içine aldıktan sonra trim yaparsın, böylece fazlalık olan alan kesilir. ama eğer işi baskı boyutu için hazırlıyor isen kenardaki fazlalıklara dokunmasanda olur. kolay gelsin.