Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sayfayı Yeniden boyutlandırma

alaturkajoker

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Merhaba;

Üzerinde çalıştığım bir dergi var yüz sayfanın üzerinde, indesign cc ile çalışıyorum,

Ancak şöyle bir sıkıntım var, ben projeyi tamamladım müşteri derginin 1 cm daha uzun olmasını istiyor, sayfa boyutundan değiştirdiğim zaman tüm ögeler etkileniyor.

Sayfaların sadece alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkür ederim.

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1. tüm ögeler etkileniyor derken nasıl bir etkilenme?
2. Sadece alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk eklmek için :
Master sayfalar seciliyken File > Document setup girin sadece Height bölümüne örneğin 29,7 ise 30.7 girin eşit şekilde alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk ekleyecektir

alaturkajoker

🌱Yeni Üye🌱
1. tüm ögeler etkileniyor derken nasıl bir etkilenme?
2. Sadece alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk eklmek için :
Master sayfalar seciliyken File > Document setup girin sadece Height bölümüne örneğin 29,7 ise 30.7 girin eşit şekilde alt ve üst kısımlarından 0.5 cm boşluk ekleyecektir

Hocam yardımın için teşekkür ederim. Sayfa genişliğini değiştirdiğimde sağdaki sayfanın da solda ki sayfanın da sağından artış yapıyordu benim istediğin ise sağdaki sayfanın sağından solda ki sayfanın solunda artış yapmasıydı ama hallettim. Çözüm yolu olarak oldukça biraz taş devri usulü oldu ama soldaki tüm ögeleri toplu halde belirli bir uzunlukta kaydırdım soldaki her sayfa için tek tek. Taş devri yönetimi oldu ama hallettim. Boylamasına yaptığımda çok sıkıntı olmadı zaten tek taraflı bile olsa gözle fark edilmeyen derecede artış oldu.