Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sayfanız ile Birebir Ölçüde Bir Dörtgen Çizmek İsterseniz

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Toolox dan Rectangle aracını çift tıklamanız yeterli.Resimde bu işlem sonrasında sayfa ebatlarında oluşan dörtgene yeşil fill uygulanmıştır.Kuru zemin çalışmalar da işe yarıyor.Gerçi bu tarz bir işlemi Options (CTRL+J) Document-Page-Background 'da sağda açılan pencereden solid seçilerek Background'a renk verme şeklindede yapılabilir.
80502592we9.jpg

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Teşekkürler. Bir de nesneleri seçip Shift tuşuna basılı tutarak Toolbox'tan rectangle aracına çift tıklarsanız nesnelrin kaladığı alan kadar (bounding box deniyor) bir dikdörtgen çizilir.

Bununla ilgili birçok kullanım alanı bulabilirsiniz.

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Paylaşım için teşekkürler.Hatasız ve hayırlı çalışmalar dileği ile...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
İnşaat ustası bile her inşaat bitiminde yeni şeyler öğrenirmiş. Bilmediğim bir bilgi verdiğiniz için şahsım adına çok teşekkürederim.

_kacakkiz_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pratik bir bilgi .... bilmiyordum :) çok işe yarayacak teşkkür ederim :):):)

drawsever

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler. Bir de nesneleri seçip Shift tuşuna basılı tutarak Toolbox'tan rectangle aracına çift tıklarsanız nesnelrin kaladığı alan kadar (bounding box deniyor) bir dikdörtgen çizilir.

Bununla ilgili birçok kullanım alanı bulabilirsiniz.

Söylediğiniz yöntemin Corel sürümleriyle ilgisi var mı? Ben Corel 11 kullanıyorum, ancak bu yöntemi uygulayamıyorum. Her seferinde sayfanın tamamı büyüklüğünde bir rectangle oluşuyor.