Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sayfa numarasını istediğin sayfadan vermek?

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
50 sayfalık bir kitapçık var.
ilk 5 sayfası içindekiler vs. vs.
ben 6. sayfadan itibaren sayfa numaralandırmak istiyorum
örneğin 6. sayfada 1. sayfa diye başlayacak.
Masteri o şekilde ayarlayamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benzer konular

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tamam bu yolu buldum ama ilk sayfalardaki sayfa numaraları silinmiyor?

bekirkadak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Indesig da çalışıyorsan eğer iki tane master (birbirinin aynı tasarımında) birine sayfa numarası ekleyip diğerine eklemezsen sorunu çözmüş olursun.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Önce olanların numaraları silmek istiyorsanız o sayfaları ctrl (birden fazla sayfa için) tuşuna basarak PAGES panelinden secin, secim işlemi bittikten sonra CTRL+SHIFT+ALT+ L basın ; daha sonra secmiş olduğunuz sayfalardaki rakamları Selection Tool (V) aracı ile üzerlerine tıklayarak secip silebilirsiniz

bekirkadak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Önce olanların numaraları silmek istiyorsanız o sayfaları ctrl (birden fazla sayfa için) tuşuna basarak PAGES panelinden secin, secim işlemi bittikten sonra CTRL+SHIFT+ALT+ L basın ; daha sonra secmiş olduğunuz sayfalardaki rakamları Selection Tool (V) aracı ile üzerlerine tıklayarak secip silebilirsiniz

Evet bu çok daha güzel bir yöntemmiş, bende öğrenmiş oldum. Ve hemen denedim, kesinlikle işe yarıyor. Bilgi için teşekkürler...

bekirkadak

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bu yöntem çok daha iyi ve işlevsel bir yöntemmiş, hemen denedim ve kesinlikle çalışıyor. Verdiğiniz bilgi için teşekküler bende bu sayede öğrenmiş oldum.

bekirkadak

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bu yöntem çok çok daha iyi ve işlevselmiş, burada okuduktan sonra hemen denedim ve tabi ki çalışıyor. Verdiğiniz bilgi için teşekkürler, bu sayede bende öğrenmiş oldum.

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅

vaaay çok iyi teşekkür ederim çok iyi oldu bu:)

Bu arada 2 master sayfasını hiç düşünmemiştim sende saolasın :)

Bir sorum daha olacak...

Örneğin sayfayı açarken dedim ki 2. sayfadan başlasın.
Sayfa numarası da otomatik olarak 2 diye başlıyor bunu 1 yapabilir miyiz?

Son düzenleme:

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
v
Bir sorum daha olacak...

Örneğin sayfayı açarken dedim ki 2. sayfadan başlasın.
Sayfa numarası da otomatik olarak 2 diye başlıyor bunu 1 yapabilir miyiz?

Sorunuzu anlamadım biraz daha acık yazarmısınız

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Umarım doğru anlamışımdır

İlk işe başlarken işaretli kısma istediğiniz rakamı girerseniz o sayfadan başlayacaktır örneğin 25 yazdınız ozaman 25 inci sayfa olarak yeni sayfa acılacak , 1-24 sayfa ama yok ,

====

Sayfa numarısının hangi sayfadan sonra degişmesini istiyorsanız Pages penceresinden o safya dayken sağ tıklayın Numbering&Section Options seçin
İşretli kısımda Start page Numbering at bölümüne rakam girdikten sonra o sayfadan itibaren girdiğiniz rakamla iitibaren aritmetik artacaktır

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Umarım doğru anlamışımdır

İlk işe başlarken işaretli kısma istediğiniz rakamı girerseniz o sayfadan başlayacaktır örneğin 25 yazdınız ozaman 25 inci sayfa olarak yeni sayfa acılacak , 1-24 sayfa ama yok ,

====

Sayfa numarısının hangi sayfadan sonra degişmesini istiyorsanız Pages penceresinden o safya dayken sağ tıklayın Numbering&Section Options seçin
İşretli kısımda Start page Numbering at bölümüne rakam girdikten sonra o sayfadan itibaren girdiğiniz rakamla iitibaren aritmetik artacaktır

25. sayfadan başlayan sayfamızın master sayfasından
sayfa içinde verdiğimiz sayfa numaraları var,
sayfa 25 ise mastersen attığımız sayfa numarası da 25 olacaktır.
Bende 1 den başlasın istiyorum?

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
25. sayfadan başlayan sayfamızın master sayfasından
sayfa içinde verdiğimiz sayfa numaraları var,
sayfa 25 ise mastersen attığımız sayfa numarası da 25 olacaktır.
Bende 1 den başlasın istiyorum?

görüntü ekleyebilirmisiniz (Imageto_Org)

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
6wAgR.jpg

SXrDW.jpg

26. sayfanın sayfa numarası 1'den başlamasını istiyorum

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Sayfa numarısının hangi sayfadan sonra degişmesini istiyorsanız Pages penceresinden o sayfadayken sağ tıklayın Numbering&Section Options seçin

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Page panelinde 26. sayfanızın üstüne gelip ters tıkladığınızda number and section options'a tıkladığınızda vejdi adlı üyenin seöylediği gibi;
[/QUOTE]

aynı anda yazmışız :D

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yaptım ama biraz farklı oldu... Başka türlü olamaz sanırım. Çok teşekkür ederim ilginizden dolayı.

baytar

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar benim problemim de aşagı yukarı aynı ama dedikleriniz bana çözüm olmadı malesef. Sıkıntım şu şekilde..

Screenshot by Lightshot

sizin dediğiniz gibi sayfaya sağ tıklayıp "Numaralandırma ve Kısım seçenekleri" nden yaptıktan sonra karşıma böyle bir görüntü çıkıyor.

Screenshot by Lightshot

Bu sorun günlerdir kafamı bulandırıyor. çözüm bulamamak daha bir kafamı bulandırıyor. Bilen varsa ne olur anlatsın.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba arkadaşlar benim problemim de aşagı yukarı aynı ama dedikleriniz bana çözüm olmadı malesef. Sıkıntım şu şekilde..

Screenshot by Lightshot

sizin dediğiniz gibi sayfaya sağ tıklayıp "Numaralandırma ve Kısım seçenekleri" nden yaptıktan sonra karşıma böyle bir görüntü çıkıyor.

Screenshot by Lightshot

Bu sorun günlerdir kafamı bulandırıyor. çözüm bulamamak daha bir kafamı bulandırıyor. Bilen varsa ne olur anlatsın.

Sorunu çözecektir,

image.php